Аевіт для очей — допоможе відновити зір

Аевіт — це джерело вітамінів А і Е в лікувальних дозах. Він сприяє нормалізації обміну речовин, відновлює капілярний кровообіг, проникність стінок капілярів, підвищує стійкість тканин до гіпоксії. В офтальмології застосовується при різних порушеннях зору.

Як аевіт діє на орган зору

Дія аевіта на орган зору складається з дії на нього окремих компонентів препарату. Так, вітамін А потрібен для нормальної роботи сітківки ока: зв’язуючись з червоним пігментом сітківки опсин, він утворює зоровий пурпур родопсин, який потрібен для нормального зору в темряві.

Вітамін Е є потужним антиоксидантом — він перешкоджає пошкодженню мембран клітин вільними радикалами. Крім того, він сприяє відновленню капілярного (в найдрібніших кровоносних судинах) кровообігу, проникність стінок капілярів, підвищує стійкість тканин до нестачі кисню (гіпоксії). Володіючи такою дією, вітамін Е активно впливає на стан судин очного дна, що сприяє поліпшенню живлення (трофіки) всіх оболонок ока.

Аевіт при судинних змінах сітківки

Патологічні процеси в сітківці завжди пов’язані з порушенням мікроциркуляції в судинах очного дна, яке може розвинутися при ряді захворювань і станів — артеріальної гіпертензії (стабільно високому артеріальному тиску), токсикозі другої половини вагітності (гестозі), цукровому діабеті і так далі. На цьому тлі виникають зміні проникності судинної стінки з виходом в тканину сітківки елементів крові, утворення набряків, крововиливів і так далі. Поразка капілярної системи викликає недостатнє постачання киснем (гіпоксію) сітківки, що призводить до подальших її порушень.

Лікування судинних порушень органів зору має бути комплексним. У тому числі до складу комплексного лікування входить призначення аевіта. Вітамін Е, що входить до його складу, позитивно впливає на стан судин очного дна зменшується проникність їх стінок, а значить набряк тканин очного дна, сітківка починає отримувати більше кисню, що сприяє поліпшенню зору. Вітамін А покращує стан нервових клітин самої сітківки. Комплексний вплив аевіта сприяє поліпшенню зору.

Аевіт при спадкових пігментних дистрофіях сітківки

Аевіт застосовують для лікування пігментним ретинітом, які мають спадкове походження. Повністю це захворювання ще не вивчено, вважається, що причиною його є склероз судинної оболонки ока, недолік вітаміну А, різні гормональні, токсичні та інфекційні фактори.

Самим раннім зміною в сітківці є руйнування клітин нейроепітелія (паличок і колбочок) аж до їх повного зникнення. Ці зміни виникають спочатку на периферії сітківки, але поступово поширюються і на центральні її відділи. Все це призводить до порушення зору.

Захворювання в основному проявляється у віці до тридцяти років. Як правило, уражаються обидва ока. Першою ознакою пігментної дистрофії сітківки є зниження зору в темряві (гемералопія), потім з’являються дефекти полів зору (наприклад, страждає бічний зір), порушується гострота зору, з’являються зміни на очному дні. Захворювання повільно прогресує і може закінчитися сліпотою.

При пігментного дистрофії сітківки до складу комплексного лікування майже завжди включається аевіт. Вітамін А сприяє поліпшенню стану нейроепітелія (паличок і колбочок), а вітамін Е покращує кровообіг в капілярах, що перешкоджає прогресуванню захворювання.

Аевіт при ксерофтальмії

ксерофтальмія називається висихання рогівки і кон’юнктиви ока. Такий стан розвивається при опіках, деяких інфекційних захворюваннях очей (наприклад, після трахоми), а також при нестачі в організмі вітаміну А. Виникає ксерофтальмія внаслідок ураження слизових залоз кон’юнктиви — це призводить до порушення обміну речовин в цих оболонках ока, передчасного ороговению і відторгненню їх поверхневих шарів і заміні їх сполучною тканиною.

Проявляється захворювання постійним відчуттям стороннього тіла в оці, сверблячкою, печіння, світлобоязню і зниженням гостроти зору. Аевіт, призначений у вигляді курсу лікування, здатний призупинити поширення процесу і частково відновити порушене зір.

Аевіт при кератомаляції

кератомаляція — це ураження рогівки з її розплавленням. Розвивається кератомаляція при недостатньому надходженні в організм вітаміну А. Одним з найбільш ранніх проявів цього захворювання є втрата блиску рогівки. Потім вона може стати мутною, молочного кольору, на ній з’являються ерозії і виразки. Іноді таке захворювання поширюється дуже швидко, протягом однієї-двох діб, що призводить до розплавлення рогівки і її прориву з випаданням кришталика.

Аевіт в такому випадку призначають як всередину, так і внутрішньом’язово у складі комплексного лікування.

Аевіт часто призначають при очних захворюваннях, але робити це може тільки лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.