Аевіт — застосування можливе при самих різних захворюваннях

загрузка...

Аевіт — це комплекс вітамінів у великих дозах, який може застосовуватися при багатьох гострих і хронічних захворюваннях. Але самостійно, без призначення лікаря цей препарат приймати не варто — такий прийом може призвести до гострого отруєння або до хронічної інтоксикації організму.

Особливості дії аевіта

Вітаміни А і Е, що входять до складу аевіта, є жиророзчинними вітамінами, які беруть активну участь в обміні речовин. Особливо ефективно ці два вітаміну діють спільно, тому і був розроблений комплексний препарат аевіт. Головним достоїнством цього препарату є те, що він володіє вираженою антиоксидантною дією, тобто запобігає токсичну дію вільних радикалів на клітини тканин. Вітаміни А і Е беруть участь у біохімічних реакціях як складові частини ферментів (речовин, багаторазово прискорюють тривалість всіх біохімічних реакцій).

Крім того, аевіт відновлює стан периферичної нервової системи, зір, омолоджує шкіру та її придатки, регулює процеси росту, відновлює репродуктивну функцію чоловіків і жінок, відновлює кровообіг в дрібних кровоносних судинах, проникність стінок цих судин, підвищує стійкість тканин до гіпоксії ( нестачі кисню).

Застосування аевіта при гіповітамінозах А і Е

У деяких випадках в організмі людини розвивається гіповітаміноз А і Е. Найчастіше це трапляється при прийманні протягом тривалого часу малокалорійної їжі. Часто прийом такої їжі супроводжується вмістом в харчовому раціоні великої кількості поліненасичених жирних кислот, які перешкоджають всмоктуванню жиророзчинних вітамінів.

Крім того, гіповітаміноз А і Е можуть розвиватися і в тому випадку, коли організм потребує їх підвищеній кількості. Такі стани можуть розвиватися при різних гострих захворюваннях, у тому числі при інфекціях, застудах. Але особливо гостро організм потребує вітамінів А і Е при деяких хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються порушенням всмоктування їжі в кишечнику. До таких захворювань відносяться хвороба Крона (виразкові ураження кишечнику), різні вроджені і набуті ферментопатії (недолік травних ферментів, наприклад, целіакія, синдром мальабсорбції), стан після видалення шлунка або його частини.

Розвивається гіповітаміноз А і Е також при деяких захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів (наприклад, при закупорці жовчовивідних шляхів), розростанні сполучної тканини з утворенням кіст в підшлунковій залозі і деяких інших процесах.

Застосування аевіта при очних захворюваннях

В офтальмологічній практиці аевіт застосовується при лікуванні хронічних захворювань сітківки і судинної оболонки ока, при короткозорості і деяких інших захворюваннях. Курси аевіта у складі комплексного лікування очних захворювань можна проводити двічі на рік.

Аевіт при захворюваннях очей нормалізують обмін речовин на молекулярному і клітинному рівні, підвищує функціональні та адаптаційні здатності очей.

Вітамін Е бере участь в окисно-відновних реакціях, благотворно впливає на вуглеводний і білковий обмін, відновлює нормальний стан стінок кровоносних судин, покращує кровообіг у сітківці ока. Вітамін А благотворно впливає на метаболізм у клітинах сітківки і судинної оболонки, має велике значення для зору, оскільки бере участь в утворенні зорового пурпуру.

Застосування аевіта при алкоголізмі, наркоманії та тютюнопаління

Всі ці захворювання є залежностями від хімічних речовин, які призводять до постійної інтоксикації організму. А при будь інтоксикації підвищується потреба організму у вітамінах, в тому числі у вітамінах А і Е. Тому в комплексний курс лікування хворих різними залежностями часто входить аевіт.

Але призначають його тільки в тому випадку, якщо у хворого немає вираженого порушення функції печінки. Особливо важливо попереднє обстеження стану печінки у хворих, що страждають хронічним алкоголізмом, так як алкоголь є гепатотоксичними отрутою, що руйнує клітини цього органу. При наявності у хворого якого-небудь захворювання печінки з порушенням її функції аевіт не призначають.

Застосування аевіта при інших захворюваннях і станах

Аевіт призначають при високих нервово-психічних навантаженнях, коли страждає центральна нервова система — аевіт в цьому випадку зміцнює мембрани нейронів і пригнічує токсичний вплив вільних радикалів — це сприяє поліпшенню стану хворих. При захворюваннях периферичної нервової системи аевіт також допоможе відновити нормальний обмін речовин і загальний стан хворого. Безумовно, в даному випадку аевіт призначається у складі комплексного лікування.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.