Афобазол — протипоказання незначні

загрузка...

Афобазол — це нетоксичний препарат, які не чинить швидкого і вираженого впливу, навпаки, він діє м’яко і повільно, відновлюючи стан нервової системи більш природно, ніж інші транквілізатори. Тому протипоказань для застосування Афобазол небагато.

Вплив Афобазол на нервову систему

Афобазол є денним транквілізатором або анксіолітиків — препаратом, який знімає стан напруги, тривоги і дратівливості. Незважаючи на таку дію, афобазол не викликає гальмування центральної нервової системи, розслаблення скелетних м’язів і супутньою їй слабкості, порушень пам’яті та концентрації уваги. Він навіть злегка активізує діяльність центральної нервової системи, тобто відновлює працездатність у хворих, що страждають неврозами. При прийомі Афобазол можна займатися роботами, які вимагають максимальної концентрації уваги, зокрема, водити автотранспорт.

Афобазол надає нормалізує вплив і на стан вегетативної нервової системи (вона іннервує внутрішні органи і стінки кровоносних судин). Це позначається на роботі внутрішніх органів, сприяє нормалізації артеріального тиску і серцевого ритму.

Вікові протипоказання для призначення Афобазол

Афобазол нетоксичний препарат і має мало протипоказань. Одним з таких протипоказань є призначення Афобазол дітям і підліткам до 18 років. Виробники встановили дане протипоказання через відсутність необхідних клінічних випробувань на даному контингенті хворих.

Як відомо, в дитячому і підлітковому віці організм людини розвивається за особливими законами, і як він відреагує на якийсь новий лікарський препарат неможливо передбачити. У відповідності з міжнародними стандартами всі лікарські препарати, дозволені для застосування дітям та підліткам, повинні проходити не тільки лабораторні, але і клінічні випробування саме на дітях і підлітках і якщо таких випробувань не проводилося, препарат даному контингенту хворих призначатися не може, навіть якщо він абсолютно не токсичний.

Протипоказання при вагітності та годуванні дитини грудьми

Вагітність — це особливий стан, під час якого взагалі краще не вживати ліків. А якщо вже без них не обійтися, то приймати можна лише за призначенням лікаря. Особливо це стосується перших дванадцяти тижнів вагітності (I триместру), коли йде закладка і формування тканин і внутрішніх органів дитини. Саме в цей період деякі ліки можуть призводити до розвитку вроджених аномалій (каліцтв).

У зв’язку з цим всі ліки, дозволені для застосування під час вагітності, досліджуються в лабораторії на здатність чинити тератогенну (вроджені аномалії) та ембріотоксичну (токсичний вплив на плід, проникаючи до нього через плаценту) дію. Після лабораторних досліджень повинні проводитися відповідні клінічні випробування.

Виробник (вітчизняна фармацевтична компанія Фармстандарт) нічого не пише в розробленій до препарату інструкції про його тератогенну і ембріотоксичну дію на плід, а також про клінічні випробування. Тому афобазол заборонено застосовувати при лікуванні вагітних жінок.

Нічого не говориться в інструкції і про те, чи виділяється афобазол з жіночим молоком. Але зате там зазначено, що він швидко поширюється в тканинах органів з гарним кровопостачанням. А так як грудні залози жінки мають прекрасне кровопостачання, то, швидше за все, афобазол все ж виділяється з жіночим молоком. Саме тому він і протипоказаний матерям.

Протипоказання при підвищеній чутливості до Афобазол організму

Підвищена чутливість організму до того чи іншого (в тому числі лікарському) речовині може проявлятися у вигляді алергічних і неалергічний реакцій. Ознаки цих реакцій дуже схожі між собою, так як в основі і тих і інших лежить виділення організмом біологічно активних речовин і, перш за все, гістаміну. Але при алергічних реакціях механізм виділення цих речовин запускається за допомогою імунної системи, а при неалергічних реакціях за допомогою більш складних механізмів.

Підвищена чутливість організму може виявлятися у вигляді кропив’янки, набряку підшкірної клітковини (набряку Квінке), анафілактичного шоку і так далі. У будь-якому випадку, при появі навіть легких ознак непереносимості речовина, яка її викликала, більше не має надходити в організм, оскільки наступного разу воно може викликати набагато більш важку реакцію.

Афобазол має небагато протипоказань, але їх потрібно дотримуватися.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.