Афобазол і алкоголь — чи варто поєднувати?

загрузка...

В інструкції до Афобазол, розробленої виробниками цього препарату, зазначено, що афобазол не робить впливу на наркотичний ефект етанолу (тобто етилового спирту або алкоголю). Цим афобазол відрізняється від інших транквілізаторів, які посилюють наркотичний ефект алкоголю.

То чи можна поєднувати курс лікування Афобазол з прийомом алкоголю?

Афобазол не підсилить ефект алкоголю і не викличе отруєння. Це зрозуміло. Але ж афобазол приймається не просто так, а з якоюсь метою: лікування неврозу, купірування неприємних симптомів гормональних порушень у жінок, нормалізації роботи внутрішніх органів і так далі. Тому варто розглянути, який ефект справляє алкоголь на організм людини при цих захворюваннях і не зводить Чи він нанівець дію Афобазол.

Афобазол плюс алкоголь при неврозах

Неврози — це функціональні порушення нервової системи, які часто розвиваються на тлі стресів і високих нервово-психічних навантажень. Деякі хворі знімають нервову напругу алкоголем. На перших порах це вдається зробити, так як алкоголь гальмує діяльність центральної нервової системи, в результаті чого знімається нервова напруга і дратівливість. Але тривале і часте застосування алкоголю надає токсичну дію на клітини головного мозку і ще більш посилює прояви неврозу. Особливо яскраво це видно, коли сформується залежність від алкоголю: у хворого на хронічний алкоголізм змінюється характер і поведінку, він стає дратівливим, агресивним, образливим.

Афобазол ж, навпаки, не гальмує, а активізує роботу центральної нервової системи (ЦНС), знімаючи при цьому напруга. Тобто афобазол і алкоголь діють на ЦНС по-різному і позитивний ефект від лікування Афобазол може бути порожниною знищений, якщо його приймати одночасно з алкоголем.

Афобазол плюс алкоголь при гормональних порушеннях у жінок

Знімати дратівливість і поганий настрій при гормональних порушеннях у жінок алкоголем — це невдячне заняття, тому що алкоголь надає пряму токсичну дію на клітини головного мозку, в тому числі на клітини гіпоталамуса — відділ головного мозку, який відповідає за роботу всієї ендокринної системи людини . А значить, всі гормональні порушення будуть тільки збільшуватися. Безпосередньо після прийому алкоголю вони, звичайно ж, притупити, але потім повернуться і цілком можливо, що прояви гормональних розладів будуть при цьому набагато більш виражені.

На відміну від алкоголю афобазол поліпшить і настрій, і зніме вегетативні порушення, які завжди виникають при гормональних розладах у жінок. Якщо поєднати алкоголь з Афобазол, то дія останнього просто не виявиться.

Афобазол плюс алкоголь при різних хронічних захворюваннях внутрішніх органів

Алкоголь може завдавати прямої шкоди при різних захворюваннях внутрішніх органів. Найбільш показова в цьому відношенні виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки. При цьому захворюванні велике значення має кровообіг в області виразки: чим краще кровопостачання цій області, тим швидше йде процес загоєння.

Алкоголь сприяє спочатку різкого розширення кровоносних судин (це також небезпечно, оскільки може призвести до кровотечі), а потім до різкого їх звуження і порушення кровообігу — це погіршить перебіг захворювання. Стан нервової системи при цьому також постраждає, якщо алкоголь вживати регулярно. Афобазол знімає нервову напругу, що сприяє поліпшенню кровопостачання органу і відповідно — поліпшенню перебігу захворювання. Одночасний прийом Афобазол і алкоголю знищить позитивну дію лікарського препарату.

Афобазол плюс алкоголь при захворюваннях серцево-судинної системи — це також несумісне, оскільки алкоголь у кінцевій стадії сп’яніння сприяє звуженню кровоносних судин, а значить, і погіршення стану хворого. Дія Афобазол він придушить, сам же завдасть організму шкоди.

Приблизно також алкоголь нівелює дію Афобазол і при інших захворюваннях. Особливо яскраво це виявляється при захворюваннях шкіри, які загострюються кожного разу після прийому алкоголю.

Передозування Афобазол і алкоголь

Афобазол нетоксичний препарат, тому передозування його трапляються рідко, тим не менш, при значному передозуванні та інтоксикації Афобазол можливий розвиток седативного ефекту (тобто пригнічувальної дії на центральну нервову систему) і підвищеної сонливості без появи м’язової слабкості. У цьому випадку суміщення з алкоголем робиться небезпечним: вони обидва пригнічують центральну нервову систему.

Афобазол — це препарат для лікування функціональних розладів нервової системи, а алкоголь — отрута, яка надає пряму токсичну дію не нервові клітини. Поєднувати прийом цих речовин не варто.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.