Амбробене — таблетки допоможуть вилікувати кашель

Амбробене в таблетках призначають зазвичай дорослим і підліткам після 12 років. Цей препарат відмінно виводить з бронхів мокротиння. Але для того, щоб визначити, показаний Чи в даному випадку амбробене, потрібно вислухати легені, а це значить, звернутися до лікаря.

Таблетки амбробене від кашлю

До складу таблеток амбробене входить основна діюча речовина — амброксол (30 мг в кожній таблетці) та допоміжні речовини — лактоза (молочний цукор), кукурудзяний крохмаль, солі магнію і кремнію.

Вхідний до складу таблеток амбробене амброксол є ефективним муколітичних (розріджують мокротиння) і відхаркувальним засобом. Під дією амброксолу залози слизової оболонки бронхів починають виробляти велику кількість слизу, яку амброксол тут же розріджує і виводить, підвищуючи рухову активність війок епітелію бронхів.

Особливістю таблеток амбробене є те, що в них міститься молочний цукор, тому хворим з цукровим діабетом їх слід приймати з обережністю і за призначенням лікаря.

Позитивний вплив амбробене на хворих з гострими і хронічними захворюваннями бронхів і легенів полягає ще й у тому, що він стимулює вироблення сурфактанту — речовини, що покриває зсередини бронхи і альвеоли і перешкоджає їх спаданню. Спадання великої кількості альвеол приводить до спадання частини легені — ателектазу.

При яких захворюваннях можна приймати

Таблетки амбробене можна починати приймати самостійно, до візиту до лікаря, якщо турбує сухий нав’язливий кашель. Але потім все ж слід звернутися до лікаря, так як часто одного амбробене для лікування захворювань дихальних шляхів буває недостатньо. Питання про те, чи варто продовжувати прийом таблеток амбробене і чи слід приймати антибактеріальні препарати, вирішує лікар.

Іноді сухий кашель зовсім не є ознакою відсутності в бронхах мокротиння. Мокрота може заповнювати бронхи, але не виводитися, якщо порушена рухова активність бронхів. У цьому випадку приймати таблетки амбробене небезпечно.

Таблетки амбробене можна приймати при гострих і хронічних бронхітах, бронхоектатичній хворобі, запаленні легенів, а також при бронхіальній астмі, напади якої закінчуються виділенням важко відокремлюваним в’язкого мокротиння.

Як правильно приймати

Таблетки амбробене приймають через півгодини після їди, запиваючи великим об’ємом рідини (звичайно приймають склянку води, чаю або соку) — це необхідно для утворення мокротиння.

Приймають таблетки за схемою, розробленою виробником. Дорослим і дітям після 12 років в перші три дні амбробене призначають по таблетці (30 мг) тричі на день, а потім переходять на прийом половини таблетки двічі на день.

Діти від 6 до 12 років три дні приймають по половині таблетки два-три рази на день, а потім по половині таблетки один раз на день.

Протипоказання

Амбробене нетоксичний препарат, він має дуже мало протипоказань: вік до 6 років, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, епілепсія та підвищена чутливість організму до компонентів препарату.

З обережністю таблетки амбробене призначають при вагітності (особливо в першому триместрі), годуванні дитини грудьми, при важких захворюваннях печінки і нирок з порушенням функції цих органів та при цукровому діабеті. Особлива обережність потрібна при призначенні таблеток амбробене, якщо є підозра на утримання в бронхах великої кількості мокроти, яка не отхаркивается через порушення рухової активності мускулатури бронхів.

Чи можуть таблетки амбробене давати побічні ефекти

Таблетки амбробене рідко дають побічні ефекти, але все ж вони бувають. Перш за все, це алергічні реакції, які можуть бути неважкими (свербляча висип, кропив’янка), а можуть — дуже важкими, наприклад, анафілактичний шок.

З боку шлунково-кишкового тракту можуть бути нудота, блювання, запори і проноси, болі в шлунку, слинотеча. У бронхах замість великої кількості мокроти може розвиватися сухість замість великої кількості мокротиння, яка поєднується з нежиттю. Іноді на фоні прийому таблеток амбробене з’являються головні болі і порушення сечовипускання.

Можлива й передозування таблеток амбробене, вона супроводжується нудотою, блювотою, різким зниженням артеріального тиску. При появі таких ознак слід промити шлунок і звернутися за медичною допомогою.

Таблеткм амбробене, які випускаються німецькою фармацевтичною компанією Меркле ГмбХ, при правильному застосуванні з урахуванням усіх показань і протипоказань, можуть значно прискорити одужання хворих з бронхо-легеневими захворюваннями.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.