Алфлутоп — аналоги: препарати-хондропротектори

Алфлутоп — оригінальний лікарський препарат, який виготовляють із натуральних продуктів. Аналогів цього препарату немає. Але існує досить велика група ліків, яка називається хондропротекторами і сприяє відновленню хрящової тканини.

Що яке хондропротектори

«Поломка» роботи суглобів найчастіше виникає через хряща, який покриває суглобові поверхні і є амортизатором. Хрящова тканина являє собою вид сполучної тканини, яка складається з клітинних елементів і міжклітинної речовини. Саме міжклітинний речовина володіє пружними амортизаційними властивостями, що захищають кістки від травмування. До його складу входять протеоглікани глюкозамін і хондроїтин, які і додають хрящу пружність. Оновлення хряща відбувається за рахунок внутрішньосуглобової (синовіальної) рідини, в якій містяться всі необхідні для цього речовини.

При дегенеративно-дистрофічних процесах в суглобах порушується кровообіг і зменшується кількість синовіальної рідини, в результаті хрящ деградує, втрачає свої пружні властивості, розтріскується. Незахищена кісткова тканина під дією постійних травм починає розростатися — формуються остеоартрози та остеохондрози.

Сьогодні існує досить велика група лікарських препаратів, які відновлюють пружні властивості хряща — хондропротектори. До препаратів цієї групи відносяться лікарські препарати, що містять протеоглікани, що стимулюють синтез протеогліканів і комбіновані засоби.

Що таке Алфлутоп

Алфлутоп — це лікарський препарат натурального походження, який містить екстракти із чотирьох видів дрібної морської риби.

Алфлутоп містить протеоглікани, в тому числі гіалуронову кислоту, хондроїтину сульфат, дерматан сульфат, кератан сульфат. Крім того, він містить необхідні амінокислоти, макро-і мікроелементи. Він робить позитивний вплив на обмін речовин у хрящовій ткан та надає протизапальну дію.

Хондропротекторний дію Алфлутоп полягає в придушенні дії ферменту гіалуронідази та інших ферментів, які беруть участь у руйнуванні міжклітинної речовини хряща. Крім того, він сприяє утворенню гіалуронової кислоти і колагену (білка, який входить до складу хряща).

Застосовують Алфлутоп при дегенеративно-дистрофічних захворюваннях суглобів та хребта — остеоартрозах і остеохондрозах. Аналогів Алфлутоп немає, але є інші, не менш ефективні групи хондропротекторів.

Хондропротектори, до складу яких входить глюкозамін

Глюкозамін є біологічно активною речовиною протеінгліканом, що впливає на обмін в хрящовій тканині. Він заповнює природний дефіцит глюкозаміну, стимулює синтез протеогліканів і гіалуронової кислоти в навколосуглобових рідини, відновлює пружні і захисні властивості хряща, зменшує біль у суглобах.

Показання для призначення препаратів, що містять глюкозамін, такі ж, як і для Алфлутоп. До препаратів цієї групи відноситься дона (Роттфарм, Ірландія), яка випускається, як в ампулах для ін’єкцій, так і в пакетиках для приготування розчину для прийому всередину.

Хондропротектори, до складу яких входить хондроїтин сульфат

Хондроітин сульфат — це протеінглікан, який впливає на фосфорно-кальцієвий обмін у хрящовій тканині, уповільнює зміни в кістковій тканині, знижує втрату кістковою тканиною кальцію, прискорює процеси її відновлення, призупиняє процес дегенерації хряща. Перешкоджає стисненню хряща, виконує роль мастила суглобних поверхонь. При зовнішньому застосуванні уповільнює прогресування остеоартрозу. Нормалізує обмін речовин в хрящі та стимулює його регенерацію.

До препаратів цієї групи відноситься структум (П’єр Фабр, Франція), який випускається в капсулах для прийому всередину і володіє хондростимулюючий і протизапальними властивостями, уповільнює процес дегенерації хрящової тканини. Він також покращує рухливість і зменшує болі при дегенеративних захворюваннях суглобів і хребта.

Показання для призначення Структум такі ж, як і у Алфлутоп.

Хондропротектори, до складу яких входять глюкозамін і хондроїтин

Є також ряд хондропротекторів, які містять, як глюкозамін, так і хондроїтин. До таких препаратів належать Терафлекс (Сагмел, США), хондрафлекс (Мінскінтерфакс, Білорусія), артрит (Юніфарм, США).

Всі ці препарати мають здатність стимулювати регенерацію хрящової тканини, попереджують процеси руйнування суглобного хряща, сприяє відновленню рухливості в суглобах. Застосовується при остеоартрозі та остеохондрозі хребта.

Таким чином, незважаючи на те, що у Алфлутоп немає аналогів, цей препарат є чим замінити.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.