Аевіт для волосся: користь очевидна

Аевіт — це вітамінний препарат, який містить великі дози вітамінів А і Е, а тому всередину може застосовуватися тільки за призначенням лікаря. А ось зовнішньо аевіт, який являє собою масляний розчин у капсулах або ампулах, можна застосовувати і самостійно.

Загальна дія аевіта на організм при прийомі всередину або внутрішньом’язовому введенні

При прийомі всередину або при внутрішньом’язовому введенні аевіт швидко потрапляє в кров і надає загальне регулюючу дію на обмінні процеси в організмі. Особливо активно діє на шкіру та її придатки (волосся і нігті) вітамін А. В якості коферменту він бере участь у різних біохімічних процесах. Одним з основних позитивних ефектів такого впливу є регуляція поділу та диференціювання клітин епітелію шкіри і слизових оболонок. Клітини шкіри починають посилено розмножуватися, це призводить до того, що відбувається омолодження шкіри. Крім того, вітамін А гальмує швидке ороговеваніе і злущування клітин шкіри Все це сприяє кращому харчуванню коренів волосся, їх зміцненню і росту.

Обидва вітаміни (А і Е) є відмінними антиоксидантами, які запобігають токсичну дію вільних радикалів (вільні радикали утворюються під час численних окисно-відновних реакцій, які є основою обміну речовин) на клітини тканин. При цьому пригнічується руйнівний і призводить до різних змін в шкірі голови, в тому числі до старіння (шкіра стає сухою, а волосся ламким і тьмяним) дію вільних радикалів. Антиоксидантну дію більше виражено у вітаміну Е, він також підсилює дію вітаміну А.

Вітамін Е також робить позитивний вплив на шкіру голови і волосся, покращуючи кровообіг в дрібних кровоносних судинах (капілярах) і підвищуючи стійкість клітин шкіри до гіпоксії.

Як правильно приймати аевіт

Аевіт може застосовуватися при будь-яких проблемах з волоссям, але тільки за призначенням лікаря. Особливо він показаний при тонких ламких і посічених волоссі. Його призначають курсами по одній капсулі на день незалежно від прийому їжі протягом 30-40 днів. Але можна провести і більш короткий, але інтенсивний курс: по капсулі три рази на день протягом двох тижнів. Такі курси можна проводити не частіше двох — трьох разів на рік. Можна також вводити цей препарат внутрішньом’язово, але при цьому збільшується ризик передозування.

Дія аевіта на шкіру голови при місцевому застосуванні

Аевіт в капсулах і ампулах можна використовувати і місцево. Ампули для цієї мети підійдуть більше. Аевіт можна просто наносити на шкіру голови, а можна змішувати з різними іншими косметичними засобами — кремами, масками і так далі.

При місцевому застосуванні аевіт потрапляє безпосередньо в шкіру голови і обидва вітаміну, що входять до його складу, вступають в обмінні процеси. Перш за все, вони активно пригнічують дію вільних радикалів, попереджаючи руйнування клітин шкіри голови і волосяних цибулин.

Вітамін А покращує білковий і вуглеводний обмін в клітинах шкіри, а вітамін Е — жирової. Одночасно вітамін Е покращує кровообіг у шкірі голови. Все це призводить до того, що цибулини волосся «оживають», стрижні волосся починають зростати більш інтенсивно, стають міцними і пружними. На жаль, посічені кінчики волосся аевіт не відновить, але він може їх злегка склеїти. Тому кінчики волосся краще зрізати.

Рецепти для зовнішнього застосування аевіта

Можна використовувати самі різні рецепти масок з аевіт. Наприклад, можна просто розкрити ампулу з аевіт і втирати вміст в коріння волосся, роблячи одночасно легкий масаж шкіри голови, який поліпшить кровообіг, а значить, і всмоктування аевіта. Процедуру краще проводити перед сном, залишати маску на всю ніч, а вранці мити голову з шампунем. Такі втирання можна робити щодня протягом одного — двох тижнів, а можна двічі на тиждень протягом чотирьох-шести тижнів.

Маски для волосся з аевіт:

 • два жовтки (або столова ложка сметани) і одна ампула аевіта; з’єднати, ретельно розмішати і нанести на коріння волосся, злегка втираючи в шкіру; залишити на дві години, після чого помити голову з шампунем; такі маски можна робити один-два рази на тиждень протягом тривалого часу — це допоможе зняти сухість і ламкість волосся;
 • столова ложка соку цибулі і ампула аевіта; з’єднати, добре розмішати, втерти в шкіру голови і залишити на півгодини, після чого помити голову з шампунем; маски можна робити один-два рази на тиждень протягом місяця — це сприяє росту волосся;
 • столова ложка оливкової олії і ампула аевіта; втирати в шкіру голови і залишати на ніч; такі маски можна робити щодня або двічі на тиждень — вони знімають сухість і ламкість волосся.
 • Аевіт — це ефективний засіб для відновлення волосся, позитивна дія робить як прийом цього препарату всередину, так і місцеве застосування.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.