Алфлутоп — протипоказання: зверніть особливу увагу

загрузка...

Алфлутоп є засобом, що регулює обмін речовин у хрящовій тканині, що володіє також протизапальними властивостями. Він попереджає руйнування суглобного хряща й активізує процеси його відновлення. Але при цьому, як і будь-яка речовина тваринного походження, він може викликати алергічні реакції.

Особливості дії Алфлутоп

Алфлутоп є стандартизованим, знежиреним і депротеінізований (позбавленим тваринного білка) екстрактом з чотирьох видів морських риб. Він містить велику кількість біологічно активних речовин, які стимулюють обмін речовин у хрящовій і кістковій тканині, а також покращують кровообіг і зменшують запальний процес.

Алфлутоп є хондропротектори — засобом, що відновлює структуру і функції хрящової тканини. Він застосовується при дегенеративно-дистрофічних захворюваннях суглобів та хребта. На відміну від інших препаратів цієї групи Алфлутоп є натуральним засобом тваринного походження.

Які побічні ефекти може викликати Алфлутоп

Як і будь-який препарат тваринного походження (навіть, незважаючи на те, що він ретельно очищений від жирів і білків) Алфлутоп може викликати алергічні реакції. При цьому алергії можуть бути як у вигляді незначної алергічної висипки, в тому числі кропив’янки, яка проходить самостійно, так і у вигляді важких алергічних реакцій негайного типу.

Наприклад, можливе поширення кропив’янки та її перехід в набряк Квінке, який захоплює область гортані та голосових зв’язок. При цьому може відбутися зупинка дихання. Можливо також розвиток анафілактичного шоку з втратою свідомості, що вимагає негайної медичної допомоги. Тому ін’єкції Алфлутоп краще робити в лікувальному закладі, хоча б перші кілька процедур, поки не з’явиться впевненість у його нормальній переносимості.

Крім того, після ін’єкцій Алфлутоп можлива поява почервоніння, свербіння та печіння у місці введення препарату і поява короткочасних болів в м’язах. У деяких випадках при введенні Алфлутоп безпосередньо в область суглоба можливо також посилення суглобових болів, яке з часом проходить і не потребує відміни препарату.

При передозуванні Алфлутоп у хворих з алергічним настроєм можлива поява важких алергічних реакцій типу анафілактичного шоку. У такому разі хворому буде потрібно екстрена медична допомога.

Якихось негативних наслідків від взаємодії Алфлутоп з іншими лікарськими речовинами на сьогоднішній день виявлено не було.

Протипоказання Алфлутоп

Перш за все, Алфлутоп протипоказаний при індивідуальній непереносимості його компонентів. Якщо після введення препарату з’явилася якась алергічна реакція, навіть незначна, наступну ін’єкцію потрібно скасувати — цілком можливо, що вона викличе вже набагато більш важку алергічну реакцію. Алфлутоп протипоказаний і в тому випадку, якщо у хворого є алергія на морську рибу або морепродукти.

Алфлутоп не призначають вагітним жінкам — клінічні дослідженні на цьому контингенті хворих не поводились. Крім того, організм вагітної жінки і так постійно пригнічує алергічну реакцію по відношенню до тканин плоду і додатковий алерген не піде їй на користь.

Протипоказаний цей препарат при годуванні дитини грудьми, так як не встановлено, чи виділяється він з грудним молоком і як впливає на організм немовляти.

У дитячому і підлітковому віці Алфлутоп також не застосовується через те, що відсутні відомості, які підтверджували б безпеку і ефективність цього препарату.

Як застосовувати Алфлутоп

Алфлутоп призначають дорослим хворим з дегенеративно-дистрофічними ураженнями суглобів і хребта. Препарат випускається в ампулах у вигляді розчину для ін’єкцій, вводять його якомога глибше в м’яз або безпосередньо в суглоб. У деяких випадках при захворюваннях хребта лікар призначає введення препарату паравертебрально — безпосередньо поруч з хребтом з обох сторін. Цей спосіб введення особливо ефективний при сильних болях, пов’язаних зі здавленням корінців спинномозкових нервів.

При множинному ураженні суглобів та хребта Алфлутоп вводять глибоко внутрішньом’язово по 1 мг (10 мг) один раз на день. На стандартний курс лікування достатньо 20 ін’єкцій. Якщо артрозом вражені великі суглоби, то Алфлутоп вводять всередину суглобів, ін’єкції роблять двічі на тиждень по 1 — 2 мл (10-20 мг) в кожен змінений суглоб. На курс — 5-6 ін’єкцій в той чи інший суглоб, після чого переходять на внутрішньом’язове введення протягом трьох тижнів.

Після такого курсу зменшуються болі, запалення і частково відновлюються функції суглобів і хребта. Але дива від Алфлутоп чекати не варто: як і будь-який лікарський препарат, що впливає на обмін речовин, він діє повільно.

Повторити курс лікування Алфлутоп можна через 3-6 місяців.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.