Алфлутоп: препарат для лікування суглобів

Обмінно- дегенеративні захворювання суглобів і хребта є сьогодні одними з найбільш частих захворювань, які призводять до інвалідизації хворих. Тому лікування їх приділяється особлива увага. Лікарський препарат Алфлутоп допомагає зняти запалення і біль і відновити стан хрящової тканини суглоба.

Алфлутоп являє собою концентровану витяжку з чотирьох видів дрібних морських рибок, яка містить велику кількість біологічно активних речовин. Перш за все, це гілуроновая кислота, яка «притягує» до себе воду, в результаті чого хрящ починає відновлювати характерні для нього властивості — пружність і пластичність. Крім того, в Алфлутоп міститься багато й інших речовин, активно впливають на обмін речовин в кістково-суглобової системи, в тому числі мінералів.

Дія Алфлутоп

Основна дія препарату спрямована на придушення активності ферменту гіалуронідази, яка руйнує гіалуронову кислоту життєво необхідну для правильного функціонування суглобів.

Під впливом Алфлутоп відновлюються всі види обміну речовин, зменшується проникність кровоносних судин, що сприяє зменшенню набряклості тканин і знімає біль.

Ще одна особливість Алфлутоп в тому, що він стимулює вироблення простагландинів — речовин, які захищають слизову оболонку шлунка від зовнішніх впливів. Це дозволило призначати препарат ще й з профілактичною метою для попередження ерозивно-виразкових уражень шлунка. Справа в тому, що захворювання суглобів майже завжди супроводжуються сильними болями і для їх зняття призначаються нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Вони добре знімають болі, але володіють побічним ефектом: руйнують простагландини, що захищають слизову оболонку шлунка, в результаті чого на ній з’являються ерозії і виразки. Одночасне призначення НПЗП і Алфлутоп знижує ймовірність уражень шлунково-кишкового тракту.

Поліпшення стану хворих на тлі застосування Алфлутоп можна помітити не тільки по їх стану, але і за даними додаткового дослідження: спочатку знижуються ознаки запального процесу (за даними лабораторних досліджень), а потім частково або повністю відновлюється хрящова тканина в області суглоба (по даними рентгенологічних досліджень).

Головне застосування Алфлутоп знайшов при лікуванні обмінних (дегенеративно-дистрофічних) захворювань суглобів або остеоартрозов. Виникають такі захворювання з різних причин: після травм, запальних процесів, інтоксикацій, на тлі старіння організму. При цьому зменшується в об’ємі і розтріскується хрящова тканина, яка в нормі покриває суглобові поверхні і є амортизатором. У результаті відбувається постійна травматизація кісткової тканини суглобів, що стимулює розростання її у вигляді кісткових виростів або шипів, що ще більше погіршує стан хворих. Алфлутоп в цьому випадку покращує обмінні процеси і сприяє повільному, але вірному відновленню хряща і поліпшенню кровообігу. Останнє дуже важливо, оскільки при поганому кровопостачанні відновні процеси не розпочнуться в жодній тканині.

При запальних процесах в суглобах Алфлутоп можна призначати з метою попередження формування остеоартрозов з порушеннями рухів. На жаль, багато важкі запальні захворювання закінчуються формуванням артрозу і контрактур (стійкого відомості кінцівок). Алфлутоп допомагає не тільки попередити таке ускладнення, але ще й знімає запалення і біль. У той же час біль при його введенні може й посилитися, оскільки Алфлутоп сприяє утворенню простагландинів, які в області суглобів викликають запальний процес. Тому бажано застосовувати Алфлутоп одночасно з НПЗП.

Застосовують Алфлутоп і при захворюваннях хребта, таких, як остеохондроз і спондильоз. У цьому випадку Алфлутоп сприяє зняттю болів і поліпшенню обмінних процесів в області хребетного стовпа.

У деяких випадках Алфлутоп призначають стоматологи для відновлення кістково-хрящової тканини в області зубних рядів. Її стан може порушуватися при пародонтозі (дегенеративно-дистрофічних захворювань околозубних тканин) і пародонтиті (хронічному запальному процесі в цій області).

Протипоказання при прийомі

Препарат майже не має протипоказань, його не рекомендується призначати при підвищеній чутливості, вагітності, годуванні грудьми і у віці до 18 років. Відбувається це тому, що не проводилися клінічні дослідження з вагітними жінками, матерями-годувальницями, дітьми та підлітками.

З побічних ефектів при лікуванні Алфлутоп можлива поява роздратування в місці ін’єкцій, болів в м’язах і суглобах.

Алфлутоп — препарат, що захищає і відновлює наші суглоби.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.