Аевіт в капсулах — засіб, призначений тільки для лікування

загрузка...

Аевіт в капсулах — це лікарський препарат, в якому містяться дуже великі дози вітамінів А і Е. Застосовувати його самостійно небезпечно — це може привести до важкої гострої або хронічної інтоксикації. Тому аевіт може призначати тільки лікар з лікувальною метою.

Як діє аевіт в капсулах

Дія аевіта в капсулах визначається вхідними в його склад жиророзчинними вітамінами А і Е.

Вітамін А надає значний вплив на структуру і функцію мембран клітини і деякі внутрішньоклітинні структури. Він є антиоксидантом, який пригнічує токсичну дію вільних радикалів, що забезпечує збереження стабільності функції клітинних мембран. Особливо ефективний вітамін А в комплексі з вітаміном Е. Вітамін А має імуномодулюючі властивості, бере участь в утворенні одного з компонентів зорового пурпуру — родопсину, бере участь у регулюванні трофічних процесів, підвищує захисні властивості слизових оболонок (дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту, сечовивідних шляхів ), збільшує фагоцитарну активність лейкоцитів (здатність поглинати і розчиняти всередині себе збудників інфекції). Вітамін А необхідний для нормально розвитку плоду, він бере участь у синтезі гормонів, сперматозоїдів, є антагоністом тироксину — гормону щитовидної залози.

Вітамін Е належить до вітамінів антиоксидантного групи. Він регулює правильне використання білків організмом і їх збереження за рахунок гальмування активності деяких видів ферментів, підтримує правильну роботу м’язової тканини. Вітамін Е також позитивно впливає на роботу статевих залоз. У той же час корисні поліненасичені жирні кислоти (лінолева і ліноленова, які сьогодні більше відомі як омега-6 і омега-3) пригнічують всмоктування вітаміну Е в кишечнику. Відновлює капілярний кровообіг, проникність стінок капілярів, підвищує стійкість тканин до гіпоксії.

Кому призначають аевіт в капсулах і як правильно приймати цей препарат

Аевіт в капсулах призначають при гіповітамінозах А і Е Призначають аевіт і в разі, коли організм потребує в підвищеній кількості цих вітамінів, а такий стан може розвиватися при будь-яких гострих і хронічних захворюваннях, у тому числі при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, печінки і жовчовивідних шляхів, очних захворюваннях, захворюваннях периферичної нервової системи, зловживанні алкоголем (якщо немає змін з боку печінки), наркотиками, табакокурінні, тривалих високих нервово-психічних навантаженнях, прийомі деяких ліків (наприклад, деяких антибіотиків), при вмісті в їжі великої кількості поліненасичених жирних кислот і деяких інших захворюваннях і станах.

Приймають аевіт тільки за призначенням лікаря щодня всередину по одній капсулі протягом від 20 до 40 днів (тривалість курсу лікування визначається лікарем).

Протипоказання і побічні ефекти

Протипоказаннями для прийому аевіта є підвищена чутливість організму до компонентів препарату, гіпервітаміноз А і Е, вік до 14 років, тиреотоксикоз (захворювання щитовидної залози, яке розвивається при її підвищеній функції, тяжкі захворювання нирок, печінки і серцево-судинної системи.

Вимагають обережності в призначенні аевіта люди, які страждають важкою стенокардією, інфарктом міокарда, якими захворюваннями нирок, венозною недостатністю, тромбофлебитами, а також жінки під час вагітності (особливо в першому триместрі) та в період годування дитини грудьми.

Їх побічних ефектів можливі алергічні реакції, наприклад, кропив’янка, набряк Квінке, свербіж. Можуть з’явитися також болі в верхній частині живота, нудота, блювання, пронос. При тривалому застосуванні у великих дозах можлива поява хронічної інтоксикації вітаміном А: відсутність апетиту, біль у кінцівках (при цьому на рентгенограмах кісток можуть бути зміни), сухість шкіри, губ і слизової оболонки порожнини рота, болі в шлунку, блювота, підвищення температури тіла, дратівлива слабкість, нездужання, головний біль, непереносимість сонячного світла, порушення функції нирок і печінки, облисіння, жовта пігментація на підошвах, долонях і в області носогубного трикутника, підвищення внутрішньоочного тиску, порушення менструального циклу, анемія, зміни на рентгенограмах кісток, судомна готовність. При тривалому прийомі у великих дозах аевіта вагітною жінкою можуть розвиватися аномалії у плода, наприклад, вади розвитку сечовивідної системи, затримка росту, раннє закриття зон росту в області кісток і так далі.

Капсули аевіта — це не просто вітаміни, а лікарський препарат, який може, як принести користь, так і завдати шкоди організму, якщо його застосовувати не за призначенням.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.