Амбробене для інгаляцій — особливо ефективний при хронічних захворюваннях бронхів

Амбробене у вигляді розчину для інгаляцій можна приймати і всередину, але в деяких випадках інгаляції є більш ефективним способом лікування, наприклад, при хронічних захворюваннях бронхів — бронхітах, в тому числі обструктивних, і бронхоектатичної хвороби.

У чому особливості лікарської форми амбробене у вигляді розчиняючи для інгаляцій

Амбробене (основна діюча речовина — амброксол, допоміжні — сорбат калію, хлористоводнева кислота, очищена вода) є ефективним муколітичних (розріджують мокротиння) і відхаркувальним засобом. Крім того, він перешкоджає спаданню дрібних бронхів і альвеол шляхом стимуляції утворення поверхнево-активної речовини — сурфактанту.

Особливістю розчину для інгаляцій є те, що, вступаючи у вигляді інгаляції, амбробене відразу ж надходить у тканину слизової оболонки бронхів і починає діяти негайно. Такий спосіб введення амбробене в організм людини більш ефективний і дає ще менше побічних ефектів (хоча їх і так дуже мало).

Розчин для інгаляцій можна приймати і всередину, іноді одному хворому амбробене одночасно призначається всередину і у вигляді інгаляцій з урахуванням загальної добової дози препарату.

Випускається амбробене в розчині для прийому всередину і для інгаляцій у флаконах по 40 і 100 мл, в 1 мл розчину міститься 7,5 мг амброксолу.

При яких захворюваннях призначають інгаляції амбробене

Амбробене в вигляді інгаляцій застосовується для лікування захворювань бронхів і легенів. Ця лікарська форма амбробене ефективна при будь-яких інфекційно-запальних захворюваннях бронхо-легеневої системи (якщо, звичайно немає порушення рухової активності мускулатури бронхів у поєднанні з великою кількістю мокротиння).

Але особливо ефективні інгаляції з амбробене при хронічних обструктивних бронхітах, при яких порушується прохідність бронхів через велику кількість густої в’язкої мокроти. Вступник безпосередньо в бронхіальне дерево амброксол швидко розріджує мокроту і дозволяє таким хворим відкашлятися, що значно полегшує їх стан. Застосування інгаляцій амбробене при хронічних обструктивних бронхітах дозволяє значно знизити дози і тривалість прийому антибактеріальних лікарських препаратів.

Ще одне захворювання, при якому інгаляції з амбробене особливо ефективні, — бронхоектатична хвороба. Це захворювання, при якому в результаті застою мокротиння в бронхах утворюються випинання або мішечки, де скупчується гнійна мокрота. Вдихання амбробене дозволяє поступово очистити бронхи від цієї мокротиння, що призводить до тривалої ремісії захворювання.

Нарешті, при бронхіальній астмі після чергового нападу у деяких хворих бронхи забиваються в’язкої прозорою слизом, що утруднює дихання. Інгаляції з амбробене допоможуть зробити цю слиз рідкої і вивести з бронхів.

Як правильно застосовувати

Для інгаляцій амбробене сьогодні найчастіше використовують небулайзер — апарат, який перетворює лікарський розчин в аерозоль. За допомогою небулайзера інгаляції зручно проводити, як в умовах стаціонару, так і вдома. Для того щоб подаваний небулайзером повітря було максимально зволоженим, розчин амбробене наполовину розводять фізрозчином (0,9% розчином хлористого натрію, його можна купити в аптеці). Безпосередньо перед інгаляцією суміш злегка підігрівають. Під час інгаляції хворий не повинен глибоко дихати — дихання повинно бути звичайним, інакше може початися кашель.

Особлива увага приділяється хворим з бронхіальною астмою: для того, щоб інгаляція з амбробене не викликала черговий приступ бронхоспазму, хворому перед інгаляцією призначаються лікарські препарати, що розширюють бронхи (бронхолітики). Для інгаляцій призначають наступні дозування амбробене:

 • дорослим хворим і дітям після шести років — по 2-3 мл розчину один або два рази на день;
 • дітям від двох до шести років — по 2 мл один-два рази на день;
 • дітям до двох років — по 1 мл один-два рази на день.
 • Дозують розчин амбробене за допомогою додається мірного стаканчика.

  Протипоказання і побічні ефекти

  Протипоказанням для інгаляцій амбробене є індивідуальна непереносимість компонентів розчину для інгаляцій організмом хворого, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки і епілепсія.

  З обережністю інгаляції з амбробене роблять при вагітності, в період лактації, при важких захворюваннях печінки і нирок з порушенням їх функції, а також при великій кількості мокротиння в поєднанні з порушенням рухової активності мускулатури бронхів.

  Побічні ефекти амбробене незначні. Це нудота, блювання, біль у животі, іноді сухість дихальних шляхів у поєднанні з нежиттю. Варто побоюватися тільки алергічних реакцій.

  Амбробене в вигляді інгаляцій — один з найефективніших способів лікування захворювань бронхів.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.