Алое при нежиті — вилікує і не нашкодить

Ми часто намагаємося шукати найскладніші шляхи в лікуванні простих захворювань. Нежить — найбільш часта і здавалася б проста проблема, в теж час доставляє багато неприємностей. Чим тільки ми його не лікуємо, аж до антибіотиків, не помічаючи на своєму вікні сиротливо стоїть колюче рослина — алое, в листі якого ховається все, що нам так необхідно.

Що таке нежить

Слизова оболонка порожнини носа має особливі війки, які разом із секретом, що виробляється в носі, затримують і знешкоджують пил і збудників інфекцій, що знаходяться у вдихуваному повітрі. При нежиті слизова оболонка порожнини носа стає набряклою, збільшується в об’ємі, війки стають менш рухливими, рух повітря по носових ходах сповільнюється — все це сприяє розмноженню хвороботворних мікроорганізмів.

Крім того, виникає дефіцит припливу кисню до життєво важливих органів, а як результат — порушення їх роботи і погане загальне самопочуття. В першу чергу кисневе голодування позначається на роботі серця і судин (може підвищуватися артеріальний тиск), а також на роботі органів травлення (пропадає апетит, порушуються процеси перетравлення і засвоєння їжі, знижується рухова активність кишечника). Часто нежить супроводжується появою головного болю (у тому числі мігрені). Якщо своєчасно не вилікувати нежить, запальний процес може спуститися на бронхи і легені або піднятися в гайморові і лобові пазухи, перейти на слуховий апарат. Таким чином, лікування нежиті повинно бути своєчасним, швидким і ефективним.

Що таке алое

Алое деревоподібна — це унікальна рослина, відоме і улюблене в народі з давніх часів, володіє безліччю корисних властивостей. Сьогодні воно незаслужено забуте і залишено порошитися на підвіконнях. Чарівність ж його в тому, що воно не вимагає якогось особливого догляду і може бути вирощено в умовах будь-якої сучасної квартири без яких або фінансових і фізичних витрат. Раніше листя цієї рослини широко використовували в основному для лікування і загоєння поверхневих ран, а також для виготовлення масок для обличчя.

В даний час учені знайшли в складі соку алое безліч мікроелементів, корисних амінокислот, вітамінів (А, В1, В2, В12, С, Е), які допомагають нашому організму боротися з різними інфекціями, стимулюють життєві функції організму. Сік алое володіє значним протизапальною властивістю, а крім того, здатністю очищати організм людини від шкідливих токсинів і прискорювати процеси відновлення ушкоджених тканин. Дуже важливим компонентом соку алое є вуглевод ацеманнан (міститься в основному в алое віра), який володіє потужним імуностимулюючим дією (сприяє збільшенню кількості імунних клітин) і виражену противірусну активність.

Як діє алое при нежиті

На внутрішній поверхні носових ходів розташована безліч кровоносних судин, тому, коли сік алое ми закопуємо в ніс, його лікувальні елементи всмоктуються швидше і відповідно швидше видно ефект: зменшується набряклість слизової носа, дихання стає більш вільним. Потрапляючи в кров, компоненти соку алое нейтралізують токсини, що знаходяться в крові і допомагають боротися організму з інфекцією. Сік алое знешкоджують хвороботворні бактерії і віруси (в тому числі віруси грипу і герпесу), а також прискорює процес переносу кисню до органів і тканин, допомагає слизовій оболонці носа швидше відновити свої бар’єрні властивості.

Як приготувати ліки з алое будинку

Якщо у вас вдома є алое, приготувати з нього прекрасні ліки від нежиті досить легко: беремо лист алое (бажано постарше, більше трьох років), добре моєму, потім загортає в аркуш паперу і поміщаємо в холодильник, де він повинен пролежати близько 12-16 годин (приготовлений таким способом лист можна використовувати два тижні). Сік алое дуже гіркий і в концентрованому вигляді може викликати подразнення слизової носа, тому перед застосуванням сік потрібно розвести водою 1:1,5 (алое: вода), дітям краще розводити 1:2. Так само ефективно додавання в назальні краплі меду (мед: вода: сік алое — 1:1:1).

При лікуванні нежиті потрібно закапувати по п’ять крапель соку в кожну ніздрю три рази в день до зникнення виділень з носа. Найчастіше лікування нежиті соком алое входить в комплекс лікувальних заходів, спрямованих на усунення причин даного захворювання.

Кому не можна використовувати

Не можна використовувати сік алое при вагітності, оскільки він стимулює маткову мускулатуру. Не використовують сік алое і при наявності підвищеної чутливості до даного препарату.

Алое — це препарат вибору при лікуванні нежиті. Крім усунення самого нежиті алое ще має здатність відновлювати і стимулювати життєві функції всього організму.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.