Активоване вугілля — застосування: затребуваний дуже часто

загрузка...

Активоване вугілля є лікарським препаратом, який повинен бути в кожній домашній аптечці. В екстрених випадках його можна застосовувати без призначення лікаря, так як передозувань при застосуванні навіть великих доз цього препарату не буває. Небезпечно тільки його тривале застосування.

Застосування активованого вугілля при захворюваннях шлунково-кишкового тракту

Активоване вугілля застосовується, як при гострих, так і при хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту. При гострих захворюваннях — гострих гастритах, кишкових інфекціях, харчових і лікарських отруєннях активоване вугілля допомагає видаляти з шлунково-кишкового тракту токсини. Для промивання шлунка також використовують порошок активованого вугілля, який розчиняють у воді. Після гострих захворювань для повного очищення шлунково-кишкового тракту від токсинів його потрібно приймати по 2 — 4 таблетки 3 рази на день протягом декількох днів, але не більше тижня. Тривале застосування активованого вугілля загрожує ускладненнями — видаленням з організму необхідних для нього біологічно активних речовин — білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінеральних речовин.

При хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту активоване вугілля застосовується короткими курсами для видалення шкідливих речовин. Так, при хронічному гастриті з підвищеною секрецією шлункового соку лагідні курси активованого вугілля сприяють видаленню частини шлункового соку, що сприяє поліпшенню стану слизової оболонки шлунка і профілактиці формування виразкового процесу.

При хронічних захворюваннях кишечника, що супроводжуються порушенням процесу перетравлювання їжі, активоване вугілля здатний видалити з кишечника токсичні продукти гниття — це завжди призводить до швидкого поліпшення стану хворого, зменшення здуття живота (метеоризм) і кишкових кольок.

Але тривале застосування активованого вугілля може привести до посилювання дисбактеріозу — знищення корисної мікрофлори і розмноженню умовно-патогенної. Тому при хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту активоване вугілля можна приймати тільки за призначенням лікаря, тому що він входить до складу комплексного лікування захворювання.

Застосування активованого вугілля при важких захворюваннях печінки і нирок

Печінка і нирки очищають наш організм від отрут і токсичних продуктів обміну речовин. У печінці всі токсичні речовини розкладаються на продукти обміну (метаболіти), а через нирки вони виводяться. Тому дуже важливо, щоб ці органи працювали правильно.

При важких гострих або довгостроково протікають хронічних захворюваннях цих органів порушується їх функція і в крові накопичуються токсичні речовини, які отруюють організм. При такому стані застосування активованого вугілля в достатніх дозах короткими курсами і тільки за призначенням лікаря здатне значно знизити прояви інтоксикації.

Позитивний вплив активованого вугілля при захворюваннях нирок і печінки проявляється і в тому, що він відновлює клітинний і гуморальний імунітет, сприяючи, таким чином, зменшення інфекційно-запальних процесів у цих органах.

Застосування активованого вугілля при алергічних захворюваннях

Давно помічено, що активоване вугілля чудово допомагає і при різних алергічних захворюваннях, наприклад, при атопічних (вроджених) дерматитах та бронхіальній астмі, так як своєчасно виводить з організму різні речовини, здатні викликати алергічну реакцію. Це сприяє тому, що імунна система відновлює свої функції і кількість алергічних реакцій зменшується.

При алергічних захворюваннях активоване вугілля також входить до складу комплексного лікування і призначається лікарем у вигляді коротких курсів.

Допомагає активоване вугілля і при радіаційному опроміненні. Він добре зв’язує і виводить з організму радіонукліди, запобігаючи тим самих розвиток численних захворювань, пов’язаних з опроміненням.

Застосування активованого вугілля при діагностичних дослідженнях

При рентгенографічних досліджень органів черевної порожнини побачити правильну картину захворювання часто заважають гази, що скупчилися в кишечнику. Як чорнильні плями вони покривають знімок, закриваючи собою дефекти органів. Тому в процесі підготовки до рентгенографії органів черевної порожнини обов’язково призначаються ентеросорбенти, здатні поглинати кишкові гази, наприклад, активоване вугілля.

Активоване вугілля — це один з найбільш затребуваних лікарських препаратів, але застосовуватися без призначення лікаря він може тільки в екстрених випадках.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.