Аевіт — показання до застосування: лікувальний засіб

загрузка...

Аевіт показаний при багатьох захворюваннях, які супроводжуються дефіцитом вітамінів А і Е, що входять до його складу. Також він показаний у тому випадку, коли організм потребує в підвищеній кількості цих вітамінів — такий стан також часто супроводжує різні захворювання.

Аевіт — це засіб для лікування, а не для профілактики

До складу аевіта входять вітаміни А і Е в дозах, які в багато разів перевищують профілактичні, тому даний препарат не можна застосовувати просто так, без призначення лікаря — він призначений тільки для лікування. Передозування аевіта загрожує тяжкими ускладненнями. Особливо небезпечна передозування вітаміну А (ретинолу), вона може привести, як до гострих отруєнь, так і до хронічної інтоксикації, головними проявами яких є порушення функції печінки.

Дія аевіта складається з дії його окремих компонентів. Вітамін А бере участь в утворенні зорових пігментів, забезпечує адаптацію ока до світла різної інтенсивності, нормальний ріст людини, також стан шкіри та її придатків — волосся і нігтів.

Вітамін Е оберігає ненасичені ліпіди (так як вони ненасичені, до них можуть приєднатися вільні радикали, що виникли в результаті окисно-відновних реакцій) клітинних мембран від вільнорадикального окислення.

Поєднання вітамінів А і Е є ідеальним для лікування деяких захворювань — ці вітаміни взаємно доповнюють один одного. Крім того, обидва вони є жиророзчинними, і при порушенні роботи шлунково-кишкового тракту буде страждати всмоктування їх обох.

Коли організму не вистачає вітамінів

Недолік вітаміноа А проявляється в першу чергу порушенням сутінкового зору, тобто здатності ока адаптуватися до темряви, потім з’являються й інші ознаки ураження очей. Наступний етап — підвищений зроговіння шкіри і слизових оболонок, особливо, порожнини рота, нижніх відділів дихальних шляхів і стравоходу. Уражається тканина залоз внутрішньої секреції (в тому числі і статевих), знижується імунітет — здатність слизових оболонок протистояти інфекційним факторам.

Нестача вітаміну Е може проявлятися захворюваннями сітківки ока, порушеннями зору, гемолітичною анемією (руйнуванням еритроцитів крові), порушеннями м’язового скорочення і ін

Такі ознаки можуть виникати, як при недостатньому надходженні в організм вітамінів А і Е з їжею, так і при порушенні їх всмоктування в шлунково-кишковому тракті внаслідок захворювань органів травлення. До порушення всмоктування жиророзчинних вітамінів приводять різні ферментопатії (вроджені та набуті захворювання, які характеризуються недостатністю або повною відсутністю того чи іншого травного ферменту), наприклад, мальабсорбція, целіакія. Аналогічний стан розвивається після повного видалення шлунка або його частини, а також при деяких захворюваннях підшлункової залози (наприклад, розростання в ній сполучної тканини з утворенням дрібних кіст) і виразкових ураженнях кишечника.

У всіх цих випадках допоможе додатковий прийом вітамінів А і Е у вигляді капсул аевіта. Приймають його всередину незалежно від прийому їжі по одній капсулі на день протягом від 20 до 40 днів. Такі курси можна проводити двічі на рік.

Коли виникають порушення зору

Нестача вітамінів А і Е обов’язково позначається на зорі. Обидва вітаміни беруть участь в механізмі зору. Так, похідне вітаміну А ретиналь є основою зорових пігментів, а вітамін Е укріплює стінки кровоносних судин, що живлять оболонки ока, в тому числі сітківку.

Тому аевіт призначається при таких захворюваннях, як гемералопія (порушення сутінкового зору — куряча сліпота), ксерофтальмія, кератомаляція (підвищений ороговеваніе зовнішніх оболонок ока), захворювання сітківки. Призначають аевіт в цьому випадку по одній капсулі один-два рази на день. Тривалість курсу лікування визначається лікарем.

На допомогу часто і тривало хворіють

Вітаміни А і Е відповідають за стан імунітету. Так, вітамін А бере участь у формуванні місцевого імунітету слизових оболонок — здатності їх протистояти різним збудників інфекції. Тому аевіт призначають у вигляді курсів лікування при різних гострих інфекціях, а також при тривало протікаючих хронічних інфекціях з частими загостреннями. У всіх цих випадках призначається стандартний курс аевіта у складі комплексної терапії.

Нестача вітамінів А і Е може сприяти швидкому формуванню атеросклеротичних і запальних (облітеруючого ендартеріїту) поразок периферичних кровоносних судин. Курсове призначення аевіта може уповільнити цей процес.

Аевіт — це ефективний лікарський препарат, який не застосовується для профілактики.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.