Алергія на пилок — лікування «квіткової хвороби»

З носа тече, горло дере, на шкірі висип — все це ознаки алергічної реакції, ризик якої зростає у гіперчутливих людей у весняно-літній період. Алергія на пилок рослин дуже поширена і вона є головним болем у всіх сенсах цього слова для гіперчутливих людей. З такою алергією потрібно боротися, дотримуючись всіх рекомендацій фахівців.

Алергічна реакція на пилок часто нагадує класичний нежить, який виникає при простудних захворюваннях. Іноді з’являється різь в очах, як при кон’юнктивіті, очі червоніють, порушується гострота зору. При появі подібних симптомів не варто сподіватися, що все само пройде, потрібно звернутися до лікаря. Поки ви чекаєте, алергія може посилитися, і до чутливості до пилку рослин додасться алергія на харчові продукти, на шерсть і інші подразники. Тим більше, як стверджують лікарі-алергологи, якщо алергія торкнулася очі й ніс, є можливість того що вона буде прогресувати, викликаючи більш серйозні захворювання — отит, синусит. Від 10 до 30% випадків алергії на пилок стають астматичним захворюванням.

Перші симптоми алергії на пилок з’являються на початку квітня. Тоді починається підвищена чутливість до цвітіння, яке з’являється на деревах, травах. З лютого по квітень може з’явитися гіперчутливість до пилку на березі, кипарисі, з травня по липень небезпечно перебувати на квітучих галявинах, у полях, садах, які пишно квітнуть. З серпня по жовтень, коли період інтенсивного цвітіння заканчівется, може виникнути гіперчутливість до полину, амброзії. Пилок деяких рослин може залишатися в повітрі цілий рік, але, звичайно, це залежить від регіону проживання.

Ліки для полегшення алергії

На щастя, у наші дні існують медикаменти, які допомагають впоратися з алергією. Антигістамінні засоби швидко впливають на організм і усувають подразнення в горлі, в носі, купируя алергічний нежить.

Але при застосуванні таких засобів потрібно бути уважним до побічних ефектів. Часто антигістамінні ліки володіють седативним ефектом і викликають сонливість. Якщо ви водите машину, вам варто остерігатися подібних препаратів і порадитися з лікарем для застосування протиалергічних ліків з менш вираженим седативним ефектом.

Класичні ліки можуть поєднуватися з кортикоїди місцевого застосування для очей і носа. Ліки, які потрібно закопувати, досить швидко усувають протягом з носа, але їх не рекомендується застосовувати тривалий період через потенційного ризику подразнення слизової оболонки.

Якщо ви хочете користуватися натуральними засобами, вибирайте спреї зі змістом календули. Вона відома своїми заспокійливими властивостями і здатністю очищати слизову, і може застосовуватися щодня в період цвітіння.

Консультація алерголога

Закладений ніс може стати причиною безсоння, головного болю, загальної втоми і, як результат, іноді доводиться призупиняти роботу. Саме тому не варто запускати проблему і провокувати більш активну алергію з побічними ефектами, краще при перших ознаках звернутися до фахівця — лікаря-алерголога.

Іноді класичне лікування алергії буває недостатнім, щоб зупинити її, тому що необхідно точно знати, на що конкретно в організму виникає така реакція. Завдяки бесіді, відповідям на питання на консультації, лабораторними аналізами крові і алергопроби можна точно встановити, що є алергеном. І після цього усунути алергію набагато простіше.

алергопроби

Шкірні алергопроби — це найпростіший спосіб визначити, на яку речовину виникла алергія. Наприклад, у вас гіперчутливість до рослин сімейства мятлікові, які ростуть повсюдно на галявинах, галявинах, у полі, в парках. Потрібно уникати відвідування цих місць. Також необхідно знати, на що алергія, щоб запобігти негативному впливу інших потенційних алергенів. Наприклад, якщо у вас алергія на пилок берези, висока ймовірність того, що є гіперчутливість до пилку вишні і яблуні. Поширена також алергія на свіжоскошену траву.

прик-тест — найбільш простий, показовий і найменш витратний з аллергопроб. Він полягає в тому, що під шкіру (на спині або на руці) вводиться невелика доза різних алергенів. Через десять-п’ятнадцять хвилин може з’явитися почервоніння, невелика набряклість в місці певного алергену — так визначається позитивна реакція. У разі сумнівів з приводу отриманих результатів прик-тесту лікар призначає аналіз крові, який дозволить виявити антитіла до тієї чи іншої речовини.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.