Аеробіка для схуднення: скидання кілограмів легкими рухами

Саме слово «аеробіка» колись була утворена від терміну «аеробний», яким позначають для позначення хімічних і енергетичних процесів, пов’язаних з роботою м’язів. Не дивно, що цей порівняно нескладний і нетравматічность вид спорту відразу було взято на замітку усіма бажаючими схуднути. Аеробіка для схуднення включає Загальнорозвиваючі і танцювальні вправи, які не тільки допомагають спалити зайвий жир, але і стимулюють роботу серцево-судинної і дихальної систем.

Принципи аеробіки для схуднення грунтуються на тому, що порушення м’язів тіла завжди супроводжується активізацією процесу обміну речовин. Це багатоступенева система хімічних реакцій: складні молекули розщеплюються на більш прості, а паралельно відбувається і відновлення речовин, багатих енергією. Необхідною умовою для успішного протікання подібних процесів є присутність кисню або так звані аеробні умови, при яких енергії виробляється значно більше. Вони забезпечуються при виконанні циклічних рухів самих різних видів. Важливо, щоб інтенсивність їх виконання була невисокою, а час — досить тривалим.

Існує кілька видів аеробіки для схуднення, в тому числі високоударная (зі стрибками), низкоударной (без стрибків) і комбінована, органічно поєднує як більш динамічні, так і спокійні елементи. Особливою популярністю користуються степ-аеробіка і сайкл-аеробіка.

Степ-аеробіка

Слово step, як відомо, в перекладі з англійської означає «крок». Степ-аеробіка спрямована на поступове спалювання калорій, за схемою крок за кроком. А ще переважаючими елементами в ній є всілякі крокові рухи.

У сучасних фітнес-клубах на заняттях степ-аеробікою використовуються спеціальні крокові платформи, і більшість вправ будуються на підйомах і спусках з цих платформ. Навантаження, отриману протягом сорокахвилинною заняття на крокової платформі, можна порівняти з необхідністю піднятися виключно за допомогою своїх двох на дах тисячеетажного будівлі. Одночасно спалюється до чотирьохсот калорій.

Новачкам рекомендується займатися в більш щадному режимі: наприклад, на перших порах їм можна обмежитися і двадцятихвилинним тренуваннями, поступово розтягуючи час занять. У процесі виконання вправ необхідно контролювати положення тіла: голова повинна бути високо піднятою, плечі — опущеними, а м’язи спини, живота і сідниць тримають в напруженому стані.

Комплекси вправ для степ-аеробіки в кінці ХХ століття розробила американський фітнес-інструктор Джина Міллер. Жінка перенесла травму коліна і для якнайшвидшої реабілітації здогадалася пристосувати в якості тренажера сходинки власного ганку. Трохи пізніше вона ж придумала крокові платформи.

сайкл-аеробіка

Концепція сайкл-аеробіки грунтується на культі велотренажерів, що мають особливу конструкцію. Вони іменуються сайкл, оскільки з англійської слово cicle перекладається як «велосипед». Заняття на таких тренажерах імітують їзду по пересіченій місцевості. Сайкл-аеробіка характеризується високою інтенсивністю, і людям, що мають проблеми з серцево-судинною системою або колінними суглобами, вона протипоказана. Якщо у вас чітко проглядаються симптоми варикозного розширення вен, то цей вид спорту теж, на жаль, не для вас. А ось тим, хто мучиться зі зниженим тиском, долучитися до нього було б зовсім непогано.

сайкл-тренажери, на відміну від звичайних велотренажерів, дозволяють контролювати не тільки швидкість і навантаження, але і тип їзди. Крутити педалі на них можна навіть в положенні стоячи.

Заняття сайкл-аеробікою супроводжуються високою кардионагрузки, і тому комплекс вправ і режим їх виконання в кожному конкретному випадку підбирається індивідуально, з урахуванням всіх рекомендацій фітнес-інструктора. Поступово потрібно привчати свій організм до того, що викладатися на заняттях потрібно по повній.

Світлана Усанкова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.