Активоване вугілля: корисні властивості

загрузка...

Активоване вугілля — дивовижний препарат, що володіє численними корисними властивостями . Це ідеальний сорбент і фільтруючий засіб. За якістю вугілля поділяють на деревне, кам’яне і коксовий, а по частинкам він буває дробовим, гранульованим і порошкоподібною. Активоване вугілля застосовують у фільтрах для очищення повітря і води від важких металів фармацевтичної і хімічної промисловості. У фармакології активоване вугілля роблять з торфу, кам’яного, деревного вугілля та інших речовин рослинного походження.

Як працює активоване вугілля

Велике значення має пориста структура активованого вугілля, що збільшує контактну поверхню. Завдяки цьому відбувається поглинання токсичних речовин, їх утримування та висновок. Активоване вугілля поглинає ацетат свинцю, стрихнін, діхлордіфенілтріхлоретан (ДДТ), кокаїн, багато лікарських препаратів (у тому числі йод, пеніцилін, аспірин, фенобарбітал), а також неорганічні речовини (хлор, свинець і ртуть). Він здатний адсорбувати гази, важкі метали, токсини і отрути, і інші хімікати в обсязі, в тисячі разів перевищує його власну вагу. Активоване вугілля також поглинає кишкові гази і усуває неприємний запах газів різних видів.

Використання активованого вугілля

Активоване вугілля широко використовується в медицині, при інфекційних захворюваннях і захворюваннях, що супроводжуються процесами гниття і бродіння в кишечнику, отруєнні лікарськими препаратами, алкалоїдами, побутовими, харчовими і промисловими отрутами, а також іншими небезпечними речовинами, алергії і діареї, метеоризмі, диспепсії , бронхіальній астмі та атопічному дерматиті.

Якщо на шкіру накласти вологу припарку з порошком активованого вугілля, через її проницаемую оболонку і пори з рідиною і мікрочастинками виходять бактерії і токсини. Активоване вугілля притягує їх, як магніт!

Лікарі Стародавнього Єгипту і навіть сам «батько медицини» Гіппократ рекомендували деревне вугілля для лікування розладів травлення і отруєнь. Північноамериканські індіанці використовували його для лікування здуття живота і шкірних інфекцій, а також для зняття запалення.

Адсорбція газів деревним вугіллям була відкрита ще в 1773 році шведським хіміком Шеєле, а адсорбція речовин з розчинів за допомогою активованого вугілля — в 1785 році російським хіміком Ловіц. З цього ж часу активоване вугілля стали застосовувати в якості протиотрути для зв’язування отрут, що потрапили в шлунково-кишковий тракт, а також для адсорбції газів при здутті живота (метеоризмі).

У 1981 році було встановлено, що активоване вугілля зменшує утворення газів після споживання бобових та інших продуктів, що викликають метеоризм. Він поглинає надлишок кишкових газів і бактерії, що їх утворюють.

Також активоване вугілля допомагає позбутися від неприємного запаху з рота, так як очищає від бактерій не тільки ротову порожнину, але і травний тракт. За деякими даними, препарат навіть очищає кров від шкідливих речовин.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.