Алое для ін’єкцій — підвищить тонус і захисні сили організму

загрузка...

Екстракт алое рідкий для ін’єкцій — це перевірений життям препарат , який з успіхом застосовується в медицині як біостимулятор вже багато років. Екстракт алое сприяє поліпшенню обміну речовин і зміцненню захисних властивостей організму. Про ці властивості алое було відомо давно, ще наші бабусі застосовували його для лікування різних захворювань.

Що таке біогенні стимулятори

Назва «біогенні стимулятори» було запропоновано в тридцятих роках минулого століття академіком В.П.Філатова для групи речовин, які можуть синтезуватися при певних умовах в окремих тканинах тваринного і рослинного походження. Біостимулятори роблять на організм загальне стимулюючу дію і прискорюють процеси відновлення тканин.

Освіта цих речовин відбувається в тому випадку, коли тканини поміщаються в несприятливі умови (наприклад, якщо відірваний листок алое містити в темряві) і розглядається як результат пристосування (адаптації) тканини до несприятливих умов.

До біостимуляторів, які знайшли застосування в лікуванні різних захворювань, відносяться деякі речовини рослинного (наприклад, екстракт алое) і тваринного походження (завись плаценти), а також речовини, отримані з певного виду грязей (ФіБС, пелоидин, гумізоль) і торфу (торфот). Освіта біостимуляторів в грязях і торфі можна пояснити наявністю в них залишків стародавніх рослин і тварин.

Як діє екстракт алое

Екстракт алое — це водний екстракт з консервованих (витриманих при зниженій температурі в темряві) свіжих або висушеного листя алое деревовидного. Він являє собою стерильну світло-жовту або коричнево-червону рідину зі слабким фруктовим запахом.

При підшкірному введенні екстракт алое надає загальнозміцнюючу, тонізуючу, антисептичну, сечогінну і відновлюючу нормальний склад крові дію. Він сприяє кращій адаптації організму до навколишнього середовища, покращує обмін речовин в клітинах тканин, харчування і відновлення тканин, підвищує стійкість слизових оболонок до різного роду пошкоджень, стимулює захисні властивості зернистих лейкоцитів, поповнює нестачу заліза.

Алое покращує також здатність гемоглобіну переносити до тканин кисень, бере участь в окисно-відновних реакціях, в синтезі жирних кислот і глюкози, покращує функції допаміну (нейромедіатора — речовини, за допомогою якого передається нервове збудження).

Показання для застосування

Показаннями для призначення екстракту алое рідкого для ін’єкцій є хронічні уповільнені запальні захворювання очей, прогресуюча короткозорість, помутніння склоподібного тіла і деякі інші очні захворювання. Призначають цей препарат також при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки та бронхіальній астмі, а також при інших вялотекущих інфекційно-запальних захворюваннях. Наприклад, алое часто призначають при таких шкірних захворюваннях, як фурункульоз, трофічні виразки, променеві ураження шкіри, опіки, келоїдні рубці — це стимулює імунітет і відновні процеси. Застосовують алое і при інфекційно-запальних захворюваннях жіночих статевих органів, простатитах. У деяких випадках алое призначають при туберкульозі та зниженні слуху.

Призначають екстракт алое по 1 мл підшкірно щодня, в середньому 30 ін’єкцій на курс лікування. За призначенням лікаря курс може бути продовжений або повторений через два-три місяці. Дітям до п’яти років призначають по 0,2-0,3 мл, старше п’яти років — по 0,5 мл.

При бронхіальній астмі екстракт алое вводиться за наступною схемою: по 1 мл щодня протягом двох тижнів, а потім по 1 мл кожні два дні, всього тридцять ін’єкцій.

Протипоказання і побічні ефекти

Протипоказаннями для ін’єкцій екстракту алое є важкі серцево-судинні захворювання, у тому числі високий артеріальний тиск, гострі кишкові інфекції, тяжкі захворювання нирок і вагітність. Не варто вводити екстракт алое також при будь-яких онкологічних захворюваннях, так як він буде стимулювати ріст пухлини.

Препарат звичайно добре переноситься хворими, але ін’єкції можуть бути болісними. Якщо застосовувати екстракт алое довгостроково, то може знизитися рівень калію в крові, що сприяє посиленню дії деяких лікарських препаратів (наприклад, серцевих глікозидів, антиаритмічних засобів). Зустрічаються також алергічні реакції, може підвищуватися артеріальний тиск, підніматися температура.

Екстракт алое для ін’єкцій — це кілька забутий препарат, тим не менш, його і сьогодні з успіхом застосовують для лікування найрізноманітніших захворювань.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.