Алергія на новорічну ялинку: неприємність в свято

Багато людей не уявляють собі новорічні свята без ялинки. А для алергіків достаток ялинових і соснових голок може стати справжньою проблемою.

Історія

Перший зареєстрований випадок алергії на новорічну ялинку відноситься до 1929 року. Лікар описав загострення астми у пацієнта після того, як він перебував у кімнаті, де стояла різдвяна ялинка. Скільки саме людей страждає від такої алергії, невідомо, тому що багато хто з них воліють лікуватися самостійно.

Різновиди

Сосна вважається одним з найпоширеніших алергенів. Під час цвітіння вона виробляє велику кількість пилку. Алергенами також бувають добрива і смола.

Симптоми

Новорічна ялинка запускає такі ж алергічні реакції, як і інші алергени. З’являється нежить, кашель, запори, почервоніння очей. У людей з алергією на деревну смолу від контакту з нею може з’являтися висип.

Омани

Штучна ялинка дійсно захистить від алергії на новорічну ялинку, але вона збирає різні домашні алергени. Наприклад, на ній може осідати пил, цвіль і лупа домашніх тварин.

Лікування і запобігання

Якщо алергія на новорічну ялинку доставляє вам серйозні неприємності, а порушувати традицію ви не хочете, робіть наступне. По-перше, почистіть дерево перед тим, як занести його в будинок — змийте пилок водою зі шланга. Поставте дерево у воду, щоб воно не сохло. Штучну ялинку теж потрібно помити. Наряджайте справжню ялинку в рукавичках і в одязі з довгими рукавами, щоб уникнути контакту з алергенами.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.