Амбробене — відмінні ліки від кашлю

Амбробене допоможе в тому випадку, коли у хворого в’язка, відхаркувальні насилу мокрота. Така мокрота часто буває, як при гострих, так і при хронічних інфекційно-запальних процесах в бронхо-легеневої системи, а також при бронхіальній астмі.

Як амбробене діє на бронхо-легеневу систему

Діючою речовиною амбробене є амброксол. Цей препарат стимулює секрецію слизу бронхіальними залозами і одночасно розріджує її. Крім того, війки слизової оболонки бронхів під дією амбробене починають робити поступальні рухи у напрямку до виходу їх бронхіальної системи, просуваючи таким чином мокроту.

Амбробене сприяє також посиленого утворення сурфактанту — поверхнево-активної речовини, яка перешкоджає спаданню дрібних бронхів (бронхіол) і альвеол (мішечків на кінці бронхіол).

Амбробене випускається в різних лікарських формах, що дозволяє застосовувати цей препарат для лікування пацієнтів різного віку з різним ступенем важкості ураження бронхо-легеневої системи. Лікарські форми амбробене: таблетки, капсули ретард (тривалої дії), розчин для прийому всередину і проведення інгаляцій, сироп і розчин для ін’єкцій.

Кому призначають

Амбробене у складі комплексного лікування призначають при різних гострих захворюваннях бронхів і легень — гострих бронхітах і пневмоніях. Призначення амбробене сприяє переведенню сухого кашлю у вологий, розрідженню і виведенню мокротиння з бронхів, що призводить до швидкого одужання.

Застосовують амбробене і при хронічних захворюваннях бронхів і легенів. Наприклад, при загостренні хронічного обструктивного бронхіту з порушенням прохідності бронхів, забитих в’язкою мокротою, рецидив захворювання проходить набагато швидше при застосуванні амбробене. Найбільш ефективно в таких випадках застосовувати амбробене в розчині у вигляді інгаляцій.

Не менш ефективний цей препарат при бронхоектатичної хвороби, коли в результаті застою мокротиння в бронхах утворюються мішечки з гноєм — бронхоектази. Амбробене в цьому випадку також найкраще застосовувати у вигляді інгаляцій.

Застосовують амбробене і при лікуванні недоношених дітей в тому випадку, коли у них не повністю дозріла бронхо-легенева система і в ній виявляється недолік сурфактанту, що призводить до спадання легеневої тканини. Амбробене в цьому випадку призначається у складі комплексного лікування з метою стимуляції утворення сурфактанту.

У яких випадках амбробене призначати не варто

Для призначення амбробене існує ряд протипоказань. Перш за все, його не можна призначати хворим з підвищеною чутливістю до його компонентів. При виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки амбробене не призначають через те, що цей препарат може викликати болі в животі, нудоту і блювоту, що може провокувати загострення захворювання.

Не можна призначати амбробене також при епілепсії. Протипоказаннями за віком є: для капсул — вік до 12 років, для решти форм (крім сиропу) протипоказанням є вік до 6 років. Сироп можна застосовувати дітям будь-якого віку.

З обережністю цей препарат в будь лікарській формі застосовують при порушенні функції печінки і нирок, так як амбробене розкладається в печінці і виводиться з сечею. При важких захворюваннях цих органів призначають менші дози препарату з великими інтервалами між його застосуванням.

Обережність у призначенні амбробене слід дотримуватися також у тому випадку, коли захворювання супроводжується виділенням великої кількості харкотиння в поєднанні з порушенням рухової активності бронхів — амбробене в цьому випадку може сприяти застою мокротиння в бронхах.

При вагітності та годуванні дитини грудьми амбробене призначають з обережністю і тільки в тому випадку, коли це дійсно життєво необхідно для організму матері.

Чи є у амбробене побічна дія?

Амбробене іноді проявляє незначну побічну дію, але в основному цей препарат дуже добре переноситься хворими. У рідкісних випадках у хворих з’являється підвищене слиновиділення або сухість у роті, болі в животі, нудота, блювання, пронос або запор. Можуть з’явитися також головні болі і порушення сечовипускання.

З боку бронхо-легеневої системи іноді з’являється сухість у горлі і бронхах і нежить. Можливі алергічні реакції від кропив’янки до анафілактичного шоку.

При швидкому введенні розчину для ін’єкцій у вену можуть з’явитися сильні головні болі, раптова слабкість, важкість у ногах, підвищення артеріального тиску, задишка, висока температура.

Амбробене — це якісний лікарський препарат, але для того, щоб він надав очікуване терапевтичний вплив, його повинен призначати лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.