Актовегін — таблетки допоможуть поліпшити порушені обмінні процеси в тканинах

Актовегін — це лікарський препарат, який попереджає і лікує гіпоксію — недостатнє постачання тканин киснем, що призводить до порушення обмінних процесів і поступового руйнування різних органів і систем. Актовегін в таблетках застосовується в складі комплексного лікування при багатьох захворюваннях і порушеннях кровообігу.

Таблетки актовегіну — як вони діють

Таблетки актовегіну (драже форте) містять депротеінізований гемодеріват з крові телят — 200 мг у кожній таблетці. Вони сприяє кращому засвоєнню глюкози тканинами, а так як глюкоза є «паливом» для всіх біохімічних процесів, що відбуваються в клітині, то поліпшується загальний обмін речовин, у тому числі засвоєння тканинами кисню. Актовегін стимулює обмін речовин в тканинах, покращує їх живлення та сприяє більш швидкому їх відновленню.

При порушеннях мозкового кровообігу, наприклад, в літньому віці, після перенесеного інсульту або черепно-мозкової травми погіршується перенесення глюкози з крові до тканин головного мозку і її засвоєння нервовими клітинами (нейронами). Після курсу лікування актовегіном поліпшується надходження глюкози до нейронів і її засвоєння, при цьому підвищується споживання кисню. Точно також актовегін діє і при порушеннях периферичного кровообігу, які приводять до оніміння і навіть гангрени кінцівок (при ураженні артерій) або до появи трофічних виразок (при венозних порушеннях). Актовегін сприяє відновленню тканин при пролежнях, опіках і променевих ураженнях шкіри і слизових оболонок.

Як актовегін «просувається» в організмі достовірно встановити не вдалося, так як всі його компоненти є фізіологічними, і простежити їхній шлях практично неможливо. Тим не менш, встановлено, що діяти препарат починає приблизно через півгодини після прийому, а пік його дії настає через два-шість годин.

В яких випадках призначаються

Таблетки актовегіну часто призначають після курсу ін’єкцій цього препарату. Під дією внутрішньовенного або внутрішньом’язового введення актовегіну в змінених тканинах швидко відбувається активізація обмінних процесів, за допомогою таблеток здійснюється підтримуюче лікування. При менш тяжких захворюваннях таблетки актовегіну призначаються самостійно, без попереднього курсу ін’єкцій цього препарату.

Актовегін в таблетках зазвичай призначається у складі комплексного лікування при таких захворюваннях і станах:

 • при обмінних і судинних порушеннях головного мозку — після інсультів, черепно-мозкових травм, при старечому слабоумстві і так далі;
 • при порушеннях периферичного артеріального кровообігу, наприклад, при облітеруючому ендартеріїті, облітеруючому атеросклерозі і так далі, коли порушується кровопостачання тканин;
 • при порушеннях периферичного венозного кровообігу, коли відбувається порушення відтоку венозної крові з тканин, що призводить до порушення обміну речовин і появи трофічних виразок, пролежнів і так далі;
 • після опіків — це сприяє швидкому відновленню тканин.
 • Таблетки (драже форте) актовегіну приймають не розжовуючи за півгодини до їжі, запиваючи невеликою кількістю рідини. Стандартне призначення таблеток — по одній-дві таблетки три рази на день протягом від одного до півтора місяців. Але лікар може призначити й інші дози препарату, а також тривалість його прийому.

  Протипоказанням для прийому таблеток актовегіну є тільки індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

  Так як актовегін може сприяти затримці рідини, з обережністю його слід застосовувати при тяжких серцево-судинних і ниркових захворюваннях що супроводжуються затримкою рідини в організмі, а також при цукровому діабеті.

  Побічні ефекти

  Актовегін в таблетках звичайно добре переноситься хворими, проте, не можна забувати, що це препарат, що містить компоненти білків. Всі аналогічні препарати здатні викликати важкі алергічні реакції. Але це більше стосується парентерального введення препарату (внутрішньовенного або внутрішньом’язового), під час якого можлива поява анафілактичного шоку. При прийомі актовегіну всередину може з’явитися висипка на шкірі (у тому числі кропив’янка), свербіж, набряк Квінке. У цьому випадку актовегін слід відмінити.

  Актовегін практично не викликає передозувань.

  Актовегін в драже форте — це лікарський препарат, який здатний значно поліпшити загальний стан організму за рахунок нормалізації обмінних процесів в тканинах. Але для того, щоб отримати максимальний ефект від курсу лікування цим препаратом, його повинен призначати лікар.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.