Амбробене — сироп від кашлю для дітей і дорослих

загрузка...

Сироп від кашлю амбробене частіше призначають дітям, але його цілком можна приймати і дорослим. Сироп амбробене має приємний смак і володіє всіма властивостями, характерними і для інших лікарських форм цього препарату. Але дітям цей препарат без призначення лікаря приймати не можна.

Як сироп амбробене діє на організм дитини

Сироп амбробене (основна діюча речовина — амброксол) має у своєму складі також допоміжні речовини — рідкий некрісталлізующіхся сорбітол, пропіленгліколь, малиновий ароматизатор, сахарин, очищену воду. Одна чайна ложка сиропу амбробене (5 мл) містить 15 мг діючої речовини, 1 мл — 3 мг. Випускається сироп у флаконах темного скла по 100 мл.

При прийомі дитиною всередину сироп амбробене швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, надходить у кров і вже через півгодини починає діяти. Дія препарату триває протягом шести і більше годин. Після цього він розкладається в печінці і виводиться з сечею.

Поступаючи в тканину бронхів, амбробене стимулює вироблення слизу залозами, розташованими в слизистій оболонці бронхів і розріджує її. Під впливом амбробене активізується рухова активність бронхів, у тому числі рух війок його епітелію, які проштовхують мокроту до виходу з бронхів.

Під дією амбробене стимулюється також процес утворення сурфактанту — поверхнево-активної речовини, що міститься в стінках альвеол і дрібних бронхів і не дає їм спадати. Це властивість амбробене особливо цінується в педіатрії, так як у недоношених дітей після народження іноді не розправляються легені через відсутність необхідної кількості сурфактанту.

Сироп амбробене при бронхо-легеневих захворюваннях у дітей

Гострі респіраторні захворювання у дітей часто дають ускладнення у вигляді бронхітів. Імунітет у дітей недосконалий, він дозріває поступово, часто зустрічаються діти зі зниженим імунітетом. Якщо дитина кілька разів перехворіє гострим бронхітом, то створюється загроза його переходу в хронічну форму. Тому так важливо вчасно і правильно пролікувати гострий бронхіт у дитини. Для цього одних антибактеріальних препаратів мало, необхідні лікарські препарати з муколітичними (розріджують мокротиння) та відхаркувальну властивостями. Саме до таких препаратів відноситься амбробене.

Призначають сироп амбробене також при запаленні легень і бронхіальній астмі, напади якої закінчуються виділенням в’язкої мокроти. Але батьки не повинні давати сироп амбробене своїм дітям самостійно, це може робити тільки лікар строго за показаннями після огляду дитини.

Недоношеним дітям з порушеннями функції дихання сироп амбробене призначають з метою стимуляції утворення сурфактанту — речовини, що перешкоджає склеюванню альвеол легенів.

Сироп амбробене має приємний малиновий смак і подобається дітям, тому дану лікарську форму найчастіше застосовують в педіатрії.

Чи всім дітям можна призначати сироп амбробене?

Сироп амбробене не можна призначати дитині з індивідуальною непереносимістю компонентів цього препарату. Епілепсія, яка досить часто зустрічається в дитячому віці, також є протипоказанням для прийому сиропу амбробене. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки частіше розвивається у дітей шкільного віку — це ще одне протипоказання для призначення амбробене.

З обережністю та в спеціально підібраною дозуванні сироп амбробене призначається дітям з важкими захворюваннями печінки і нирок, які супроводжуються порушенням функції цих органів.

Як правильно приймати

Сироп амбробене дають дітям через 30 хвилин після їди. Його слід запивати великою кількістю води, соку, неміцного чаю і т.д. для того, щоб утворювалася мокрота. В упаковці сиропу амбробене є спеціальний мірний стаканчик, за допомогою якого легко відміряти необхідну дозу препарату. Доза препарату відповідає віку дитини:

 • до двох років — по 2,5 мл двічі на день;
 • від двох до шести років — по 2,5 мл тричі на день;
 • від шести до 12 років 5 мл два-три рази на день;
 • старше 12 років і дорослим — по 10 мл три рази на день перші три дні, потім по 10 мл двічі на день.
 • Побічні ефекти

  Сироп амбробене прекрасно переноситься дітьми. Але і ця лікарська форма іноді дає побічні ефекти. В основному вони виражаються в нудоті, блювоті, болях у животі, посилене слиновиділення. Іноді з’являються головні болі, сухість в голі і нежить. Після коректування дози препарату всі ці явища проходять.

  Але якщо з’явилася підозра на алергічну реакцію, сироп амбробене потрібно негайно відмінити.

  Сироп амбробене знайшов широке застосування в педіатрії завдяки своїй ефективності і майже повній відсутності побічної дії.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.