Адвантан при вагітності: застосовують з обережністю

Адвантан — це лікарський препарат для зовнішнього застосування . Він не протипоказаний при вагітності, так як практично не всмоктується в кров і не має загального впливу на організм людини. Але вагітність — це особливий стан, при якому адвантан рекомендується застосовувати тільки за призначенням лікаря і з великою обережністю.

Вагітність і шкірні запальні захворювання

Під час вагітності під впливом гормонів повністю перебудовується робота всього організму жінки. Хронічні захворювання (в тому числі шкіри), якими жінка страждала до вагітності, під час вагітності можуть або загострюватися частіше, або проткать, як зазвичай. А деякі жінки під час вагітності і зовсім забувають про те, що були хворі.

Особливістю стану вагітності є ще й зниження імунітету, яке часто сприяє розвитку інфекційно-запальних процесів. Такі захворювання, як нейродерміт або екзема (особливо, мікробна) під час вагітності можуть давати часті загострення, і якщо запальний процес протікає важко, з вираженим набряком і сверблячкою, іноді призначають адвантан. Але при цьому завжди потрібно пам’ятати, що адвантан — це лікарський препарат, який також сприяє зниженню імунітету, тому виникає пряма загроза приєднання бактеріальної або грибкової інфекції.

Як адвантан діє на організм вагітної жінки

Адвантан має у своєму складі основну діючу речовину метилпреднізолон, який є синтетичним глюкокортікоізним засобом (ГКС) і має виражену протизапальну, протинабрякову та протисвербіжну дію. Всі препарати цього ряду разом з високою ефективністю мають і багато побічних ефектів.

Особливістю Адвантан є те, що він при нанесенні на шкіру практично не всмоктується в кров і не має загального впливу на організм. Але це в тому випадку, якщо застосовують його короткими курсами. При тривалому застосуванні можлива поява місцевих побічних ефектів. А так як організм вагітної жінки функціонує дуже індивідуально, важко передбачити, як він відреагує на цей препарат.

Механізм дії Адвантан пов’язаний з тим, що пригнічується утворення простагландинів — біологічно активних речовин, що беруть участь в розширенні кровоносних судин. Одночасно активізується дію адреналіну, який чинить судинозвужувальну дію. Важко передбачити, як така гра з кровоносними судинами відіб’ється на вагітній жінці. Саме тому рішення про те, застосовувати Адвантан чи ні, в кожному конкретному випадку повинен приймати тільки лікар.

У яких випадках вагітній жінці не можна застосовувати Адвантан зовсім

Ні в якому разі не можна застосовувати Адвантан при вірусних інфекціях шкіри, наприклад, при герпетичної рецидивуючої інфекції. Це призведе до дуже швидкого поширення захворювання. Адвантан протипоказаний також при туберкульозі шкіри, сифілітичних висипаннях на шкірі — зниження під його впливом імунітету викличе загострення цих захворювань.

При важкій мікробній екземі, коли запальний процес на шкірі протікає з вираженим набряком і сверблячкою, а вагітна жінка переносить все це з трудом, Адвантан застосовують, але для захисту від інфекції одночасно призначають антибактеріальні і противірусні препарати.

Не можна застосовувати Адвантан при розеацеа — це буде сприяти загостренню захворювання, так як всі ГКС є для розацеа провокуючими факторами.

Протипоказано нанесення будь-яких лікарських форм Адвантан на елементи висипу, що з’явилися на шкірі як реакція на вакцинацію, а також при підвищеній чутливості організму до компонентів Адвантан.

Які побічні ефекти можуть виникнути

Зазвичай адвантан прекрасно переноситься хворими, в тому числі і під час вагітності. Дуже рідко при його застосуванні може з’явитися подразнення на шкірі з набряком, почервонінням і лущенням. В основному ж всі побічні ефекти проявляються при тривалому застосуванні цього препарату. Тому вагітна жінка самостійно не може його застосовувати.

З місцевих побічних ефектів на шкірі можуть з’явитися судинні зірочки, депігментовані плями, ділянки атрофії шкіри (зменшення в обсязі — поверхня цих ділянок нижче поверхні іншої шкіри), розтяжки. Розтяжки і атрофія шкіри — це наслідок посиленого розпаду білка в колагенових волокнах під впливом Адвантан (так діють усі ГКС).

Адвантан не протипоказаний при вагітності, але застосовувати його треба з великою обережністю і тільки за призначенням лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.