Аевіт при мастопатії: призначають курсами

Аевіт має в своєму складі вітаміни А і Е у великих дозах. Обидва цих вітаміну надають позитивну дію на стан молочних залоз і гормональний фон жінки. Тому аевіт широко застосовується мамолог при лікуванні таких гормональних захворювань, як мастопатії.

Гормональні захворювання молочної залози

До гормональним захворюванням молочної залози, перш за все, відноситься мастопатія-розростання у молочній залозі сполучної тканини з утворенням на кінцях молочних проток дрібних кіст, наповнених рідиною. До таких порушень в молочній залозі можуть призводити запальні процеси в статевих органах жінки, різкі порушення гормонального фону під час штучного переривання вагітності, стреси і так далі. Формуванню мастопатії сприяє збільшення кількості жіночих статевих гормонів естрогенів і зниження кількості прогестерону. Мастопатія може бути дифузної (рівномірне поширення характерних змін в обох молочних залозах) і вузловий (з утворенням великих вузлів).

Характерними проявами дифузної мастопатії (вона зазвичай є початковою стадією захворювання) є відчуття нагрубання і болі в молочних залозах у другій половині менструального циклу. Болі можуть бути від незначних до дуже сильних. Вузлова мастопатія характеризується тим, що майже не відчувається жінкою і часто є випадковою знахідкою під час профоглядів.

Мастопатії виявляють і лікують, а в початковій стадії просто спостерігають. Це необхідно через те, що мастопатії (особливо вузлові) вважаються передракових захворюванням.

Велике значення для відновлення гормонального фону та стану молочних залоз має нормалізація обмінних процесів в організмі. Це досягається за допомогою молочно-рослинної їжі, прийому вітамінів, лікування дисбактеріозу, відновлення усіх ланок процесу травлення, підвищення загальної рухової активності у поєднанні з повноцінним відпочинком. У процесі спостереження та лікування жінок, які страждають мастопатіями, виявляються і проліковує всі процеси, здатні негативно впливати на обмін речовин. Якщо мастопатія прийняла вузлову форму, то жінці рекомендується операція з її видалення.

Як вітаміни А і Е діють на молочну залозу

Вітаміни А і Е, перш за все, є антиоксидантами, тобто запобігають токсичні ушкодження клітин, зокрема клітин залізистої тканини. Саме на місці пошкоджених клітин залізистої тканини розростаються клітини сполучної тканини, що сприяє розвитку мастопатії. Крім того, обидва вітаміну сприяють регуляції гормонального фону і співвідношення між естрогенами і прогестероном. А так як порушення гормонального фону є основною причиною розвитку мастопатії, стан молочних залоз поліпшується.

Вітамін А попереджає підвищене ороговіння шкіри і слизових оболонок, у тому числі в області проток молочних залоз. Закупорка проток молочних залоз злущеними клітинами епітелію призводять до утворення кіст, наповнених рідиною. Утворенню таких кіст сприяє також підвищена проникність дрібних кровоносних судин (капілярів) — це процес попереджає вітамін Е.

В цілому аевіт позитивно діє на залізисту тканина молочної залози і попереджає подальший розвиток мастопатії.

Як призначають аевіт при мастопатіях

Аевіт зазвичай призначають у складі комплексного лікування по одній капсулі на добу протягом місяця. Такі курси можна повторювати двічі на рік. Більш тривале лікування або прийом великих доз аевіта протипоказано через те, що можуть розвиватися ознаки передозування аевіта або хронічної інтоксикації вітамінами А і Е.

Але ніхто не забороняє жінці з мастопатією постійно вживати в їжу продукти, багаті вітамінами А і Е — передозування натуральних вітамінів, що містяться в харчових продуктах, не буває.

Вітамін А міститься тільки в продуктах тваринного походження: вершковому маслі, печінці, м’ясі, жирній рибі і т.д. Попередник вітаміну А (провітамін А або бета-каротин) міститься в рослинних продуктах. Дуже багато його в моркві, абрикосах, гарбузі. Вітамін Е міститься в рослинних оліях, горіхах.

Що буде, якщо взяти велику дозу аевіта

Буде передозування. В залежності від вихідного стану організму (вмісту жиророзчинних вітамінів) ознаки невеликий передозування можуть розвинутись навіть при прийомі двох капсул аевіта. У такому випадку першими проявляються ознаки передозування вітаміну А: нудота, блювання, пронос, двоїння в очах, головні болі, збільшення печінки з порушенням її функції, загострення жовчнокам’яної хвороби. При появі таких ознак потрібно перервати застосування аевіта і звернутися до лікаря.

Аевіт надає позитивний вплив на молочну залозу, але передозування його небезпечна.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.