Алфлутоп — інструкція із застосування: як ефективно зняти біль

Хвороби суглобів стали символом нашого часу, часто вони виникають не тільки у літніх, але й у молодих людей, позбавляючи їх працездатності. Для лікування захворювань суглобів випускаються спеціальні лікарські препарати, наприклад, Алфлутоп.

Механізм дії Алфлутоп

Алфлутоп — це лікарський препарат, який покращує обмін речовин в хрящовій тканині й зменшує запальний процес в цій області шляхом гальмуванням дії біологічно активних речовин, що сприяють його появі (медіаторів запалення).

Випускається Алфлутоп румунської фармацевтичною фірмою Біотехнос С.А. в ампулах у вигляді розчину для ін’єкцій. У кожній ампулі Алфлутоп знаходиться стандартизований, знежирений біологічно активний екстракт з чотирьох видів дрібних морських риб — кільки, мерланга чорноморського, Пузанков чорноморського та анчоуса чорноморського. В екстракті міститься велика кількість корисних для обмінних процесів речовин — мукополісахариди (наприклад, гіалуронова кислота, здатна притягувати до себе воду), хондроїтин, дерматан, кератан, амінокислоти і продукти їх розпаду, а також такі мінерали, як натрій, калій, кальцій, магній , залізо, мідь, цинк.

Механізм дії Алфлутоп полягає в тому, що він попереджає руйнування нормальної хрящової і кісткової тканини, стимулює процеси відновлення сполучної, кісткової і хрящової тканин, забезпечуючи тим самих знеболювальну дію.

Протизапальна дія і відновлення тканин засновані на придушенні діяльності гіалуронідази — ферменту, що руйнує гіалуронову кислоту. Афлутоп також стимулює процеси обміну речовин у тканинах, особливо, в хрящовій, перешкоджаючи тим самим виникненню в них обмінних порушень.

Алфлутоп знижує проникність стінок дрібних кровоносних судин (зменшується набряк), гальмує утворення медіаторів запалення (знижується ступінь запального процесу), попереджає руйнування сполучної тканини, стимулює процеси відновлення суглобового хряща.

Вхідні до складу Алфлутоп біологічно активні речовини надають позитивну дію на трофіку тканин, збільшують їх здатність притягувати воду (це дуже важливо при обмінних захворюваннях) і сприяють збільшенню висоти хряща в суглобах.

В результаті активного впливу Алфлутоп на обмінні процеси зменшуються болі в суглобах, як у спокої, так і під час руху, зменшується набряклість суглобів, поліпшується їх рухова активність і обсяг рухів.

Алфлутоп здатний значно знизити запальний процес в суглобах, в тому числі поліпшити не тільки клінічні, але і лабораторні показники. Під його впливом в суглобах збільшується кількість гіалуронової кислоти. Протизапальну та знеболювальну дію препарату проявляється на другому тижні лікування.

Ще одна властивість Алфлутоп пов’язано з роботою органів травлення. Під його впливом збільшується кількість біологічно активних речовин простогландинов, які захищають слизову оболонку шлунка від травмування. Тому препарат знайшов застосування для профілактики ускладнень з боку шлунково-кишкового тракту, що виникають при тривалому застосуванні нестероїдних протизапальних препаратів (їх майже завжди призначають при захворюваннях суглобів), які викликають ерозивно-виразкові його поразки.

Показання та протипоказання для застосування

Показаннями для призначення Алфлутоп є:

 • дегенеративно-дистрофічні (обмінні) захворювання суглобів: первинний і вторинний остеоартроз, в тому числі після перенесеного гострого запалення суглоба, артроз дрібних суглобів, у тому числі на тлі обмінних порушень;
 • дегенеративно-дистрофічні (обмінні) хребта: остеохондроз, спондильоз;
 • періартрити — запальні процеси в області навколосуглобових тканин;
 • стани після травм і операцій на суглобах;
 • порушення процесів окостеніння у суглобах;
 • хвороби пародонту (околозубних тканин) — сприяє відновленню околозубних тканин.
 • Протипоказаний Алфлутоп при:

 • індивідуальній непереносимості компонентів препарату;
 • при вагітності та годуванні дитини грудьми;
 • у віці до 18 років — немає даних щодо клінічних дослідженнях у цієї категорії хворих.
 • Побічні ефекти, які можуть виникати при лікуванні Алфлутоп і його передозування
 • При лікуванні Алфлутоп можливі наступні побічні ефекти:
 • подразнення шкіри, що супроводжується почервонінням, невеликим набряком і сверблячкою в місці ін’єкції;
 • болі в м’язах і суглобах після введення препарату можуть дещо підсилитися;
 • алергічні реакції, аж до анафілактичного шоку.
 • Передозування Алфлутоп проявляється в основному у хворих з алергічними захворюваннями або схильних до алергічних реакцій. Це посилення всіх побічних явищ. Алфлутоп звичайно добре переноситься, в тому числі при одночасному введенні з іншими лікарськими препаратами.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.