Аевіт — для лікування, а не для профілактики

загрузка...

Аевіт — полівітамінний комплекс у формі капсул для прийому всередину, призначуваний при авітамінозі (дефіциті деяких вітамінів, здатному спровокувати ряд порушень і захворювань) і, в якості додаткового терапевтичного засобу, при деяких гострих і хронічних захворюваннях. До складу капсул аевіта входять ретинол (вітамін А) і токоферол (вітамін Е).

Як аевіт діє на організм

Основні складові аевіта — натуральні вітаміни А і Е, в адекватних кількостях абсолютно необхідні для підтримки нормального здоров’я. Вітамін А особливо корисний для здоров’я очей і підтримки нормального зору (дефіцит вітаміну А в організмі призводить до так званої нічної сліпоти — тобто нездатності до адаптації зору в темряві). Крім того, вітамін А абсолютно необхідний для ряду процесів в шкірних покривах — ретинол, який часто можна зустріти у складі антивікових косметичних засобів для догляду за старіючої шкірою, стимулює природні механізми відновлення шкіри на клітинному рівні. Вітамін Е, в свою чергу, також корисний для шкіри — в першу чергу, як один з найпотужніших антиоксидантів, що нейтралізують руйнівну дію на клітини вільних радикалів. Крім того, вітамін Е сприяє нормалізації проникності стінок кровоносних судин і відновленню нормального кровообігу в капілярах.

Показання та протипоказання

Брак вітамінів А і Е (авітаміноз, гіповітаміноз) або захворювання, на тлі яких потреба організму у вітамінах збільшується — тривала діарея, хронічний холестаз, деякі захворювання печінки (обструктивна жовтяниця, цироз печінки), захворювання щитовидної залози (включаючи гіпертиреоз), інфекційні захворювання, порушення, викликані алкогольної, нікотинової залежністю, наркоманією. Аевіт в якості додаткового терапевтичного засобу може бути призначений лікарем-офтальмологом при деяких порушеннях зору і захворювань очей. Як правило, рекомендоване дозування аевіта — одна капсула на день, тривалість курсу прийому може варіюватися.

Аевіт не рекомендований до прийому при гіперчутливості (алергії) на який-небудь з інгредієнтів препарату та при гіпервітамінозі (підвищеному рівні вітамінів А і Е), а також дітям до чотирнадцяти років. З обережністю аевіт призначається при деяких захворюваннях печінки (цироз, вірусний гепатит, холецистит), нирок (у тому числі при нирковій недостатності), токсичному захворюванні щитовидної залози (тиреотоксикоз).

В інструкції до препарату вказано, що аевіт не рекомендований до прийому вагітними жінками. Тим не менше, питання щодо шкоди аевіта під час вагітності досить спірне: під час вагітності потреба організму у вітамінах і поживних речовинах зростає, що може призвести до дефіциту вітамінів і викликати необхідність прийому вітамінних комплексів типу аевіта. З іншого боку, аевіт містить дуже велику дозу вітаміну А, що підвищує ризик тератогенної дії препарату — тобто впливу на нормальний розвиток плоду під час вагітності. Таким чином, найкраще приймати аевіт під час вагітності тільки в тих випадках, якщо препарат призначається лікарем, і обов’язково в точності дотримуватися інструкції до препарату.

Можливі наслідки

Вітаміни А і Е належать до групи жиророзчинних вітамінів, які, на відміну від водорозчинних вітамінів типу вітаміну С, затримуються в організмі на більш довгий термін, і тому щоденне їх вживання не потрібно. Саме ця властивість складових аевіта потенційно підвищує ризик передозування, і тому приймати аевіт необхідно в строгій відповідності з інструкцією — дуже велика доза вітамінів А і Е може спровокувати ряд досить неприємних побічних ефектів. У їх числі:

  • З боку шлунково-кишкового тракту: діарея, нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці
  • З боку шкіри: симптоми алергічної реакції — свербіж, висипання, почервоніння шкіри
  • При передозуванні: млявість, сонливість, головний біль, запаморочення, нудота, інтенсивна блювота, у гострих випадках — сплутаність свідомості, в хронічних випадках — ломота та біль у кістках, підвищена сухість шкіри, слизової порожнини рота, судоми
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.