Адвантан: мазь — застосовується при захворюваннях шкіри

загрузка...

Мазь адвантан буває двох видів, з більшим і меншим відсотком вмісту жиру. Це дозволяє застосовувати Адвантан при різних типах шкіри і різних проявах шкірних захворювань, що призводить до підвищення ефективності лікування лікарським препаратом Адвантан.

Як діють мазь Адвантан і жирна мазь Адвантан

Основною діючою речовиною мазей адвантан є синтетичний глюкокортикоїдний гормон метилпреднізолон. Мазь випускається двох видів: мазь для зовнішнього застосування 0,1% і мазь для зовнішнього застосування жирна 0,1%. Допоміжними речовинами 0,1% мазі є білий віск, рідкий парафін, емульгатор Е, білий вазелін, очищена вода. Допоміжними речовинами 0,1% жирної мазі є білий м’який парафін, рідкий парафін, мікрокристалічний віск, рицинова гідрогенізована масло.

Як і інші лікарські форми Адвантан для зовнішнього застосування мазь легко проникає в клітини шкіри і викликає швидке різке звуження кровоносних судин. Це приводить до моментального зняття набряку, почервоніння, зменшенню свербіння і болю у вогнищі запалення.

0,1% мазь — це лікарська форма Адвантан з правильним співвідношенням жиру і води. Її призначають у тому випадку, коли запальний процес починає стихати або споконвічно протікає не надто гостро (підгострі та хронічні запальні шкірні процеси) і шкіра не мокне. Мазь знімає запальний процес, свербіж і біль усуває підвищену сухість шкіри і відновлює захисну жирову плівку на шкірі.

В жирної мазі води немає, тому її застосовують з метою лікування тривало протікаючих хронічних запальних шкірних захворювань на дуже сухій шкірі. Жирна мазь створює на поверхні вогнища ураження захисну плівку, яка тримається довго і має виражений терапевтичний ефект навіть при дуже сухій потовщеною лупиться шкірі, характерної для нейродерміту.

При яких захворюваннях і як застосовують мазеві форми Адвантан

Мазь адвантан підійде при лікуванні різних видів екзем (істинної, мікробної, професійної) після того, як самий гострий період захворювання закінчився, і шкіра більше не мокне. Допомагає мазь також при дісгідротіческой сухій екземі, коли на шкірі долонь і підошов з’являються пухирі, покриті товстою шкірою. Можна її застосовувати також при контактних дерматитах (простому і алергічному), коли пройдуть гострі явища.

Жирна мазь найбільше підійде для лікування нейродерміту при дуже сухій шкірі. Вона швидко знімає набряклість і сухість шкіри, під її впливом спочатку зменшується число сверблячих елементів висипу, а потім шкіра повністю очищається.

Мазь або жирну мазь наносять тонким шаром на уражені ділянки шкіри один раз в день. Тривалість курсу лікування не повинна перевищувати трьох місяців.

Протипоказання

Мазеві форми Адвантан не можна наносити на мокнучу поверхню шкіри. Під час гострого запального процесу з мокнутием краще наносити 0,1% крем Адвантан.

Не можна наносити мазь Адвантан на шкіру при туберкульозі шкіри або на елементи висипу при сифілісі — це погіршить перебіг захворювання, так як знизить імунітет шкіри. Не можна також наносити мазь і жирну мазь Адвантан на шкіру при будь-яких вірусних захворюваннях: зниження імунітету шкіри призведе до швидкого поширення вірусного захворювання. Небезпечно застосовувати мазь Адвантан при вітрянці, оперізуючий лишай, герпетичної рецидивуючої інфекції.

Якщо запальний процес на шкірі викликаний бактеріальною або грибковою інфекцією крем Адвантан застосовується під захистом антибактеріальних і протигрибкових препаратів.

Посиляться від мазі Адвантан і всі прояви розацеа — захворювання, пов’язаного зі стійким розширенням кровоносних судин шкіри.

Крім того, мазь Адвантан не застосовують при появі на шкірі висипань після вакцинації, підвищеній чутливості до адвантану організму хворого і дітям у віці до чотирьох місяців.

З особливою обережністю застосовують мазь Адвантан при вагітності та годуванні дитини грудьми. Її застосовують тільки за призначенням лікаря короткими курсами, щоб уникнути загальної дії на організм. На молочні залози мазь Адвантан не завдають.

Побічна дія

Дуже рідко при застосуванні мазі і жирної мазі на шкірі з’являється роздратування, набряк, свербіж і лущення. Зазвичай мазеві форми Адвантан добре переносяться хворими. Всі побічні ефекти цих препаратів проявляються при їх тривалому (більше трьох місяців підряд) застосуванні.

У цьому випадку можлива поява на шкірі судинних зірочок, білих плям, стрий (розтяжок) і атрофії (зменшення в обсязі) окремих ділянок шкіри. Якщо мазь тривалий час наноситься на шкіру навколо очей, то можливе підвищення внутрішньоочного тиску.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.