Акупунктурний ліфтинг — наскільки болюча ця процедура?

Акупунктура, або голкорефлексотерапія — окремий напрямок альтернативної медицини, історія якого сягає корінням у древню китайську медицину. У стародавньому Китаї за допомогою акупунктури, або голковколювання, лікували самі різні захворювання. Сьогодні ж відомо, що акупунктура може застосовуватися не тільки для зняття болю або купірування симптомів ряду захворювань, але і в косметичних цілях — зокрема, для усунення або корекції деяких вікових змін шкіри. Окрема «гілка» акупунктури в косметології отримала назву акупунктурного ліфтингу.

Що таке акупунктурний ліфтинг

Акупунктурний ліфтинг — це процедура, в основі якої, як і раніше лежать ключові принципи акупунктури в цілому, але спрямована на корекцію вікових змін шкіри. В першу чергу акупунктурний ліфтинг призначений для омолодження особи: тонкі голки, основний інструмент голкорефлексотерапії, розташовуються в місцях судинно-лімфатичних скупчень під шкірою особи і надають комплексний омолоджуючу дію на шкіру. Мабуть, головний омолоджуючий ефект акупунктурного ліфтингу — це стимуляція природного процесу утворення колагену, волокна якого утворюють природний пружний «каркас», відповідаючи за еластичність, пружність і, в кінцевому рахунку, молодість шкіри. Крім того, методики акупунктурного ліфтингу дозволяють прискорити обмін рідинами — як кровообіг, так і відтік надлишкової рідини разом з продуктами розпаду з організму. Нарешті, специфічна дія тонких голок стимулює активність мімічних м’язів.

Методи акупунктурного ліфтингу припускають комплексний вплив на шкіру і, як наслідок, комплексний результат: за рахунок цієї процедури можна зробити менш помітними, розгладити дрібні мімічні зморшки і складки, усунути дрібні «сіточки» з кровоносних судин на обличчі, зробити контур обличчя, «розпливчастий» з плином часу, більш чітким, а шкіру — більш пружною і еластичною. Нарешті, за рахунок нормалізації циркуляції лімфи і крові і усунення застою рідини і токсинів можна поліпшити колір шкіри, позбавитися від постійних набряків повік і темних мішків під очима.

Як виконується

На перший погляд сама процедура акупунктурного ліфтингу здається дуже простий і нічим не відрізняється від інших процедур голковколювання — за винятком, зрозуміло, розташування голок. Тим не менш, виконувати акупунктурний ліфтинг може тільки професіонал: для цієї процедури необхідні специфічні знання в області анатомії і рефлексології. Найменша неточність при розміщенні голок може призвести до дуже неприємних побічних ефектів, оскільки під шкірою особи зосереджена безліч нервів і дрібних кровоносних судин. Найтонші голки вводяться під шкіру обличчя на різну глибину і в різних областях на певний час. Загалом же тривалість однієї процедури акупунктурного ліфтингу складає близько півгодини. А для досягнення оптимальних результатів — як і у випадку з багатьма іншими косметичними процедурами — потрібно кілька сеансів акупунктурного ліфтингу. Необхідна кількість процедур залежить від безлічі факторів — це і стан шкіри, і вік людини, і переслідуваних цілей. Кількість сеансів акупунктурного ліфтингу, необхідний для повноцінної корекції вікових змін шкіри обличчя, може варіюватися від п’яти до десяти і навіть більше.

Один з істотних плюсів акупунктурного ліфтингу полягає в тому, що процедура не супроводжується якими болючими чи неприємними відчуттями: фактично єдині кілька секунд дискомфорту, які відчуває пацієнт, відносяться до самого початку процедури — тобто до безпосереднього процесу введення голок під шкіру . Надалі ж спостерігається тільки приємне відчуття повної розслабленості.

Ефективність процедури

Акупунктурний ліфтинг не варто вважати панацеєю, повноцінним «ліками від старості»: це дуже м’яка, щадна з точки зору впливу на шкіру процедура, яка, швидше, уповільнює природні процеси старіння шкіри, а не радикальним чином усуває наслідки такого процесу. Тому тривалість результатів акупунктурного ліфтингу залежить, в першу чергу, тільки від повноцінності догляду за шкірою після завершення курсу процедур.

Тетяна Смирнова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.