Алергія на молоко у дітей: почекаємо, поки переросте?

Статистика показує, що тільки в США щорічно від алергії на молоко страждають не менше 100 тисяч новонароджених. Вигодовування немовлят, які страждають від алергії на молоко, куди складніше, оскільки коров’яче молоко є основою багатьох дитячих сумішей. В окремих випадках навіть новонароджені, вигодовуються материнським молоком, демонструють ознаки і симптоми алергії.

Наслідки алергії на молоко негативним чином позначаються на здоров’ї і благополуччі маленької дитини: малюки страждають від здуття живота, постійного та хронічного газоутворення, безперервно плачуть і часто відригують; деякі новонароджені страждають від нудоти після годування і запорів.

Симптоми алергії на молоко у новонароджених

Вісім основних ознак потенційної алергії на молоко у новонароджених включають:

 • Діарею, яка досить поширена у новонароджених, проте поява крові у випорожненнях вважається сигналом серйозної алергії на молоко.
 • Нудоту і регулярне відригування після годування.
 • Висипання і роздратування на шкірі.
 • Зміни в поведінці дитини — новонароджені діти, що страждають від алергії на молоко, часто і тривало плачуть. Біль у животі, що виникає через алергію на що містяться в молоці протеїни, примушує дитину постійно плакати.
 • Зміни у вазі — невелика надбавка або повна відсутність надбавки у вазі через нудоти і діареї свідчить про серйозне розладі.
 • Підвищений газоутворення, в окремих випадках вважається сигналом алергії на молочні протеїни.
 • Свистяче дихання, утруднене дихання, слиз в носі і горлі можуть стати ознаками реакції дитячого організму на що містяться в молоці протеїни.
 • Зневоднення, втрата апетиту і енергії виникають через алергію на молоко. Новонародженому не вистачає поживних речовин, в результаті чого дитячий організм не може рости і розвиватися нормально.
 • Чому виникає алергія на молоко?

  Багато протеїни, що містяться в молоці, вважаються потенційними алергенами і можуть викликати алергічну реакцію — в їх числі казеїн і молочна сироватка, два основних компоненти молока. Казеїн складає близько 80% всього обсягу протеїнів, що містяться в молоці, а молочна сироватка — інші 20%, утримуючи два основних алергічних протеїну — альфа-лактальбуміну і бета-лактаглобулін.

  Коли імунна система новонародженого приймає молочні протеїни за шкідливу субстанцію, з якої організм повинен боротися, виникає алергія на молоко. З’являється в результаті алергічна реакція не тільки викликає порушення функцій травної системи новонародженого, але і змушує малюка безперервно плакати.

  При грудному вигодовуванні ризик виникнення алергії на молоко набагато нижче, ніж при вигодовуванні штучному. Як правило, алергія на молоко пропадає сама по собі, коли дитина досягає трирічного віку. Однак існують приклади, коли алергія на молоко зберігалася протягом усього подальшого життя.

  Їжа для дітей з алергією на молоко

  Дітям, що страждають від алергії на молоко, необхідно уникати вживання в їжу сиру, йогурту, морозива, каш, містять сухе коров’яче молоко. Крім того, не рекомендовані для дітей з алергією на молоко також масло і сколотини.

  В якості замінників коров’ячого молока дієтологи рекомендують мигдальне молоко, рисове молоко, соєве або вівсяне молоко. Щоб дитина не страждав від нестачі поживних речовин, ці замінники коров’ячого молока можна поєднувати з фруктовими соками і тофу.

  Алергія на молоко і непереносимість лактози

  Багато хто помилково вважає, що алергія на молоко і непереносимість лактози — це одне і те ж. Неможливість переварювання молочного цукру, яка досить рідко зустрічається у новонароджених і куди частіше виявляється у дітей в старшому віці і дорослих, визначається як індивідуальна непереносимість лактози. У той же час, алергія на молоко свідчить про реакцію організму на протеїни, що містяться в молоці, і часто зустрічається серед новонароджених і маленьких дітей.

  Важливість грудного вигодовування

  Грудне вигодовування життєво необхідно для новонароджених з алергією на молоко. Більш того, годування грудним молоком дозволяє з більш високим шансом припустити, що згодом дитячий організм буде здатний впоратися з алергією. Концепція лікування досить проста: чим ефективніше уникати алерген, який викликає реакцію, тим більше ймовірно, що дитина «переросте» алергію на молоко.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.