Актовегін гель — активізує процеси відновлення тканини

Гель актовегін — це потужний антигіпоксантів, тобто препарат , який при зовнішньому застосуванні активує споживання глюкози і кисню тканинами. Це сприяє швидкому зняттю запалення і загоєнню різних уражень шкіри і слизових оболонок.

Дія гелю актовегін на шкіру та слизові оболонки

двадцятивідсоткові гель актовегін для зовнішнього застосування випускається в тубах по 20, 30, 50 і 100 р. У 100 г гелю актовегін міститься 20 мл депротеінізований гемодеріват з крові телят, що відповідає змісту 800 мг сухої маси. Гель являє собою прозору однорідну масу безбарвну або злегка жовтувату. Крім основної діючої речовини до складу гелю входять допоміжні речовини: натрію кармелоза, пропіленгліколь, лактат кальцію, метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат, вода очищена. Гель актовегін застосовується зовнішньо і належить до групи ліків, що поліпшують трофіку і регенерацію тканин.

двадцятивідсоткові гель актовегін випускається і в тубах по 5 мг — він призначений для лікування очних захворювань. В одній тубі очного гелю актовегін міститься 40 мг сухої маси депротеінізований гемодеріват з крові телят.

До складу гелю актовегін входять речовини (амінокислоти і низькомолекулярні пептиди), отримані з крові телят, тому гель не містить будь-яких токсичних продуктів і надає м’яку фізіологічну дію. При нанесенні на ушкоджені шкіру і слизові оболонки гель актовегін викликає збільшення споживання глюкози і кисню клітинами поверхневих шарів покривів. Це призводить до підвищення енергетичних ресурсів клітин, значного прискорення обмінних процесів, загоєнню ран, виразок і опіків. Особливе значення має те, що актовегін підвищує стійкість клітин до нестачі кисню або до гіпоксії, це дуже важливо, так як клітини будь-яких тканин не можуть існувати без кисню.

Очний гель актовегін знайшов широке застосування при лікуванні різних захворювань очей.

Показання для застосування

двадцятивідсоткові гель актовегін для зовнішнього застосування призначають для лікування глибоких ран і виразок. Він володіє очисними властивостями, тому лікування глибоких запалених ран починають саме з нього. Після очищення рани або виразки можна буде перейти на інші лікарські форми актовегіну для зовнішнього застосування — 5% крем і 5% мазь.

Допоможе гель актовегін і при опіках — він буде очищати опікову поверхню і стимулювати відновлювальні процеси. Гель застосовують при будь-яких опіках — окропом, парою, кислотою або лугом (після нейтралізації дії хімічної речовини), при сонячних опіках.

Радіаційні ураження шкіри і слизових оболонок часто розвиваються на тлі променевої терапії онкологічних захворювань. Гель актовегін застосовують для лікування і профілактики таких уражень.

При порушеннях відтоку венозної крові на тлі набряку і порушення постачання тканин кров’ю часто розвиваються трофічні виразки, насилу піддаються лікуванню через стійких судинних порушень. Гель актовегін, який застосовується в даному випадку у складі комплексного лікування, здатний значно прискорити загоєння таких процесів. Те ж саме і з пролежнями, що розвиваються у лежачих хворих — гель актовегін в даному випадку застосовується і для лікування, і для профілактики пролежнів.

В залежності від стану рани або виразки гель актовегін наноситься товстим чи тонким шаром на шкіру або слизові оболонки від одного до декількох разів на день.

двадцятивідсоткові очний гель актовегін застосовується для лікування опіків рогівки будь-якого походження (у тому числі кислотами і лугами), виразок і запальних процесів на рогівці будь-якого походження, при виникненні невеликих ерозій рогівки у хворих після носіння контактних лінз. Крім того, очний гель актовегін застосовується при пересадці рогівки до та після операції — це покращує приживляемость донорської рогівки.

Стандартне призначення очного гелю актовегіну — це видавлювання гелю з тюбика по одній-дві краплі два-три рази на день. Тривалість курсу лікування призначається окулістом. Розкритий тюбик можна зберігати не більше одного місяця.

Коли не призначають гель актовегін і його побічні ефекти

Протипоказанням для застосування гелю актовегін є підвищена чутливість до нього організму хворого.

Гель актовегін може викликати побічні ефекти у вигляді алергічних реакцій — різного роду сверблячих висипів. У такому випадку гель застосовувати не можна.

Крім того, безпосередньо після початку застосування гелю актовегін в області глибоких ран або виразок можуть з’являтися болі — це результат збільшення кількості ранового відокремлюваного. Такий ефект говорить не про непереносимості гелю, а про індивідуальні особливості організму хворого, тому гель скасовувати не потрібно. Через деякий час кількість запальної рідини зменшується і болі проходять.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.