Афобазол — опис нетоксичного заспокійливого засобу

загрузка...

Афобазол є анксіолітиків (препаратом, що знімають тривожність) вітчизняного виробництва. Приймають афобазол вдень, так як він володіють легкими стимулюючими властивостями, не розслаблює скелетну мускулатуру і не робить негативного впливу на пам’ять і концентрацію уваги.

Як діє

Афобазол — це препарат, який знімає тривожність і одночасно надає активізують дію на організм, тобто є денним транквілізатором. На відміну від інших препаратів анксіолітиків або транквілізаторів афобазол діє більш м’яко і повільно, не роблячи вираженого впливу на центральну нервову систему. Для того щоб отримати терапевтичний ефект, афобазол потрібно приймати не менше тижня. Оптимальною тривалістю курсу лікування вважається строк від двох тижнів до місяця.

При яких захворюваннях допоможе афобазол

Афобазол призначають при неврозах, що розвиваються у людей з тривожно-недовірливим рисами характеру. Після курсу лікування у таких хворих проходить відчуття постійної тривоги, очікування небезпеки, дратівлива слабкість. Хворі краще адаптуються в колективі, в сім’ї. Після того, як піде тривога, у таких хворих нормалізується сон.

Афобазол часто призначають при гормональних розладах, які супроводжуються функціональними розладами нервової системи: передменструальному синдромі, клімаксі і так далі. У цьому випадку афобазол хороший ще й тим, що не тільки регулює настрій і знімає тривогу, дратівливість, але ще і регулює стан вегетативної нервової системи, яке завжди порушується при гормональних розладах. Знімаються такі симптоми, як підвищена пітливість, припливи крові до обличчя та верхньої частини тулуба, «стрибки» артеріального тиску, напади серцебиття і болю в серці і так далі.

Терапевти також часто призначають афобазол хворим з різними довгостроково протікають хронічними захворюваннями, які супроводжуються функціональними розладами нервової системи і вегетативними розладами (вегетативна нервова система іннервує внутрішні органи і кровоносні судини). Так, при бронхіальній астмі, відчуття тривоги і стреси здатні спровокувати напади бронхоспазмів. Після курсу лікування Афобазол напади бронхоспазмів стають більш рідкісними.

Не менш ефективний афобазол і при захворюваннях органів травлення, робота яких тісно пов’язана зі станом центральної нервової системи. Так, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки майже завжди загострюється на тлі різних функціональних порушень нервової системи. Те ж саме можна сказати і про всіх хронічних захворюваннях органів травлення — гастритах, гастродуоденітах, панкреатитах, ентероколітах, холециститах, холангітах. Афобазол сприяє тому, що загострення цих захворювань розвивається рідше.

Особливу групу становлять хворі із захворюваннями серцево-судинної системи. Підвищена тривожність у таких людей має обгрунтування, наприклад, при ішемічній хворобі серця з’являються сильні колючі болі в серці. У деяких хворих виникає при цьому страх смерті, який може значно погіршити їх стан. Те ж саме часто виникає і при гіпертонічних кризах, різких порушеннях серцевого ритму та інших серцевих захворюваннях. Афобазол може значно поліпшити стан таких хворих.

Майже всі шкірні захворювання, особливо, що протікають довгостроково, також супроводжуються розладами нервової системи і легкі транквілізатори, в тому числі афобазол, надають позитивну дію на перебіг цих захворювань.

Особливо важливо стан нервової системи при онкологічних захворюваннях: лікарські препарати, що знімають тривожне очікування болю, зменшують і самі болю.

Порушення стану нервової системи завжди виникають на тлі синдрому похмілля у хворих на хронічний алкоголізм. Розвиваються почуття тривоги, небезпеки, яке при тяжкому абстинентному синдромі може перейти в білу гарячку. Тому краще вже на самому ранньому етапі лікування призначити лікарський препарат, що знімає тривожність.

Абстинентний синдром розвивається і при відмові від куріння, стан таких пацієнтів також може покращитися на фоні лікування Афобазол.

Кому не можна приймати

Афобазол нетоксичний препарат і майже не має протипоказань. Його не можна приймати дітям і підліткам до 18 років, під час вагітності та годування дитини груддю, а також при індивідуальній непереносимості компонентів препарату.

З побічних ефектів Афобазол відомі тільки алергічні реакції.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.