Аевіт — протипоказання існують

загрузка...

Аевіт — це вітамінний препарат, який застосовується тільки з лікувальною метою. Він містить великі дозування входять до нього вітамінів А і Е, які в десятки разів перевищують дозування, що містять у вітамінно-мінеральних комплексах. Тому він має побічні ефекти і протипоказання. Небезпечні і передозування цього препарату.

Особливості дії аевіта

Дія аевіта — це комплексна дія вітамінів А і Е, які прекрасно поєднуються один з одним. Обидва вітаміни беруть участь у різних біохімічних процесах, входять до складу обміну речовин, в якості коферментів (складової частини ферментів — речовин, що збільшують швидкість біохімічних реакцій). Обидва є антиоксидантами (вітамін Е в більшій мірі) і знімають токсичну дію вільних радикалів. Вітамін А позитивно діє на зір, шкіру та її придатки, сприяє зростанню кісток. Вітамін Е позитивно впливає на нервово-м’язову систему, стан капілярів, підвищує стійкість тканин до нестачі кисню.

Мають значення дози вітамінів, що містяться в кожній капсулі цього препарату: вітаміну А — 100000 МО, вітаміну Е — 100 мг (середні профілактичні дози цих вітамінів — 3300-5000 МО Вітаміну А і 10-30 мг вітаміну Е). Саме тому цей препарат не можна застосовувати самостійно, без призначення лікаря.

Кому протипоказаний прийом

Аевіт протипоказаний при тиреотоксикозі — підвищеній функції щитовидної залози, яка супроводжується інтоксикацією. Великі дози вітаміну Е, які містяться в цьому препараті, можуть спричинити порушення метаболізму (обміну речовин) гормонів щитовидної залози.

Протипоказаний аевіт і при хронічному гломерулонефриті — інфекційно-алергічному захворюванні нирок. У цьому випадку великі дози вітаміну Е можуть викликати ниркову недостатність. Аевіт також досить часто викликає алергічні реакції, що дуже небезпечно при хронічному гломерулонефриті.

При застійної серцевої недостатності аевіт протипоказаний через здатність вітаміну Е у великих дозах викликати утворення тромбів. Це може призводити до закупорки кровоносних судин і запалення їх стінок (тромбофлебіту). Тромби можуть відриватися і викликати закупорку віддалених життєво важливих кровоносних судин (тромбоемболії).

Ще одним протипоказанням для застосування аевіта є холецистит — великі дози вітаміну А сприяють згущенню жовчі й утворенню в жовчовивідних шляхах каменів. Крім того вітамін А володіє гепатотоксичними властивостями, він здатний викликати порушення функції печінки.

Аевіт протипоказаний при гіпервітамінозі А і Е — у таких випадках токсичну дію цих вітамінів проявляється вже при звичайних дозуваннях.

Нарешті, аевіт не застосовують для лікування дітей до 14 років — дози цього препарату занадто великі для дитини.

З обережністю аевіт застосовують при ішемічній хворобі серця з частими приступами стенокардії та при інфаркті міокарда — здатність аевіта викликати тромбози судин дуже небезпечна при цьому захворюванні. Обмежено застосування аевіта також при пієлонефритах (він може спричинити порушення функції нирок), порушеннях згортання крові.

Під час вагітності аевіт можна застосовувати тільки в крайніх випадках і тільки за призначенням лікаря, у першому триместрі вагітності від аевіта краще відмовитися, так як в цей час йде закладка органів і тканин дитини, а аевіт володіє тератогенних властивостями (може викликати аномалії розвитку ). З обережністю застосовують аевіт і при годуванні дитини грудьми.

Передозування

Безконтрольне застосування аевіта у великих дозах або тривалий час може викликати гостру передозування або хронічне отруєння.

Гостре передозування аевіта — це передозування вітаміну А. Розвивається така передозування зазвичай через 6 годин після прийому великої дози препарату і проявляється сильним головним болем, запамороченням, сонливістю, нудотою, блювотою і проноом. Можуть з’являтися порушення і сплутаність свідомості. При підозрі на передозування аевіта необхідно викликати швидку допомогу.

Хронічна інтоксикація вітаміном А може розвиватися при тривалому прийомі аевіта. Вона проявляється слабкістю, дратівливістю, сухістю в роті, відсутністю апетиту, болями в животі, нудотою, блювотою, появою жовтих плям на долонях і підошвах, під час вагітності такий стан може викликати вади розвитку у плода.

Хронічна інтоксикація вітаміном Е розвивається при його прийомі у великих дозах протягом тривалого часу. З’являються нечіткість зору, запаморочення, головний біль, нудота, пронос, болі в животі, порушення з боку щитовидної залози, тромбофлебіт, печінкова і ниркова недостатність, крововиливи в життєво важливі органи.

Підозра на хронічну інтоксикацію вітамінами А або Е повинно стати приводом для негайного припинення приймання аевіта.

При прийомі аевіта завжди потрібно враховувати протипоказання для його застосування.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.