Актовегін в ампулах — допоможе відновити здоров’я після інсультів і травм

Актовегін — це препарат, що поліпшує обмін речовин у тканинах і активізуючий процеси регенерації. Під дією Актовегіну поліпшується засвоєння глюкози тканинами і постачання їх киснем. Актовегін в ампулах застосовується для лікування наслідків таких серйозних захворювань, як порушення мозкового кровообігу, інсульт, черепно-мозкова травма та інших.

Як діє актовегін в ампулах

Актовегін справляє австрійська фармацевтична компанія Нікомед у різних лікарських формах, у тому числі у вигляді розчину для ін’єкцій в ампулах по 1 і 5 мл (40 мг в 1 мл). Актовегін отримують з крові телят шляхом діалізу та ультрафільтрації, тому він містить тільки фізіологічні речовини. В процесі обробки в препараті залишаються з’єднання (низькомолекулярні пептиди і похідні амінокислот) з молекулярною масою менше 5000 дальтон.

Актовегін покращує засвоєння тканинами глюкози (джерела енергії, необхідної для проведення біохімічних реакцій, що входять до складу обмінних процесів) і споживання кисню, що призводить до прискорення обміну речовин і швидкому відновленню тканин, які постраждали внаслідок захворювань і травм.

Такий механізм дії дозволяє застосовувати актовегин в ампулах при серйозних захворюваннях, що вимагають активного відновного лікування.

При яких захворюваннях призначають

Актовегін в ампулах призначають:

 • при порушеннях мозкового кровообігу, у тому числі при ішемічних інсультах;
 • при обмінних порушеннях в тканинах головного мозку;
 • при черепно-мозкових травмах;
 • при порушенні периферичного кровообігу (артеріального і венозного) — порушеннях прохідності артерій (наприклад, при облітеруючому ендартеріїті) і застійних явищах у венах (наприклад, при варикозної хвороби, ускладненої трофічними виразками);
 • при порушеннях периферичної нервової системи, пов’язаних з цукровим діабетом (діабетичної поліневропатії);
 • при тривало протікаючих трофічних виразках, пролежнях, ранах, опіках;
 • при променевих уражень шкіри та слизових оболонок (наприклад, на тлі проведення променевої терапії онкологічних захворювань), в тому числі для профілактики таких уражень;
 • під час вагітності при недостатньому постачанні киснем плода (гіпоксії плоду), яка може призводити до важких порушень з боку головного мозку плода.
 • Кому не призначають препарат

  Актовегін в ампулах не призначають при важких серцево-судинних захворюваннях, коли серцевий м’яз не справляється зі своєю функцією, що призводить до набряків, у тому числі до набряку легенів. Не можна призначати актовегін в ампулах при затримці рідини в організмі будь-якого походження, у тому числі при тяжких захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів, які супроводжуються порушенням виведення сечі і затримкою сечовипускання. Не застосовують актовегін при підвищеній чутливості до нього організму хворого.

  З обережністю вводять актовегін в тому випадку, коли у хворого в крові виявлено підвищений вміст натрію і хлору.

  Побічні ефекти

  Актовегін — це білковий препарат, тому він часто дає алергічні реакції. Особливо небезпечні такі реакції при внутрішньовенному введенні препарату, так як вони часто протікають у вигляді анафілактичного шоку. Тому перед внутрішньовенним краплинним введенням рекомендується робити пробну внутрішньом’язової ін’єкції (2 мл). Якщо актовегін вводиться внутрішньом’язово, то його слід вводити дуже повільно і в кількості не більше 5 мл, оскільки розчин є гіпертонічним (концентрованим) і може дратувати тканини.

  Інших побічних ефектів, а також випадків передозування препарату виявлено не було.

  Особливості введення актовегіну в ампулах

  Актовегін в ампулах вводять внутрішньовенно (струминно або краплинно, в останньому випадку актовегін розводять фізіологічним розчином або 5% глюкозою) зі швидкістю 2 мл в хвилину, внутрішньоартеріально, але можна вводити і внутрішньом’язово. При частих внутрішньовенних введеннях актовегіну необхідно стежити за станом водно-сольового обміну в організмі хворого — можлива поява набряків.

  Актовегін в ампулах має жовтуватий колір різної інтенсивності — це залежить від особливостей крові тварин і не відбивається на якості препарату. Але якщо розчин в ампулі каламутний або там плавають пластівці, то його застосовувати не можна. Не можна також зберігати розкриті ампули і додавати в розчин для інфузій будь-які інші лікарські препарати.

  Зберігати ампули з розчином актовегіну потрібно в захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ° C.

  Актовегін в ампулах можна застосовувати тільки за призначенням лікаря.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.