Адвантан — зніме запалення, набряк та свербіж шкіри

Адвантан — це зовнішній засіб для зняття запалення, набряку та свербежу шкіри. Основна діюча речовина всіх лікарських форм Адвантан містить синтетичні гормони надниркових залоз — глюкокортокоід ниє засоби (ГКС). Це має як свої переваги (високу ефективність), так і недоліки (наприклад, зниження шкірного імунітету).

Як діє адвантан

Адвантан випускається у вигляді декількох лікарських форм для зовнішнього застосування — різних видів мазі, крему та емульсії. Розробив цей препарат відділ Інтендіс німецької фармацевтичної фірми Байєр. Відділ займається розробкою лікарських препаратів для лікування захворювань шкіри, тому при Адвентіс є дуже якісним лікарським препаратом, у якому всі побічні ефекти ГКС проявляються мінімально. Загального (системного) впливу на організм адвентан зазвичай не робить (крім випадків тривалого застосування на великих ділянках шкіри).

Принцип дії Адвантан полягає в тому, що він потрапляє в клітини всіх шарів шкіри, впроваджується в ДНК клітин і запускає низку біологічних процесів сприяють швидкому звуженню дрібних кровоносних судин (капілярів) шкіри. Це дуже швидко призводить до зняття набряку, запалення і свербежу шкіри.

При яких захворюваннях застосовується

Мазь та крем Адвантан застосовується при хронічних запальних захворюваннях шкіри. Найбільш частою причиною призначення Адвантан є алергічні та інфекційно-алергічні шкірні захворювання. Його часто застосовують при атопічному дерматиті у дітей — природженому алергічному шкірному захворюванні, яке з віком може перейти в нейродерміт. Адвантан в цьому випадку намагаються застосовувати курсами тривалістю не більше місяця — така тривалість зазвичай не викликає характерних для глюкокортикостероїдів побічних ефектів.

Застосовують адвантан і при екземі (істинної, мікробної, професійної, себорейної) у дорослих — це тривало перебігають шкірні захворювання, при яких адвантан також застосовується курсами тривалістю не більше трьох місяців підряд. Особливий вид екземи — дісгідротіческой з щільними бульбашкові висипання на долонях і підошвах також добре піддається лікуванню адвантаном.

Застосовують мазь і крем Адвантан також при контактних простих і контактних алергічних дерматитах, коли на шкірі з’являється запалення і набряк після контакту з дратівливим речовиною або речовиною, що викликає алергію.

Емульсія анвантан застосовується для лікування всіх перерахованих захворювань, але на відміну від мазі і крему її можна наносити на більш великі ділянки шкіри без загрози системної дії. Тому емульсія Адвантан застосовується для лікування сонячних опіків, захоплюючих великі поверхні шкіри.

Кому не можна застосовуватись за

Як і будь ГКС, адвантан викликає зниження імунітету. Зниження шкірного імунітету приводить до загрози приєднання інфекції. Тому цей препарат не можна призначати при туберкульозі шкіри та шкірних проявах сифілісу, а також при будь-яких вірусних інфекціях шкіри — зниження імунітету призведе до швидкого поширення цих інфекцій, наприклад, герпесу.

Не можна наносити адвантан на шкіру, уражену розацеа. Розацеа проявляється у вигляді червоних горбистих висипань на шкірі обличчя. Причиною цього захворювання є підвищена чутливість дрібних кровоносних судин обличчя до різних факторів. Одним з таких факторів є ГКС.

Не застосовується адвантан також при індивідуальній непереносимості компонентів препарату організмом хворого, у віці до чотирьох місяців і при шкірних висипаннях на тлі введення різних вакцин.

Якщо адвантан застосовується при мікробній екземі, причиною якої є бактеріальна або грибкова інфекція, то разом з ним застосовують антибактеріальні або протигрибкові лікарські препарати.

З обережністю будь-які лікарські форми Адвантан застосовуються при вагітності та годуванні дитини грудьми, при цьому вони не наносяться на молочні залози.

Побічні ефекти

Системне вплив Адвантан можливо тільки при тривалому застосуванні препарату на великій площі поверхні тіла. При тривалому застосуванні можливі також такі шкірні зміни, як поява судинних зірочок, білих депігментованих плям, стрий і так далі. Зниження імунітету шкіри може призводити до приєднання інфекції.

можна допускати потрапляння Адвантан в очі — це викличе роздратування слизової оболонки. Якщо препарат протягом тривалого часу наноситься на шкіру навколо очей, то це може призвести до розвитку глаукоми — підвищеного внутрішньоочного тиску.

Адвантан — ефективний і досить безпечні лікарський препарат. Тим не менше, враховуючи те, що його основна діюча речовина має гормональне походження, до застосування препарату слід підходити з обережністю.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.