Акне у дорослих: все, що необхідно знати

Навіть вийшовши з перехідного віку ви не позбулися від прищів? Ви не самотні. Понад 54% жінок старше двадцяти п’яти років страждають від вугрової висипки, а серед жінок старше тридцяти цей відсоток ще вищий. На думку косметологів, акне у дорослих досягло розмірів епідемії у світовому масштабі.

Що викликає вугровий висип у дорослих?

Відповідь дуже проста: стрес. Сучасні жінки постійно піддаються стресу, набагато більше, ніж двадцять чи тридцять років тому. Саме внаслідок стресу посилюється активність залоз внутрішньої секреції, що призводить до підвищення рівня гормону андрогену, що впливає на роботу сальних залоз. Сальні залози виробляють більше шкірного сала — на шкірі з’являється висип. Коли стрес стає хронічним (що аж ніяк не рідкість при напруженому ритмі життя сучасної жінки), рівні гормонів постійно підвищені, і вугри перетворюються з прикрою дрібниці на справжню проблему. Крім того, слід пам’ятати, що з віком оновлення клітин сповільнюється, клітини шкіра поступово втрачають здатність до відновлення, тому вугри і сліди від них залишаються на шкірі довше, ніж у підлітковому віці.

Подивимося правді в очі: вугри у недоладної дівчинки в перехідному віці — неминуче зло, але ось вугри у дорослої відбулася тридцяти-і сорокарічної жінки … Погодьтеся, це ненормальна ситуація, яку потрібно змінити!

Чим акне у дорослих відрізняється від підліткового акне?

Прищі, які красуються на вашому обличчі на фотографіях з випускного, відрізняються від вугрів, які ви бачите в дзеркалі двадцять років потому. Як стверджують косметологи, у дорослих жінок вугри вкорінені більш глибоко, мають кістозну структуру, і більш болючі. Крім того, після них залишаються шрами, вони супроводжуються сильним запаленням, почервонінням шкіри, і від них набагато важче позбутися.

Ще одна відмінність: у підлітків вугри найчастіше з’являються на лобі і носі, що пояснюється підвищеною концентрацією сальних залоз на цих ділянках шкіри. У дорослих вугровий висип зосереджена в нижній частині обличчя, на підборідді і щоках. Китайська медицина співвідносить цю частину обличчя з залозами внутрішньої секреції (пам’ятаєте, трохи вище ми писали про залозах внутрішньої секреції і їх реакції на стрес?).

Чи підходять засоби від вугрової висипки, призначені для підлітків, дорослим жінкам?

Через описаних вище відмінностей між акне у підлітків і акне у дорослих вони вимагають різного лікування. Крім того, дорослим доводиться попутно вирішувати ще одну проблему: намагаючись позбутися від акне, вони повинні стежити за тим, щоб не висушити шкіру, так як сухість шкіри призводить до передчасного старіння і утворення зморшок (що мало турбує школярок).

Дорослим, що страждають від вугрової висипки, потрібні кошти, призначені спеціально для них. Особливу увагу косметологи радять звернути на засоби, що містять протизапальні компоненти й антиоксиданти, які допоможуть захистити шкіру.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.