Альвеоліт — можливі незворотні зміни в легенях

Альвеоліт — це запальне захворювання альвеол, легеневих пухирців. Існує кілька видів цього розладу. Вважається, що це захворювання розвивається в результаті неодноразового пошкодження альвеол. Це призводить до запальних процесів в легенях і утворення рубцевої тканини.

Ідіопатичний фіброізірующій альвеоліт

У пацієнтів з ідіопатичним фіброізірующім альвеолитом легенева функція поступово погіршується, вони можуть швидко втомлюватися навіть від незначної фізичної активності, і відчувати багато інших проблем.

Захворюваність ідіопатичним фіброізірующім альвеолитом росте, і не зовсім зрозуміло, чому. Найчастіше він зустрічається у людей в середньому віці (зазвичай старше 50 років); захворювання найбільш поширене серед чоловіків. Крім того, це розлад часто зустрічається серед курців.

Причини

Хоча точні причини розвитку ідіопатичного фіброізірующего альвеоліту невідомі, вважається, що ряд чинників може сприяти його виникненню. До цих факторів належать:

 • Вірусні інфекції — Вірус Епштейна — Барр та гепатит С;
 • Шлунково-стравохідний рефлюкс;
 • Постійний вплив виробничих забруднень і / або куріння;
 • Існують свідоцтва того, що схильність до розвитку ідіопатичного фіброізірующего альвеоліту може бути успадкована.
 • Симптоми

  Найбільш поширеним симптомом ідіопатичного фіброізірующего альвеоліту є задишка, особливо після занять спортом, підйому по сходах, і так далі. Хоча хвороба зазвичай розвивається після 50 років, не слід думати, що задишка є нормою для людини середнього віку. Якщо ви часто відчуваєте себе задиханим, зверніться до лікаря.

  Рідше розлад викликає такі симптоми, як сухий кашель і зміна форми нігтів.

  Лікування

  Як правило, симптоми ідіопатичного фіброізірующего альвеоліту з часом поглиблюються, але бувають періоди поліпшення. У більшості людей ця хвороба погано піддається лікуванню.

  Найчастіше для лікування використовуються стероїди — прийом преднізолону в низьких дозах призначається для полегшення запальних процесів у легенях.

  При довгостроковому використанні стероїдів пацієнти нерідко набирають вагу; крім того, препарати можуть викликати діабет і підвищення кров’яного тиску у людей з тенденцією до цих порушень. Інші побічні ефекти стероїдів:

 • Остеопороз;
 • Катаракта;
 • Глаукома;
 • Проблеми зі шлунком.
 • Що зменшити ризик розвитку цих побічних ефектів, необхідно приймати препарати в строго визначених дозах. Одночасно зі стероїдами може бути призначений прийом імуносупресантів — азатіоприну або циклофосфаміду.

  Якщо рівень кисню в організмі продовжує знижуватися, незважаючи на вжиті заходи, лікар може рекомендувати використання кисневого концентратора.

  У рідкісних випадках для лікування ідіопатичного фіброізірующего альвеоліту необхідна трансплантація легенів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.