Алергія при вагітності: головне — обережність

За деякими даними, в сучасний час алергією страждає близько 50% людей. Той, хто переніс хоч одного разу алергічний напад, знає, яке це неприємне стан. Збільшення хворих, що страждають алергією, пов’язане з хронічними стресами, порушеною екологією, широким використанням косметичних і побутових засобів, застосування антибіотиків без призначення лікаря та багато іншого. Жінки, які страждають алергією, нерідко боятися завагітніти, що пов’язано з постійним застосуванням протиалергічних препаратів, шкідливих для плода. Але не все так погано, часто алергія при вагітності практично не проявляється.

Вплив алергії на вагітність

У період вагітності алергія може проявлятися в трьох варіантах:

 • вагітність і алергія існують незалежно один від одного (немає впливу на алергічні прояви);
 • позитивну дію вагітності на алергічні реакції;
 • загострення алергії на тлі вагітності.
 • Механізм алергії при вагітності

  У вагітних жінок у великій кількості виробляються такі гормони, як кортизол і гонадотропін. За рахунок знешкодження ними медіатора алергії — гістаміну, вони володіють протиалергічну дію. Тому в період вагітності, якщо жінка хворіла алергією раніше, алергічні прояви сходять нанівець. Окремої уваги заслуговує бронхіальна астма, вона зустрічається досить рідко, приблизно у 2% вагітних. В даний час бронхіальна астма не є протипоказанням до вагітності, але лікаря необхідно попередити про наявність даного захворювання. Загострення бронхіальної астми відбувається зазвичай в період з 24 до 36 тижнів. Але позитивний момент полягає в поліпшенні перебігу захворювання за чотири тижні до пологів.

  Прояви алергії під час вагітності

  Найчастіше в період вагітності жінки страждають на алергічний риніт. Це проявляється в закладеності носа, утруднене дихання і в набряку слизової оболонки. Не менш часто зустрічається алергічний кон’юнктивіт, який проявляється в сльозотечі, світлобоязні, почервонінні очей, набряклості вік, свербінні і звуженні очної щілини. Шкірні прояви (місцева кропивниця) характеризуються утворенням пухирів, краї яких підняті, а центр блідий. Супроводжуються вираженим сверблячкою. До важких проявів алергії відносяться набряк Квінке та анафілактичний шок. Набряк Квінке проявляється набряком шкіри, підшкірно-жирової клітковини і слизових оболонок. Найчастіше зачіпає губи, волосяну частину голови, повіки і чоло. Може виникати набряк травного тракту, суглобів і гортані (утруднене дихання і задишка). Анафілактичний шок характеризується різким падінням тиску, втратою свідомості, болем у животі та набряком гортані. Бронхіальна астма проявляється задишкою і утрудненим диханням. Загострення наступає в разі контакту з алергеном, при важкому фізичному навантаженні або стресі.

  Що зробити?

  В першу чергу необхідно переконатися, що це алергія. Далі слід звернутися до алерголога та імунолога. Алерголог при не виявлення алергенів проводить спеціальні алергологічні проби (проба на пил, шерсть тварин, пилок рослин та інші). Крім того, слід по можливості уникати контакту з алергеном (наприклад, в період цвітіння на вулицю виходити в масці). Рекомендується провітрювати кімнату, щоденне вологе прибирання і раз на тиждень пилососити килими та м’які меблі. Також вагітним жінкам необхідно дотримуватися гіпоалергенну дієту. Продукти, які дозволені при алергії: каші, відварна нежирна птах і м’ясо, і овочі й фрукти неотруйні забарвлення (яблука, капуста, кабачки, патисони, груші, огірки та інші). Забороняється ікра, яйця, горіхи, мед, шоколад, морепродукти, малина, полуниця, суниця, чорна смородина, цитрусові, а також гострі, смажені й солодкі страви. Крім того, слід виключити куріння, як активне, так і пасивне. Куріння під час вагітності викликає хронічну гіпоксію плоду і внутрішньоутробну затримку розвитку. Домашніх тварин під час вагітності не заводити або при їх наявності тимчасово позбутися.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.