Актовегін — не побоюючись негативних наслідків

Актовегін — це депротеінізований екстракт телячої крові, який з 1996 року випускається австрійською компанією Nycomed. Згідно з інформацією виробника, сировиною служить кров телят молодше 8 місяців. Цей препарат широко використовується при цереброваскулярних захворюваннях, а також для лікування цілого ряду порушень, в тому числі ревматологічних захворювань.

Ефекти актовегіну

 • Актовегін покращує анаеробне дихання, що робить позитивний вплив на тканини, які відчувають метаболічну недостатність.
 • Інгредієнти актовегіну покращують перенесення глюкози в організмі. У пацієнтів з інсулінозалежним діабетом актовегін значно уповільнює розвиток діабетичної ангіопатії.
 • Актовегін стимулює обмінні процеси в організмі.
 • Цей медикамент надає позитивний терапевтичний ефект на пацієнтів, які страждають периферичними цереброваскулярними розладами. Такий ефект пов’язують з поліпшенням васкуляризації та розвитком колатерального кровообігу.
 • Актовегін має імуномодулюючу дію.
 • Актовегін покращує доставку кисню до тканин організму, зменшує ішемічні ушкодження тканин і надає непряме вплив на синтез клітин.
 • Актовегін покращує якість життя пацієнтів з хронічними порушеннями роботи серця, а також допомагає при ревматоїдному артриті, системному вовчаку, системній склеродермії та багатьох інших захворюваннях.
 • Активні компоненти актовегіну сприяють кращому поглинанню глюкози головним мозком і скелетними м’язами, покращуючи транспортування глюкози в клітини шляхом регулювання роботи білка-транспортувальника GluT1. Активізуючи піруватдегідрогенази, актовегін покращує утилізацію глюкози. Він, крім того, покращує поглинання кисню гіпоксичними тканинами і, як результат, захищає ці тканини від ушкоджень.

  Актовегін також стимулює клітинний метаболізм, що підтверджується збільшеним поглинанням та утилізацією кисню і глюкози. Ці дії пов’язані між собою, так як вони покращують синтез аденазінтріфосфата (АТФ), таким чином, забезпечуючи кращу постачання клітин енергією. Це робить актовегін корисним при таких станах, як гіпоксія і дефіцит енергетичних субстратів. Актовегін сприяє оновленню і регенерації тканин, а одним з його вторинних ефектів є поліпшення кровообігу.

  Чи безпечний актовегін?

  Безпека актовегіну оцінювалася за кількома важливими ознаками:

 • Використання тварин в якості сировини. Згідно з міжнародними стандартами, кращою сировиною для медикаментів є тварини з країн, вільних від губкоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби (ГЕКРС), або коров’ячого сказу, а також мають відповідні методи контролю над здоров’ям тварин. Тварини, яких використовують для виготовлення актовегіну, народилися, були вирощені й забиті в Австралії, країні, офіційно визнаної вільної від ГЕКРС.
 • Частини тіла тварин і рідини, використовуються в якості сировини розділені на чотири категорії — від першої, що характеризується високою инфективности (до цієї категорії відноситься, наприклад, мозок), до четвертої, найбезпечнішою, до якої належать кров і молоко. Актовегін виробляють із крові телят.
 • Вік тварин має велике значення: чим вони молодші, тим безпечніше використовувати їх в якості сировини. Тварини, які служать сировиною для виробництва актовегіну, молодше восьми місяців, їм ніколи не давали корми, виготовлені з перероблених трупів тварин, всі вони визнані придатними для вживання в їжу, і мають ветеринарні сертифікати. Крім того, стан здоров’я батьків телят також відповідає вимогам безпеки.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.