Афобазол — тривалість прийому визначає лікар

загрузка...

Афобазол — це транквілізатор, який надає м’яку і повільне вплив на організм, тому одноразовий його прийом зазвичай малоефективний. Цей лікарський препарат призначається у вигляді курсу лікування, тривалість якого визначається лікуючим лікарем.

Чому афобазол повинен призначатися курсами

Афобазол є анксіолітиків, тобто препаратом, що знімають тривожні стани. Знімається і дратівлива слабкість дуже характерна для деяких хворих з невротичними порушеннями. Крім того, афобазол злегка стимулює центральну нервову систему, що призводить до активізації всього організму і підвищенню працездатності. Одночасно афобазол регулює діяльність вегетативної нервової системи і знімає неприємні симптоми, які з’являються при порушенні її діяльності — нудоту, слинотеча, пітливість, головні болі, постійно змінне артеріальний тиск, напади тахікардії і болю в серці і так далі.

Але цей препарат діє поступово і тільки через тиждень після початку його прийому можна відчути його дію. Максимальний же ефект досягається на другій — четвертій тижня прийому, тому і тривалість курсу зазвичай дорівнює двом-чотирьом тижням. Але в деяких випадках лікар призначає більш тривалі курси лікування, до трьох місяців — все залежить від діагнозу хворого, його загального стану і стану центральної нервової системи.

Тривалість прийому Афобазол при неврозах

При функціональних порушеннях роботи центральної нервової системи (неврозах) афобазол призначається як для лікування, так і для профілактики рецидивів захворювання.

неврозу зазвичай схильні люди певного типу особистості, особливо позитивно афобазол діє на хворих з тривожно-недовірливим складом характеру. Після курсу лікування прекрасно знімається тривожність, поліпшується працездатність і адаптація в колективі.

При лікуванні неврозів афобазол призначається на максимальний термін, до місяця. У деяких випадках лікар може продовжити курс лікування до трьох місяців. Приймають афобазол по таблетці (10 мг) тричі на день, але іноді лікар може призначити по дві таблетки три рази на день.

Тривалість прийому Афобазол при гормональних порушеннях у жінок

Гормональні порушення у жінок завжди супроводжуються функціональними порушеннями з боку центральної нервової системи і вегетативними порушеннями. До найбільш характерних станів такого роду відносяться передменструальний і клімактеричний синдроми.

Передменструальний синдром (ПМС) пов’язаний з порушеннями в області гіпоталамуса — відділу мозку, що відповідає за роботу всієї ендокринної системи в організмі людини. Проявляється ПМС у вигляді різкої зміни настрою, дратівливості, агресивності, конфліктності та зниження працездатності за кілька днів (тривалість ПМС може бути різною) до початку менструації. Одночасно з’являються симптоми розладу вегетативної нервової системи у вигляді нудоти, головного болю, пітливості, тремтіння рук і так далі.

Афобазол в цьому випадку призначається за тиждень до передбачуваної появи симптомів ПМС — саме через тиждень з’являється перший ефект від прийому цього препарату. Приймають його до появи менструації, тобто всього близько двох тижнів. Афобазол можна приймати протягом декількох менструальних циклів поспіль у складі комплексного лікування. Цей препарат не викликає звикання, пристрасті і не надає токсичного впливу.

Клімактеричний синдром виникає на тлі зниження функції яєчників і проявляється в мінливому настрої (плаксивість швидко змінюється ажитацією і піднесеним настроєм і так далі), дратівливості, зниженні працездатності, появі постійних конфліктів на роботі і вдома, уразливості і так далі. Все це супроводжується вираженими вегетативними розладами у вигляді частих припливів крові до обличчя та верхньої половини тулуба, головного болю, запаморочення, «стрибків» артеріального тиску, нападів тахікардії, болю в серці і так далі.

Тривалість прийому Афобазол при клімаксі може бути різною, вона залежить в основному від стану жінки. Курс лікування може тривати від двох тижнів до трьох місяців, дозування також може бути як стандартної (по таблетці три рази на день), так і більш високою. Краще, якщо курс лікування буде призначатися лікарем.

Тривалість прийому Афобазол при інших захворюваннях і станах

Афобазол активно застосовується у складі комплексної терапії при різних хронічних захворюваннях внутрішніх органів. Він сприяє поліпшенню перебігу захворювань та якості життя хворих з бронхіальною астмою, різними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, серцево-сосудстой системи, шкірними та онкологічними захворюваннями і так далі. Тривалість курсу лікування Афобазол при цьому залежить від багатьох причин, в тому числі від стану хворого і від інших лікарських препаратів, призначених хворому.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.