Аквааеробіка: худнемо із задоволенням

Аквааеробіка — це виконання аеробних вправ в неглибокому басейні. Крім користі, яку приносять будь-які фізичні вправи, у аквааеробіки є особливі переваги. Зокрема, заняття у воді знижують ризик ушкодження м’язів або суглобів. Завдяки ослабленню впливу гравітації, суглоби піддаються меншого тиску при виконанні вправ на розтяжку; крім того, у воді збільшується діапазон рухів різних суглобів.

Переваги і недоліки аквааеробіки

Тренування у воді допомагають уникнути перегріву, тому аквааеробіка дуже популярна в регіонах з жарким кліматом. Тривалість одного тренування складає в середньому 45-55 хвилин. Аквааеробікою можна займатися незалежно від того, чи вмієте ви плавати, чи ні.

Одне з найважливіших достоїнств аквааеробіки полягає в тому, що нею можна займатися, незалежно від віку. Як вже говорилося, вода зменшує навантаження на суглоби, тому аквааеробіка нерідко рекомендується літнім людям, що мають ті чи інші проблеми зі здоров’ям. Іноді її також використовують для реабілітації після травм.

Людям з надмірною вагою і ожирінням, які давно не займалися спортом, аквааеробіка може допомогти почати вести більш активний спосіб життя. Тренування в звичайному спортзалі для таких людей можуть бути занадто нудними, а вода допомагає краще справлятися з навантаженнями.

Однак у аквааеробіки є й недоліки. Один з них очевидна — нею неможливо займатися вдома (звичайно, якщо у вас немає свого басейну), тому доведеться витрачати гроші на абонемент і час на дорогу. Крім того, під час занять аквааеробікою спалюється значно менше калорій, ніж під час тренувань «на суші». Тому в якості засобу для схуднення вона буде малоефективна.

Як будь-які інші тренування, аквааеробіка починається з декількох хвилин розігріву — як правило, в цей час виконуються вправи на розтяжку. Розтяжку також роблять в кінці тренування.

Заняття зазвичай починається в самій дрібній частині басейну, і продовжується в більш глибокою. Необхідна глибина води залежить від виконуваних вправ. Наприклад, бігати у воді найкраще, коли тіло занурене у воду по груди — тоді під час бігу будуть максимально задіяні практично всі м’язи.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.