Аевіт — дозування залежить від захворювання і стану хворого

загрузка...

Незважаючи на те, що аевіт є комплексним вітамінним препаратом , він відноситься до ліків, застосовувана доза яких дуже важлива: недостатня доза буде неефективна, а занадто велика може викликати гостре або хронічне отруєння. Небезпечна передозування як вітаміну А, так і Є.

Стандартні дозування аевіта

При гіповітамінозах, деяких захворюваннях шлунково-кишкового тракту, жовчовивідних шляхів і підшлункової залози часто застосовуються стандартні дозування аевіта. Його призначають по одній-дві капсулі два-три рази на день всередину незалежно від прийому їжі. Курс лікування може тривати залежно від добової дози від 10 днів до чотирьох-шести тижнів. Повторюють такі курси не частіше, ніж через три місяці і тільки за наявності показань. Зазвичай же курси лікування проводяться двічі на рік. Але лікар в праві призначити свій курс лікування в залежності від стану хворого і вираженості у нього проявів гіповітамінозу А і Е.

При офтальмологічних захворюваннях курси лікування можуть бути дуже різними. Так, якщо призначення аевіта пов’язано з судинними проблемами, призначають стандартні курси лікування. Але в разі обмінних, особливо, спадкових очних захворювань, при яких дефіцит вітаміну А відіграє основну роль, призначаються індивідуально підібрані курси лікування аевіт, в яких часто поєднується внутрішньом’язове введення цього препарату з наступним прийомом капсул всередину. Дозування та тривалість застосування залежить від діагнозу і загального стану хворого.

При захворюванні периферичних кровоносних судин і порушенні харчування тканин дози аевіта найчастіше застосовуються стандартні, так як вітаміни в даному випадку не є основною причиною захворювання, але сприяють загальному поліпшенню стану тканин.

Гостре передозування вітаміну А

Вітамін А у високих дозах є досить токсичним препаратом. Тому аевіт, в якому вітамін А міститься в дозі, у багато разів перевищує профілактичну, повинен призначатися тільки лікарем.

Через шість годин після прийому занадто великої дози препарату (для декого це може бути навіть дві капсули аевіта) можуть з’явитися ознаки гострого передозування. Проявляється це в дратівливою слабкості, загальному нездужанні, бажанні весь час спати, сильного головного болю в поєднанні з запамороченням, нудотою і блювотою. Іноді замість слабкості з’являється рухове і психічне збудження, сплутаність свідомості. З’являються також сухість у роті, яка призводить до появи тріщин на губах, виразок в порожнині рота та кровоточивість ясен. Лущиться шкіра, особливо, в області губ, долонь і підошов.

Особливо часто ознаки передозування виникають на тлі захворювань нирок з порушенням їх функції, а також на тлі серцевої недостатності. При появі таких ознак потрібно негайно припинити прийом препарату і звернутися за медичною допомогою.

Хронічна інтоксикація вітаміном А

Останнім часом деякі жінки починають приймати аевіт самостійно з метою поліпшення стану шкіри, при цьому застосовують його довгостроково. Це може призвести до хронічного отруєння (інтоксикації) вітаміном А.

Основними ознаками хронічного отруєння вітаміном А є: повна відсутність апетиту, болі в руках і ногах, сухість шкіри, тріщини і заїди на губах, сухість і виразка слизової оболонки порожнини рота, болі в шлунку, нудота, блювота. Може підніматися висока температура, з’являтися слабкість, млявість, дратівливість, загальне нездужання, головний біль, підвищена чутливість до світла, часте рясне сечовипускання (особливо, вночі), облисіння, судоми.

На долонях і підошвах у деяких хворих можуть з’являтися помаранчеві плями, в такий же колір може забарвлюватися носогубной трикутник. Це є ознакою порушення функції печінки. У хворих, які страждають жовчно-кам’яну хворобу, можуть з’явитися ознаки печінкової коліки.

Крім того, при хронічній інтоксикації вітаміном А підвищується внутрішньоочний тиск, у жінок може порушуватися менструальний цикл у бік зменшення тривалості менструацій і втрати при цьому крові. У крові зменшується кількість еритроцитів за рахунок їх руйнування (гемолітична анемія), можна побачити зміни на рентгенограмах кісток у вигляді розрідження кістки внаслідок вимивання з них кальцію. У вагітних жінок можливе формування аномалій розвитку плоду, особливо часто формуються вади розвитку сечовивідної системи та затримка росту.

Хронічна інтоксикація вітаміном А вимагає медичної допомоги, іноді — в умовах стаціонару.

Передозування вітаміну Е

Можлива передозування і вітаміну Е, якщо аевіт приймати протягом тривалого часу в високих дозах. При цьому можуть виникати порушення гостроти зору (воно стає розпливчастим), запаморочення, головний біль, нудота, блювота, пронос, болі в шлунку, загальна слабкість. При більш сильної інтоксикації виникають кровоточивість, у тому числі крововилив в сітчасту оболонку ока, геморагічний інсульт (якщо є недостатність вітаміну К), порушення з боку щитовидної та статевих залоз, запалення стінок вен з формуванням тромбів, тяжке ураження стінок товстого кишечника, порушення функції печінки і нирок.

Аевіт повинен призначатися тільки лікарем, так як передозування цього препарату може бути небезпечною для життя.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.