Аевіт — інструкція: коли корисно вживання препарату

загрузка...

Аевіт — це лікарський препарат, до складу якого входять вітаміни А і Е в лікувальних дозах. Аевіт позитивно впливає на обмін речовин, має антиоксидантну дію, відновлює кровообіг в дрібних кровоносних судинах, підвищує стійкість тканин до нестачі кисню.

Механізм дії аевіта

Аевіт випускається в капсулах по 200 мг — 10, 20, 25 або 50 штук в одній упаковці. У кожній капсулі міститься 100000 МО вітаміну А (ретинолу пальмітату) та 100 мг вітаміну Е (альфа-токоферолу ацетату). Це великі дози вітамінів, які застосовуються тільки для лікування. Для порівняння: профілактична доза вітаміну А дорівнює 3300-5000 МО, а вітаміну Е — 20-30 мг. Вітаміни А і Е є жиророзчинними, тому в капсулах міститься їх масляний розчин.

Вітаміни А і Е чудово поєднуються, дія аевіта визначається їх комплексним впливом на організм.

Вітамін А позитивно впливає і активізує білковий і вуглеводний обмін, а також в деякій мірі жировий обмін. Особливо необхідний цей вітамін для правильної роботи сітківки ока: зв’язуючись з червоним пігментом сітчастої оболонки (опсин), він утворює зоровий пурпур родопсин, необхідний для правильного зору в темряві.

Вітамін А є одним з головних вітамінів, що підтримують хороший стан шкіри та її придатків — нігтів і волосся. Він потрібен також для росту кісток, дітородної функції (особливо під час вагітності для нормального розвитку плоду).

Вітамін Е є одним з найбільш ефективних антиоксидантів, він пригнічує дію вільних радикалів, запобігаючи тим самим пошкодження клітинних мембран (це має важливе значення для розвитку організму, нормальної функції нервової та м’язової систем), позитивно впливає на обмін жирів, блокує гемоліз ( руйнування) еритроцитів, входить до складу деяких ферментів, відновлює кровообіг в дрібних кровоносних судинах, проникність їх стінок, підвищує стійкість тканин до нестачі кисню (гіпоксії).

Комбінований лікарський препарат аевіт відновлює капілярний кровообіг і проникність капілярів, позитивно впливає на тканинне дихання, підвищує стійкість тканин до нестачі кисню.

Показання та протипоказання

Аевіт — це препарат для лікування, а не для профілактики, тому призначати його може тільки лікар при таких захворюваннях і станах:

 • атеросклеротичних змінах судин;
 • порушеннях харчування тканин і органів;
 • ураженнях периферичних судин, наприклад, при облітеруючому ендартеріїті;
 • нестачі вітамінів А і Е, в тому числі при підвищеній потребі в цих вітамінах при деяких гострих і хронічних захворюваннях.
 • Аевіт приймають по одній-дві капсули незалежно від прийому їжі два-три рази на день протягом двох тижнів. Можна приймати також по одній капсулі на день протягом місяця. Повторний курс можна провести не раніше, ніж через три місяці.

  Протипоказаннями для прийому аевіта є:

 • індивідуальна непереносимість його компонентів;
 • підвищена функція щитовидної залози;
 • хронічний гломерулонефрит (інфекційно-алергічне захворювання нирок);
 • серцево-судинна недостатність;
 • холецистит;
 • гіпервітаміноз А і Е;
 • дитячий вік до 14 років.
 • З обережністю аевіт призначають при важкої ішемічної хвороби серця (у тому числі при інфаркті міокарда), запальних захворюваннях нирок, підвищеній згортання крові з тенденцією утворення тромбів, вагітності (особливо у перші 12 тижнів) і годуванні дитини грудьми.

  Побічні ефекти аевіта і його передозування

  Побічні ефекти при прийомі аевіта найчастіше виникають при його передозуванні. Можуть виникати нудота, блювання, пронос, болі в животі. Тривалий прийом аевіта може викликати загострення хронічних захворювань печінки, жовчовивідних шляхів і підшлункової залози. Можливі також алергічні реакції.

  При гострому передозуванні аевіта (через шість годин після прийому) з’являється нудота, блювота, пронос, головний біль, млявість або підвищене збудження, сонливість, болі в ногах, тромбофлебіти (запальні процеси у венах з формуванням тромбів), порушення функції печінки. У такому випадку аевіт скасовується і хворому надається необхідна медична допомога.

  Ознаки хронічного передозування вітаміну А: поганий апетит, болі в кістках, сухі потріскані губи, сухість у порожнині рота, болі в шлунку, блювота, підвищення температури, слабкість, нездужання, головний біль, великий об’єм сечі, особливо вночі, дратівливість, випадання волосся, жовті плями на підошвах і долонях, порушення функції печінки, підвищення внутрішньоочного тиску, порушення менструального циклу, судоми; у вагітних жінок такий стан може викликати вади розвитку у плода.

  Ознаки хронічного передозування вітаміну Е: нечіткість зору, запаморочення, головний біль, нудота, пронос, болі в животі, слабкість, ризик розвитку кровотеч у хворих з гіповітамінозом К, порушення обміну гормонів щитовидної залози, розлади статевої функції, ураження вен (тромбофлебіт , тромбоемболії), ураження товстого кишечника, порушення функції нирок і печінки, крововилив у сітківку ока, геморагічний інсульт.

  Аевіт — це препарат для лікування захворювань, а не для профілактики, передозування його небезпечна, якщо з’явилися ознаки передозування, то потрібно негайно звертатися за медичною допомогою.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.