Аеробіка: користь аеробних вправ

Аеробні вправи також називаються кардіовправ. Це будь-які тривалі ритмічні рухи, які задіють великі групи м’язів. Аеробні вправи примушують легені працювати посилено, оскільки під час їх виконання зростає потреба в кисні.

У чому перевага аеробних вправ

Регулярно займаючись аеробікою, можна отримати багато переваг для здоров’я і загального самопочуття:

 • Підвищити рівень енергії
 • Знизити рівень стресу і поліпшити душевний стан (завдяки вивільненню ендорфінів)
 • Поліпшити роботу серця і легенів
 • Знизити артеріальний тиск, частоту серцевих скорочень, і ризик інсульту або інфаркту
 • Чи допомагає аеробіка знизити вагу?

  Вага знижується, коли створюється дефіцит калорій, тобто спалюється більше калорій, ніж споживається. Тому заняття, при яких спалюється велика кількість калорій — це прекрасне доповнення до дієти, при якій контролюється число споживаних калорій. При такому поєднанні зайві кілограми йдуть.

  Наприклад, півгодини повільного бігу підтюпцем спалює близько 300 калорій. Це може зробити значний внесок у створення необхідного дефіциту калорій для зниження ваги, або дозволить вам без докорів сумління з’їсти плитку шоколаду.

  Аеробіка: заняття вдома

  Неважливо, запишетесь ви в тренажерний зал або будете кататися на лижах посеред зими. Існує ряд вправ, які можна виконувати в звичній обстановці, у себе вдома.

  Найдешевший варіант — поставити свій улюблений диск і танцювати по кімнаті, або займатися енергійної прибиранням квартири.

  Існує також безліч доступних пристосувань для домашніх занять аеробікою, таких як платформи для степ-аеробіки, скакалки (не забудьте прибрати подалі все, що може розбитися), батути, а також диски із записами вправ.

  Аеробіка: заняття на вулиці

  Навіть кілька зайвих прогулянок швидким кроком можуть принести користь, якщо ви докладаєте достатньо зусиль, щоб збільшилася частота серцевих скорочень і почастішало дихання.

  Біг, швидка ходьба або їзда на велосипеді в гарну погоду — все це хороші види аеробних вправ.

  Будь-які вправи краще, ніж відсутність вправ, однак, групові види спорту зазвичай менш ефективні в якості аеробних навантажень, оскільки вони включають періоди часу, в які затрачається велика кількість енергії, які чергується з періодами, в які пульс сповільнюється.

  Справжня користь від аеробних вправ приходить, коли рух постійно.

  Аеробіка: заняття в залі

  Місцевий фітнес-клуб запропонує вам широкий вибір аеробних вправ, наприклад, бігові доріжки, еліптичні тренажери, велотренажери, гребні тренажери, для того щоб ви розігрілися перед початком тренування. Гарна ідея — міняти тренажери, а також змінювати задану швидкість і рівень опору, оскільки організм може звикати до певної програми вправ, і після декількох тренувань та ж сама програма вже не зможе створити колишню навантаження на серце і легені.

  Для тих, хто воліє займатися в групі, багато фітнес-клуби пропонують групові види занять, наприклад, різні види танців, силові тренування, класичну аеробіку, степ-аеробіку, і так далі, де з вами буде займатися кваліфікований інструктор, щоб ви могли витягти з тренування найбільшу користь.

  Якщо у вас є можливість займатися в басейні, плавання — це також дуже ефективна різновид кардионагрузки. Оскільки інтенсивність плавання дуже низька, воно підходить тим, у кого є травми або проблеми з м’язами або суглобами.

  Як часто потрібно тренуватися

  Для хорошої аеробного навантаження зазвичай рекомендується займатися від трьох до п’яти разів на тиждень по 30-60 хвилин, не включаючи розминку на початку заняття і заминку в кінці.

  Найголовніше — переконатися, що серце і легені працюють досить інтенсивно і досить довго, щоб отримати користь з аеробних вправ, але не так довго, щоб виник ризик травми. Перевірити правильний рівень інтенсивності тренування можна так: ви повинні прискорено дихати, але в той же час бути здатні говорити.

  Важливо починати повільно. Якщо якийсь час ви не займалися, не намагайтеся відразу пробігти марафон.

  Якщо півгодинне заняття здається занадто довгим, почніть з десятихвилинних занять протягом першого тижня, потім збільшіть час до 15 або 20 хвилин протягом наступного тижня, і так далі, поки ви не будете почувати себе комфортно, займаючись довше.

  Обов’язково прислухайтеся до свого організму. Якщо м’язи втомилися, це нормально, але якщо м’язи або суглоби починають боліти, або вам стає важко дихати, сповільніть темп або закінчите тренування, щоб бути впевненими. Що ви зможете займатися в наступний раз.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.