Алергія у дітей — основні правила особистої гігієни

В останні роки кількість алергічних реакцій у дітей значно зросло. Медики пов’язують це з поганою екологічною ситуацією, неправильним харчуванням, зниженням імунітету дітей. Питання вивчення дитячої алергії винесені в окремий розділ алергології. Алергія може проявитися у дітей з самого раннього віку, особливо якщо до цього є спадкова схильність.

Причини

Спадковий фактор взагалі в значній мірі визначає, чи буде у дитини алергія чи ні. Якщо дане захворювання є в одного з батьків, то ймовірність появи алергії у дитини становить близько 40%. Якщо ж і мама і тато страждають від цього захворювання, то ймовірність появи алергії у їхні чада підвищується практично до 70%.

Алергія як у дітей так і у дорослих проявляється як підвищена чутливість організму до яких-небудь алергенів. При цьому дана чутливість проявляється симптомами алергічного захворювання. Це можуть бути шкірні висипання, виділення з носа, часте чхання. Мішки під очима, часто запалені очі і сльозотеча також можуть свідчити про наявну реакції на який-небудь алерген. Розрізняють харчову алергію, респіраторну алергію, алергічні дерматози. Найсильнішим проявом алергії можна вважати бронхіальну астму, яка являє собою хронічне запальне захворювання дихальних шляхів. Ознакою захворювання є повторюються напади кашлю, що супроводжуються утрудненим диханням, почуттям стискання у грудях і хрипами. Бронхіальна астма викликається підвищеною чутливістю бронхів до тих чи інших алергенів.

Алергенами можуть виступати домашня (яка включає в себе високоаллергенних кліща з роду Dermatophagoides) і книжковий пил, деякі харчові продукти, цвіль, пилок рослин, шерсть тварин, пух і перо в постільних предметах, косметика, тютюновий дим, лікарські препарати.

Крім спадкового чинника схильність дитини до алергії може формувати і неправильне харчування матері в період вагітності. Особливо це стосується вживання надміру таких алергенність продуктів як шоколад, мед, цитрусові, риба і так далі. Якщо жінка має знижений імунітет, перенесла за час вагітності кілька ГРВІ або мала ускладнений її перебіг, то у дитини також може бути схильність до алергії. Неправильне харчування матері під час грудного вигодовування, або харчування самої дитини високоаллергенной їжею у віці до шести років може спровокувати алергічні процеси. Погана екологія, нестача в раціоні необхідних вітамінів і мікроелементів погіршують стан імунітету дитини. Лікарі кажуть і про вплив на виникнення алергії у дитини наявність гельмінтів, токсичні виділення яких також провокують алергічну реакцію дитячого організму.

Лікування

При виявленні алергії у дітей, обов’язковим є не тільки лікування за допомогою лікарських препаратів і постійне їх спостереження в лікаря, але й дотримання деяких правил в побуті. Так харчування дитини повинне бути раціональним, містити достатню кількість вітамінів, мікроелементів і інших корисних речовин. Неприпустимим в харчуванні дитини з харчовою алергією є присутність високоаллергенних продуктів: шоколаду, цитрусових, полуниці, меду та ін У кожному конкретному випадку раціон дитини обговорюється з лікарем, а провокуючий харчової алерген з’ясовується за допомогою проби на алергію. Якщо основним подразником виступає домашній пил, то особливу увагу потрібно приділяти щоденного вологого прибирання, використанню пилососів з водяними фільтрами, правильному вибору пастельних приладдя дитини, відсутності в дитячій кімнаті м’яких меблів, килимів, масивних штор і так далі, тобто всього того, що може бути пилозбірником і створювати проблеми для регулярної швидкого очищення. Дитячі м’які іграшки повинні також регулярно піддаватися пранні.

Окремим питанням є присутність в будинку домашніх тварин. За наявної алергії у дитини, особливо на шерсть тварин, утримувати їх в домашніх умовах не рекомендується.

Наталія Біатова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.