Амфетамін — така небезпечна ейфорія

загрузка...

Препарат відомий також як фенамін, бензедрин та інше. Неправильне або надмірне використання амфетаміну може привести до серйозних (можливо, фатальним) проблемам з серцем і тиском. Препарати такого типу можуть викликати залежність. Використовувати слід лише за призначенням лікаря у відповідності з інструкцією. При тривалому використанні може розвинутися залежність, а при припиненні прийому — синдром відміни.

Застосування

Препарат застосовується у складі комібінірованной терапії для лікування синдром дефіциту уваги і гіперактивності. Він допомагає концентрувати увагу і допомагає контролювати поведінку. Препарат сприяє відновленню балансу нейротрансмітерів у мозку.

Препарат також може використовуватися для лікування порушень сну (нарколепсії). Його не слід використовувати для боротьби з втомою і сном у людей, які не страждають цим розладом.

Застосовувати ліки слід відповідно з доданою інструкцією. Якщо у вас є які-небудь питання, проконсультуйтеся з лікарем або фармацевтом.

Препарат приймають орально, зазвичай відразу після пробудження, або як призначено лікарем. Якщо призначено кілька доз, слід приймати їх з перервою в чотири-шість годин. Прийом препарату менше ніж за шість годин до сну може викликати безсоння.

Дозування визначається станом здоров’я і ефективністю лікування. Лікар може скорегувати дозу, щоб визначити оптимальну. Акуратно дотримуйтесь вказівок лікаря.

Приймайте препарат регулярно та відповідно до розпорядження, щоб він правильно діяв. Щоб не забувати, краще приймати ліки щодня в один і той же час.

Припинення прийому препарату може викликати синдром відміни, особливо якщо він застосовувався тривалий час у високих дозах. Можливі такі ефекти, як втома, перепади настрою і проблеми зі сном. Щоб запобігти синдром відміни, лікар накаже поступове зниження дозування. Якщо симптоми відміни все ж спостерігаються, негайно повідомте лікаря.

Хоча це малоймовірно, препарат може викликати такі зміни в поведінці, як пристрасть до наркотиків. Не перевищуйте призначену дозу, не намагайтеся приймати ліки частіше або довше, ніж призначено лікарем. Це знижує ймовірність виникнення залежності.

При тривалому використанні ліки може перестати діяти, як передбачається, може знадобитися корреткіровка дози.

Якщо ви приймаєте препарат для лікування СДВГ, лікар може рекомендувати робити короткі перерви в прийомі препарату, щоб спостерігати за можливими змінами в поведінці.

Звертайтеся до лікаря, якщо ваш стан не поліпшується або погіршується.

Побічні ефекти

Можливі такі побічні ефекти, як втрата апетиту, зниження ваги, сухість у роті, біль у шлунку, нудота або блювання, запаморочення, діарея, жар, нервозність, проблеми зі сном. Якщо які-небудь з цих симптомів спостерігаються тривалий час, зверніться до лікаря.

Також зверніться до лікаря, якщо у вас спостерігають небудь з цих рідкісних, але серйозних ефектів: зміни у настрої або поведінці (збудження, агресія, перепади настрою, депресія, ненормальні думки), безконтрольні рухи, неконтрольована мова, порушення в сексуальній сфері.

Терміново звертайтеся за медичною допомогою, якщо у вас з’явилася задишка, біль у грудях, непритомність, сильний головний біль, нерегулярне серцебиття, біль у щелепі або лівій руці, припадки, набряк ступень або кісточок, сильна втома, порушення зору, слабкість, порушення мови, сплутаність свідомості.

Можливо дуже рідкісна, але також вимагає медичної допомоги серйозна алергічна реакція. Її симптоми — висип, свербіж, набряк (особливо обличчя, язика або горла), проблеми з диханням.

Це не повний список побічних ефектів. Якщо ви помітили побічні ефекти, не описані тут, звертайтеся до лікаря.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.