Амітриптилін — допоможе при сильній депресії

Амітриптилін відноситься до медикаментів із групи трициклічних антидепресантів. Цей препарат діє, впливаючи на нервові клітини мозку. У мозку є безліч різних хімічних сполук, які називаються нейротрансмиттерами. Вони є свого роду хімічними передавачами повідомлень між нервовими клітинами. Серотонін і норадреналін відносяться до числа нейротрансмітерів.

Як працює амітріптілін?

Коли серотонін і норадреналін викидаються з нервових клітин в мозок, настрій людини поліпшується. Коли ці нейротрансмітери знову абсорбуються в клітини, вони більше не впливають на настрій. Передбачається, що, коли у людини розвивається депресія, обсяги серотоніну та норадреналіну, що викидаються в мозок, значно зменшуються.

Амітриптилін запобігає реабсорбцію серотоніну та норадреналіну в нервові клітини головного мозку. Таким чином, цей препарат полегшує симптоми депресії.

Одним з найпоширеніших симптомів амітриптиліну є сонливість, тому він найбільш ефективний для людей, які поряд з депресією страждають розладами сну і / або підвищеною тривожністю.

Ефекти амітриптиліну стають помітні лише через 3-4 тижні після початку прийому, тому важливо продовжувати приймати його, навіть якщо ви не бачите ніяких результатів. Якщо ви відчуєте, що депресія посилюється, наприклад, якщо у вас з’являться вкрай песимістичні і / або суїцидальні думки, потрібно негайно поговорити з лікарем.

У деяких випадках амітріптілін застосовують для лікування нічного нетримання сечі у дітей. Препарат блокує холінергічні рецептори, які розташовані на поверхні м’язових клітин стінок сечового міхура. Це не дає речовині під назвою ацетилхолін впливати на ці рецептори. Ацетилхолін в нормі викликає скорочення стінок сечового міхура, і його спорожнення. Обмеження його активності зменшує ймовірність мимовільного скорочення стінок сечового міхура. Для такої терапії амітриптилін можна використовувати не більше трьох місяців.

Крім того, амітриптилін можна застосовувати для запобігання нападів мігрені і лікування нервових болів.

Протипоказання:

 • Серйозні захворювання печінки
 • Нещодавно перенесений серцевий напад
 • Блокада серця
 • Аритмія
 • Закритокутова глаукома
 • Маніакальна фаза маніакально-депресивного розладу
 • Прийом інгібіторів моноаміноксидази (МАО інгібіторів) протягом останніх двох тижнів в якості антидепресантів
 • Порфирія
 • Амітриптилін не рекомендується для лікування депресії у осіб молодше 16 років і для лікування нічного нетримання сечі у дітей до 6 років.

  При появі будь-яких ознак алергічної реакції на препарат потрібно негайно припинити прийом і проконсультуватися з лікарем.

  Увага!

  Оскільки амітріптілін викликає сонливість незалежно від того, скільки ви відпочиваєте, під час курсу лікування слід уникати водіння транспортних засобів. Крім того, поки ви приймаєте амітриптилін, краще відмовитись від алкоголю або звести його споживання до мінімуму, оскільки він посилює сонливість.

  Прийом амітриптиліну може призвести до різкого зниження кров’яного тиску коли ви встаєте — через це часто починає крутитися голова і темніє в очах. Такий побічний ефект спостерігається тільки на початку курсу лікування.

  Антидепресанти часто викликають зниження рівня натрію в крові — стан, який називається гіпонатріємія. Це є однією з причин сонливості, а також може викликати короткочасне затьмарення свідомості, м’язові спазми і конвульсії. Люди старшого віку особливо схильні такій дії антидепресантів.

  Не можна різко припиняти прийом амітриптиліну, оскільки це може призвести до появи таких симптомів, як нудота, блювання, відсутність апетиту, головні болі, запаморочення, тривожність, озноб, безсоння. Ці ознаки не говорять про розвилася залежності від препарату і скоро пройдуть. Але їх можна уникнути, якщо припиняти прийом амітриптиліну поступово і відповідно до рекомендацій лікаря.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.