Алергічна висипка у дітей — пройде сама по собі?

Найчастіше, побачивши висип на шкірі дитини, батьки не відчувають неспокою, списуючи її поява на звичну алергію, яка пройде сама по собі. Але, на жаль, алергічний висип відрізняється великою різноманітністю, і поява деяких її видів вимагають негайного лікування.

Екзема

Розвивається частіше у ранньому дитячому віці. Проявляється в початковій стадії у вигляді почервоніння шкіри. Як правило, уражається шкіра обличчя і кистей, рідше може бути інше розташування. Якщо вплив алергену триває, то на тлі почервоніння з’являються мікроскопічні бульбашки з серозним вмістом, які швидко розкриваються, утворюючи ефект мокнучі поверхні, потім підсихають, утворюючи скоринки.

Що робити: виявити і виключити алерген. Лікування екземи тривалий, під наглядом спеціаліста, так як при неправильному лікуванні можуть утворитися видимі дефекти шкіри обличчя. В даний час використовуються цинкові пасти, нафталановая мазь і інші місцеві засоби. Призначається десенсибілізуюча терапія.

Кропивниця

Може розвиватися в будь-якому віці. Характерні блідо-рожеві висипання, у вигляді пухирів, різного розміру, що підносяться над рівнем шкіри і викликають сильний свербіж. З’являється як результат харчової алергії — по всьому тілу або локально, у відповідь на вплив побутової хімії — в місці контакту. Якщо висипання викликали барвники в одязі або її склад (наприклад, шерсть), то елементи кропив’янки будуть згущатися в місцях більш щільного прилягання одягу до тіла.

Що робити: виключити контакт з алергеном. Дати антигістамінний препарат, відповідний віку дитини. Спостерігати, в разі появи нових елементів — звернутися до лікаря.

Набряк Квінке

Іноді його називають гігантською швидко поширюється кропив’янкою. Це дуже небезпечний стан, особливо якщо розвивається в області гортані, так як може закінчитися асфіксією з летальним результатом. Виникає пухир, який протягом кількох хвилин значно збільшується в розмірах, викликаючи щільний набряк шкіри, при натисканні — безболісний.

Що робити: терміново викликати швидку допомогу. Госпіталізація може і не знадобитися, а от введення внутрішньовенно або внутрішньом’язово десенсибилизирующие засобів необхідно.

Пігментна кропив’янка

Різновид системного мастоцитоз, проявляється у вигляді плям і горбків на шкірі, овальної форми, буруватого кольору. Якщо пляма гарненько потерти — воно роздувається, перетворюючись на пухир. Мастоцітоми з’являються, коли дитині виповнюється кілька місяців, найчастіше — два — три.

Виявляються вони випадково, батьками при огляді шкіри дитини. Локалізуються частіше в області спини і кінцівок. Одиничні мастоцітоми в більшості випадків не становлять загрози для життя, і можуть мимовільно зникати до раннього шкільного віку.

При системному мастоцитоз елементи на шкірі поєднуються з ураженням внутрішніх органів. Тому при виявленні навіть одиничної мастоцітоми потрібно звернутися до дерматолога для ретельного обстеження.

Що робити: одиничні (солітарні) мастоцітоми не потребують лікування. Рекомендується уникати провокуючих факторів, до яких відносяться механічне пошкодження мастоцітоми, підвищена сонячна інсоляція, інфекційні захворювання, що протікають з підвищенням температури тіла.

Множинний системний мастоцитоз маловивчений. Лікування навіть сучасними методами малоефективне. Дитина обов’язково повинен спостерігатися у дерматолога.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.