Актініческій кератоз — провісник раку?

Чи знаєте ви, що таке актініческій кератоз? Це захворювання, що характеризується появою на шкірі червоно-коричневих щільних шорсткуватих слідів, які не зникають місяцями. Вони утворюються на зонах, які зазнають сонячного випромінювання. Чи потрібно лякатися і думати, що актініческій кератоз може бути передвісником ракового захворювання?

На що схожий актініческій кератоз?

Це захворювання являє собою червонуваті або коричневі сліди на шкірі, вони сухі, можуть бути більш або менш щільними. З’являються вона послід п’ятдесяти років на відкритих ділянках тіла, які в літній час піддаються впливу сонячних променів: на обличчі, зоні декольте, шкірі голови, передпліччя. Іноді вони можуть бути схожими на сліди, які з’являються при псоріазі або екземі, але різниця в тому, що вони не зникають по багато місяців, навіть при застосуванні крему з кортизоном, і це починає турбувати.

Які ризики актініческого кератозу?

Поява на шкірі слідів, властивих актініческій кератоз, дійсно може бути провісників онкологічного захворювання, тому потрібно бути дуже уважним до себе, спостерігаючи за тривалістю ураження шкіри. У 3% випадків мова може йти про плоскоклітинному раку — раку шкіри.

Тому перед тим, як самостійно намагатися позбавитися від шкірного ураження, краще здатися дерматолога, щоб попередити всі можливі ризики. 10-15% випадків раку шкіри дають метастази.

Існує кілька типів раку шкіри:

 • Меланома — найбільш небезпечний різновид, тому що вона маскується під родимку або коричнева пляма, в яких важко розпізнати небезпеку.
 • Базальний рак — це найбільш часто зустрічається рак шкіри (90% всіх випадків), проте це доброякісний вигляд і його легко вилікувати.
 • Плоскоклітинний рак менш поширений, але більш небезпечний, ніж базальний, оскільки має тенденцію до метастазування.
 • Хто схильний до ризику актініческого кератозу?

 • люди старше п’ятдесяти років;
 • люди зі світлою шкірою, волоссям і очима;
 • ті, чия професія пов’язана з довготривалих перебуванням на відкритому сонці або ж ті, хто добровільно проводить багато часу під ультрафіолетовими променями.
 • актініческій кератоз вкрай рідко зачіпає людей середземноморського типу — вони більш захищені.

  Як вилікувати актініческій кератоз?

  Лікування актініческого кератозу полягає в кріотерапії. Це означає, що шкірні висипання припікаються рідким азотом. Якщо сліди щільні, товсті і займають досить велику площу, показано хірургічне висічення, яке проводиться під місцевою анестезією в амбулаторних умовах. Якщо ураження великі, лікар порадить застосовувати крем на основі імуномодуляторів, які підвищать захисні функції організму.

  Рекомендація, яка може попередити актініческій кератоз, полягає в тому, що треба якомога менше піддавати свою шкіру впливу ультрафіолетового випромінювання. Носіть одяг, який закриває відкриті ділянки тіла, захищайте обличчя крислатим капелюхом, руки — легкої тунікою, не забувайте наносити на шкіру крем з SPF.

  Регулярно оглядайте своє тіло на предмет новоутворень, які можуть стати передвісником раку. При найменшому неспокої показуйтесь дерматолога.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.