Афобазол — допоможе при тривожних станах

загрузка...

Життя сучасної людини часто супроводжують порушення настрою і тривожні стани, пов’язані зі стресами і величезним обсягом інформації. Багато лікарські препарати, які здатні допомогти в даному випадку, мають ряд небажаних побічних ефектів, а також таке неприємне наслідок, як звикання. Анксіолітики або транквілізатори — це протитривожні лікарські препарати, які застосовують головним чином при неврозах, станах психічного напруження і страху. Більшість препаратів цього ряду крім протівотревожного дії викликає також м’язове розслаблення і надає гіпнотичну дію (сонливість).

Неприємне наслідок безконтрольного прийому таких препаратів — звикання, коли людина не може без них обходитися і починає приймати постійно, а при припиненні прийому виникає ряд неприємних явищ у вигляді серцебиття, тремтіння кінцівок, зміни настрою і так далі. Таке явище називається синдромом відміни.

Афобазол — анксиолитик без побічних дій

Принципово новим підходом до розробки анксіолітичного засобу стало створення препарату афобазол, розробленого в НДІ фармакології РАМН. Він позбавлений побічних ефектів, характерних для таких транквілізаторів, як бензодіазепіни (сібазон, феназепам та ін.) Так, він не викликає сонливості, розслаблення м’язів, не робить негативного впливу на пам’ять і увагу.

Результати незалежних порівняльних клінічних досліджень Афобазол в якості анксіолітичного засобу у хворих як з тяжкими невротичними розладами, так і порівняно легкими станами показали, що даний препарат є ефективним засобом, що знімає тривогу з активизирующим компонентом і по результативності дії не поступається сибазон (реланіум) . Разом з тим афобазол характеризується хорошою переносимістю, відсутністю звикання і синдрому відміни при припиненні прийому.

Дія препарату поєднує в собі протівотревожний і легкий стимулюючий ефекти. Відбувається зменшення або усунення тривоги (заклопотаність, погані передчуття, побоювання, дратівливість), напруженості (боязнь, плаксивість, відчуття занепокоєння, нездатність розслабитися, безсоння, страх), а, отже, і поліпшення роботи внутрішніх органів, вегетативних (вегетативна нервова система іннервує внутрішні органи) розладів, таких, як сухість у роті, пітливість, запаморочення. Спостерігається також поліпшення концентрації уваги і пам’яті. Максимальний ефект досягається до кінця четвертого тижня лікування і зберігається в середньому протягом 1-2 тижні.

Кому показано застосування Афобазол

Афобазол застосовується у дорослих при тривожних станах, неврастенії, розладах адаптації (станах, що стоять на межі нормальної людської реакції на нещастя і психічним захворюванням).

Особливо показано застосування препарату особам з такими особистісними рисами, як тривожна помисливість, непевність у собі, підвищена ранимість, емоційна нестійкість.

Афобазол може застосовуватися і при лікуванні захворювань внутрішніх органів, при яких велике значення має стан нервової системи. Це вегето-судинні дистонії (особливо вегето-судинні кризи з сильними сердцебиениями і перепадами артеріального тиску), гіпертонічна та ішемічна хвороби, виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки та ін

Протипоказання для прийому Афобазол і побічні дії

Протипоказанням для прийому Афобазол є вагітність, період лактації, вік до 18 років (клінічні дослідження на дітях не проводилися) та індивідуальна непереносимість препарату.

До побічних дій при прийомі Афобазол можна віднести можливі алергічні реакції.

Передозіовка Афобазол виникає рідко (препарат нетоксичний). При значному передозуванні та інтоксикації можливий розвиток вираженого седативного (заспокійливого) ефекту і підвищеної сонливості без проявів м’язового розслаблення. В якості невідкладної допомоги застосовується кофеїн (можна, наприклад, випити кави).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Афобазол не посилює дії алкоголю, але може посилювати дію деяких протисудомних препаратів (карбамазепіну) і анксіолітичну дію діазепаму (сибазону, реланиума).

Випускається афобазол Щолковський вітамінний завод, купити в аптеці його можна без рецепта лікаря.

Афобазол досить ефективний анксіолітичний (протівотревожний) препарат, який майже не має протипоказань для прийому і не викликає звикання.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.