Афобазол — інструкція із застосування: як діє препарат

загрузка...

Афобазол — це легкий денний транквілізатор, який володіє одночасно протівотревожним і легким стимулюючою дією. При цьому до Афобазол не формується психічна та фізична залежність і після курсу лікування цим препаратом не виникає синдрому відміни. Препарат знайшов застосування в терапії тривожних станів в основному функціонального характеру.

Механізм дії Афобазол

Афобазол (діюча речовина — морфолиноэтилтиоэтоксибензимидазола дигідрохлорид) — це транквілізатор або анксиолитик — речовину, яка знімає тривожність головним чином при неврозах, не надаючи вираженого антипсихотичної дії. Афобазол виробляє вітчизняна фармацевтична компанія Фармстандарт в таблетках по 10 мг.

Особливістю Афобазол є те, що він не викликає загальмованості і сонливості, навпаки, володіє легким активізує дію, знімаючи при цьому тривожність. Тому афобазол беруть вдень — він вважається денним транквілізатором. Він знімає тривожність, напруга, дратівливу слабкість, відчуття постійно загрожуючої небезпеки, дозволяє людині зібратися з силами і адаптуватися в колективі.

Терапевтичний ефект досягається через тиждень після початку лікування, максимальний ефект — через місяць. Після місячного курсу лікування ефект зберігається ще протягом одного-двох тижнів.

Афобазол не токсичний, не викликає розслаблення скелетних м’язів, він не робить негативного впливу на пам’ять і концентрацію уваги. Цей препарат не викликає звикання і лікарської залежності.

Афобазол добре знімає напругу в роботі внутрішніх органів і вегетативної нервової системи, тому його досить широко застосовують у складі комплексної терапії при різних захворюваннях серцево-судинної системи, органів дихання, шлунково-кишкового тракту і так далі.

Особливістю Афобазол є те, що він не посилює дію алкоголю і деякі інших психотропних препаратів (наприклад, тіопенталу). Але при цьому він може посилювати дію деяких протисудомних засобів (наприклад, карбамазепіну) і транквілізаторів (наприклад, діазепаму).

Афобазол особливо показано приймати людям з тривожно-недовірливим рисами характеру, невпевненим у собі, занадто емоційним. Після прийому внутрішньо препарат розподіляється по органах з розвиненим кровообігом і виводиться з організму приблизно через півтори години.

Показання та протипоказання для прийому

Афобазол призначається при наступних захворюваннях і станах:

 • при загальних тривожних розладах, неврастенії, розладах адаптації в суспільстві;
 • при різних захворюваннях внутрішніх органів (бронхіальній астмі, хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, у тому числі високому артеріальному тиску, порушеннях серцевого ритму), шкірних, онкологічних захворюваннях та інших;
 • при безсонні, викликаної підвищеною тривожністю і очікуванням неприємностей;
 • при вегето-судинних порушеннях в області головного мозку;
 • при передменструальному синдромі — підвищеній дратівливості аж до соціальної дезадаптації, перед менструацією;
 • при синдромі похмілля (абстинентному синдромі) у хворих хронічним алкоголізмом, тютюнопалінням та наркоманією.
 • Протипоказаннями для прийому Афобазол є:

 • вік до 18 років;
 • вагітність і годування дитини грудьми;
 • підвищена чутливість до компонентів препарату.
 • Побічні ефекти

  Побічні ефекти Афобазол можуть виявлятися тільки у вигляді підвищеної чутливості організму до препарату, яка може носити як алергічний, так і неалергічний характер.

  Передозування Афобазол зустрічається рідко і може виявлятися у вигляді вираженого заспокійливого (седативного) дії і сонливості, але без вираженого розслабляючого дії на кісткову мускулатуру. При симптомах передозування потрібно промити шлунок та прийняти кілька таблеток активованого вугілля. Призначають також антидот — 20% кофеїн-бензоат натрію у вигляді підшкірної ін’єкції.

  Як правильно приймати афобазол

  Афобазол можна придбати в аптеці без рецепта, але все ж краще, якщо його призначить лікар після попереднього обстеження.

  Приймають афобазол всередину, через півгодини після їди по таблетці (10 мг) тричі на день (30 мг на добу). Стандартний курс лікування — від двох тижнів до місяця. У деяких випадках за призначенням лікаря дозу і тривалість курсу Афобазол збільшують (до 60 мг на добу і до трьох місяців).

  Афобазол — нетоксичний і не викликає звикання лікарський препарат, який активізує і добре знімає почуття тривоги. Його можна мати в домашній аптечці.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.